Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Taksitli Kredisiz Ev Almak

Taksitli Kredisiz Ev Almak

Taksitli ve kredi olmadan konut almak kredi prosedürlerini yaşamak istemeyen kişilerin ev sahibi olmasına olanak tanımaktadır. Özel tasarruf sistemleri sunan konut firmaları sayesinde belirli taksitler ödeyerek kredisiz şekilde ev alınabilmektedir. Taksitli kredisiz ev olanaklarından yararlanmak isteyenlerin firma koşullarını inceleyerek kendilerine en uygun programı belirlemeleri gerekmektedir. Konut kampanyaları arasından en makul olanı tercih edilmekle beraber bütçelere uygun olanaklarla konut sahibi olunabilmektedir.

Taksitli Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Taksitli kredisiz evin alınması için bu konuda hizmet alınabilecek firma ve kurumlara başvurulması gerekmektedir. Kredi çekimleri, yüksek faiz oranları vb. durumlardan kaynaklı olarak çoğu zaman zorluk çıkarabilmektedir. Bu tip durumlarla karşılaşmak istemeyenler taksitle ev sahibi olma yoluna gitmektedir. Kredilerin geri ödemesinde güçlük yaşayan ve konut almak isteyen kişiler bu konuda hizmet veren firmalardan yararlanabilmektedir.

Taksitli Kredisiz Ev Nereden Alınır?

Taksitli kredisiz ev alınacak yer çoğunlukla emlak firmaları olabilmektedir. Günümüzde en sık başvurulan yollardan birisi tasarruf şirketleri üzerinden uygun olanaklarla ev sahibi olmaktır. Müşteriler özelin yapılan planlamalar çerçevesinde en uygun seçeneklerle konut alınabilmektedir. Kredi çekmeye gerek kalmadan taksitli ev alabilmenin yöntemleri şunlardır:

 • TOKi’lere katılım,
 • Kooperatiflere başvuru yapmak,
 • Senet karşılığında konut almak,
 • Gayrimenkul sertifikalı ve metrekareli satış sistemine başvurmak,
 • İnşaat firmalarıyla anlaşarak peşinat karşılığında ev almak,
 • Faizsiz ev için katılım bankalarına başvuru yaparak kar payı ile ev sahibi olmak.

Bankalardan Taksitli Kredisiz Ev Almak

Bankalar ile taksitli kredisiz ev alma uygulaması ile pek sık karşılaşılmamaktadır. Günümüzde  bankalar üzerinden konut sahibi olabilmek adına ev kredisi kampanyaları devreye girmektedir. Kredi alım sistemi üzerinden işleyen banka prosedürleri çerçevesinde müşteriler özelinde en uygun planlamalar yapılmaktadır.

Taksitli Kredisiz Ev Alma Avantajları

Taksitli kredisiz ev almanın avantajları arasında kısa süre içerisinde konut sahibi olmaya imkan tanınması ilk sırada gelmektedir. Makul taksitlerle belirli firmaların güvencesi sayesinde faiz yüküyle karşı karşıya kalmadan ev alınabilmektedir. Taksitler ödeyerek kredisiz ev almanın avantajları şu şekilde sıralanır:

 • Peşinat ödemesine gerek olmaması,
 • Vade farkı uygulamasının olmaması,
 • Yüksek taksitlendirmeler bulunmaması,
 • Faiz uygulamasının olmaması.

Taksitli Kredisiz Ev Alma Şartları

Taksitli kredisiz ev almanın koşulları arasında karşılaması zor olan şartlar yer almamaktadır. Bankalardan kredi çekmek isteyenler, kredi notu vb. pek çok prosedürle karşı karşıya gelmektedir. Taksitli faizsiz ev için tasarruflu konut firmalarına başvuru yapacak kişilerde aranan şartlar şunlardır:

 • Türkiye vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak.

Tasarruflu konut firmalarında kredi notunun çoğunlukla bir önemi olmamaktadır. Firmalar özelinde farklı detaylar bulunsa bile genel olarak bankaların izledikleri prosedürlerden daha değişik bir yol izlenmektedir. Kişiye özel olarak yapılan planlamalar arasından en makul olanının seçilmesi ve başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Birikimevim’den Taksitli Kredisiz Ev Alma Fırsatı

Birikimevim taksitli kredisiz ev olanakları, çeşitli finansman modelleri doğrultusunda müşterilere sunulmaktadır. Bütçelere uygun olarak geliştirilen modeller, her türlü beklentiyi karşılamaya dönük olarak tasarlanmaktadır. Kira ödeme sistemine benzer şekilde konut sahibi olmak isteyen herkes Birikimevim imkanlarından yararlanabilmektedir. Birikimevim ile taksitle ev alma yöntemleri şu şekildedir:

 • Sabit Ödemeli Sistem: Kişilerin kira ödemesi yapar gibi ev sahibi olmalarına olanak tanıyan sistemdir. Peşinat ödemeye gerek kalmadan taksitle ev sahibi olmak isteyenler için uygun bir finansman modelidir. Ödenecek olan tutarlar önceden belirlendiğinden dolayı başvuru yapanlara kolaylık sağlanmaktadır. Taksit ödeyerek ev sahibi olma seçenekleri sabit ödemeli sistemde oldukça avantajlı olmaktadır.
 • Erken Teslimatlı Sistem: Taksitlerin düzenli olarak arttığı finansman modelidir. Sabit ödemeli sistemden farklı olarak ödeyecek olan tutarlar zaman içerisinde artış gösterir. Normal şartlara göre çok daha kısa zaman dilimlerinde finansman modelleri sayesinde ev sahibi olmak mümkündür.
 • Serbest Sistem: Taksitlerin istenen dönemde arttırılabildiği yöntemdir. Özellikle sabit bir gelire sahip olmayan kişiler serbes sistemden yana tercih yapmaktadır. Birikimevim tarafından sunulan faizsiz ev alma seçeneklerinden yararlanarak ev alma sürecinin hızlandırılması mümkün olmaktadır.

Eminevim ile Taksitli Kredisiz Konut Alma

Eminevim taksitli kredisiz konut sistemi, farklı sistemler arasından seçim yapmaya imkan tanımaktadır. Genelde Eminevim üzerinden taksitle konut sahibi olmak için yararlanacak yöntemler şu şekildedir.

 • Çekilişli Sistem: Peşinat ödemeli veya peşinatsız yöntemlerden birisine dahil olunmaktadır. Faiz ödemesi olmadan veya vade farkları bulunmadan çekilişli sistem üzerinden ev sahibi olunması mümkün olmaktadır. Her ay düzenli olarak yapılan çekilişlerle bir kişinin konut sahibi olmasıyla işleyen bir sistemdir.
 • Vade Ortası Sistem: Vade farkı ve faiz olmadan ödeme planlaması yapmaya olanak tanıyan bir sistemdir. İlk taksitlerin ödenmesi ve organizasyon ücretinin karşılanması gerekmektedir. Sisteme girildikten sonra vade ortasının gelmesiyle beraber evlerin teslimi gerçekleştirilmektedir.
 • Peşinatlı Sistem: Kişiler, ev almak için ödeyecekleri peşinatları kendileri belirlemektedir. Aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarları önceden planlanmaktadır. Peşinat tutarı düşüldükten sonra satın alınacak ev fiyatı ise taksitlere bölünmektedir. Peşinatlı sistemde ödenecen olan peşinatın yüksek tutarlarda olması evin erken teslim alınmasını sağlamaktadır.

Birevim’den Kredisiz Ev Alma Avantajları

Birevim taksitli kredisiz ev olanakları herkes özelinde yapılan planlamalar doğrultusunda ev sahibi olmaya imkan vermektedir. Kişiler tarafından yapılan ödeme planları doğrultusunda sürecin netleşmesi sağlanmaktadır. Bütçelere uygun sistemler arasından seçim yapılarak Birevim üzerinden kısa sürede ev sahibi olmak mümkündür. Birevim tarafından sunulan konut tasarruf sistemleri şunlardır:

 • Birlikte Konut Tasarruf Finansı: Kar payı veya faiz oranlarıyla karşılaşılmaya gerek kalmayan finansman modelidir. Vakıf, dernek ve sendika gibi kuruluşlar bu yöntem üzerinden konut sahibi olabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş olan herkesin birlikte konut tasarrufuna başvurması mümkün olmaktadır.
 • Serbest Tasarruf Planı: İş yeri, ev ve taşıt alma gibi planlar, serbest tasarruf yöntemiyle çözüme kavuşmaktadır. Evin alınacağı teslim tarihi ise kişiler özelinde belirlenmektedir. Serbest tasarruf planı, planlanan tarihten daha önce evi almaya olanak tanımaktadır. Peşinat ödemeye gerek kalmadan herkesin kendi ödeme gücüne göre hareket edilebilmektedir.
 • Sıra Tespitli Tasarruf Planı: 6 ayda bir noter eşliğinde yapılan çekilişlerle ev sahibi olacak olanlar belirlenmektedir. Tasarruf grubu içerisinde dahil olunmasıyla beraber ev haricinde araba veya iş yeri almak da mümkün olmaktadır. Ödeme şeklinden ödeme aralıklarına kadar pek çok noktada Birevim üzerinden detaylı şekilde bilgi alınabilmektedir.

Mesken Finans ile Taksitle Ev Alma

Mesken Finans taksitli kredisiz ev imkanlarından banka kredisi prosedürleriyle vakit kaybetmeye gerek kalmadan konut alınabilmektedir. Böylece mesken Finans tarafından sunulan taksitle ev alma olanakları sayesinde yüksek faiz oranlarıyla zorluk yaşamaya gerek kalmamaktadır. Herhangi bir peşinat ödemeden veya vade farkıyla karşılaşmadan belirli oranda taksitler ödeyerek ev sahibi olunabilmektedir. Geri ödemeler noktasında kolaylık sunan sistemler sayesinde taksitlerle daha avantajlı şekilde konut alınabilmektedir.

Taksitli faizsiz ev olanaklarından yararlanabilme için 18 yaşının geçilmiş ve uygun ödeme planlarının belirlenmiş olması yeterli olmaktadır. Kredi notuna bakılmasına gerek kalmadan en uygun finansman programlarından birisine katılmak yeterlidir. Faiz uygulamasına girmeden belirlenen programlar dahilinde taksit ödemesi yaparak konut sahibi olmak isteyenler detaylı şekilde araştırma yaparak karar verebilmektedir. Güvenilir ve faizsiz olarak ev sahibi olma fırsatı tanıyan şirketlerin prosedürlerinin ve finansman imkanlarının incelenmesi önerilmektedir.

Bankadan Kredili Ev Almak İsteyenler İçin Önerilen Yazı: Mortgage Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00