Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Kredi Notumu Nasıl Artırırım?

Kredi Notumu Nasıl Artırırım

Kredi Notumu Nasıl Artırırım sorusuna en iyi cevap kredi kartı ve kredi ürünlerinin düzenli ödemeye başlanılmasıdır. Findeks notu nasıl artırılır tüm detaylar yazımızda…

Kredi Notu Nedir ve Neye Göre Belirlenir?

Kredi notu başta bankalar olmak üzere ekonomik temelli tüm kurumlar ile kişiler arasında geçen sayısal bir değerlendirmedir. Buna göre bir kişinin kredi çekip çekemeyeceği, kredi çekebilecek durumda ise üst tabanının hangi rakamlarda olacağı kredi notunun durumuna bağlıdır. Kredi notu genel olarak sayısal verilere ve geçmiş istatistiklere göre belirlenmektedir.

Kişisel hiçbir görüş kredi notunun verilmesinde geçerli değildir. Tamamen profesyonel bir iletişim ağı içerisinde kurumların belirlediği parametreler ve kriterler baz alınır. Kredi notunu belirleyen faktörlerin başında mevcut borç durumu ele alınıyor. Örneğin herhangi bir bankaya ya da finans kurumuna hiçbir borcu bulunmayan kişi ve kişilerin kredi notları her zaman için geçerli bir noktada olmakta. Aynı zamanda kredi başvurusunda bulunan bireylerin mevcut hesapları da incelenmektedir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

İncelemeye alınan bir diğer ölçek ise kişilerin kredi kartı ödeme alışkanlıklarıdır. Bu alışkanlıklar periyodik olarak ay ay hesaplanarak ortaya mali bir tablo konur. Bu mali tablonun merkezinde de kredi notu profesyonel olarak verir. Yeni kredi açılmaları ve bunların sayıları da incelenmekte. Son olarak mevcut ve eski kredi kartlarının kullanım yoğunluğu da baz alınmaktadır. Kişiler kredi notlarını aldıktan sonra ona göre kredi çeker ya da kredi notunu arttırmak suretiyle çeşitli yollara başvurur.

Kredi Notunun Önemi – Kredi Notumu Nasıl Artırırım

Mevcut şartlar altında birçok kişi kredi kartı borçları yüzünden bankalardan ve finans merkezli merkezlerden düşük kredi notları almakta. Bu da bir başka borcu kapamak için borç alma prensibine dayalı kredi kartlarını çıkmaza sokmaktadır. Bunun için yapacak asgari ve azami hedefler söz konusu. Bunları harfiyen ve istikrarlı bir şekilde yerine getiren kişiler 3 ay ya da 6 ay gibi kısa bir sürede kredi notunu arttırmakta ve ihtiyaç duydukları yeni kredilerin sahibi olarak birçok borç yükümlülüğünden kurtulmaktadır. Bu nedenle kredi notu bugün ve gelecek için son derece kritik bir öneme sahiptir. Kredi notunu arttırmanın yollarını bilmektedir. Bunları başarılı bir şekilde uygulamak ise sanıldığının aksine son derece kolaydır.

Kredi Notunu Arttırmanın Yolları

Kredi notunu arttırmanın en önemli yollarından biri mevcut kredi kartı borçlarını sıfırlamaktır. Ancak bu birçok kişi için mümkün olmadığı için yapacaktır. Böyle olan alternatif eylem, bu borçları aylık olarak azar azar indirmektedir. Kişinin kaç tane kredi kartı borcu varsa hepsi eşit seviyede ödemelidir. Tek bir karta yüklenmemelidir. Bu kredi notu belirlemede en önemli unsurların başında geliyor. Bununla birlikte yeni gelecek olan kredi kartı ödemelerini geciktirmeden birkaç gün içerisinde yapmak da kredi notunun direkt olarak artmasında önemli rol oynuyor.

Gecikmeler ise kredi notlarını düşürmekte ve ivme açısından ekonomik temelli bir istikrarsızlık görüntüsü vermektedir. Limit belirleme de altın kurallardan biridir. Belirlenen limitleri aşmamak da kredi notunu arttırmanın temel yollarından biri olarak görmeli.

Kredi Notumu Nasıl Artırırım? yazımızda aradığınızı bulamadıysanız diğer önerilen yazımızı inceleyin.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00