Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar ve Ne Zaman Gönderilir?

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar: Hayatımızı kolaylaştıran gereçlerden birisi de kredi kartlarıdır. Üzerimizde para taşımadan alışveriş yapmamızı sağlayan bu kartlar ülkemizde 2019 yılı itibari ile edinilen verilere göre on kişiden yedisinin kullandığı kart çeşitlerindendir. Bu orana para kartlar dahil değildir. Kredi kartlarının çokça kullanımının tercih edilmesindeki bir başka özellik de bu kartların kullanımının büyük meblağlı alışverişlerde taksitli alışverişlere açık olmasıdır. Uzun süreli taksitler ile ürün sahibi olabilen kredi kart kullanıcıları ödeme tutarlarını aylara bölebildiklerinden kredi kartı kullanmayı tercih etmektedir.

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar

Kredi kartı başvurusu özel ve devlet bankalarına yaptıktan sonra bu başvurunun ne kadar sürede olumlu yanıt alacağı merak konusudur. Aslında kredi kartlarının oluşturma tarihi genelde 15 gün kadardır. Fakat her bankanın kendi prosedürleri göze alındığında bankalardan alınan kredi kartlarının veriliş süresi değişebilir. Genellikle tüm bankaların ortak olarak uyguladıkları kararlar arasında kredi kartlarının adrese gönderildiği bilinmektedir. Sadece bazı bankalar kredi kartlarını daha erken almak isteyen kişiler için kredi kartlarını banka şubelerinden almalarına hak tanımaktadırlar.

Özel ve devlet bankalarından alınan kredi kartlarının geliş süresi bazen araya giren resmi tatiller nedeni ile de uzayabiliyor. Tatil nedeni ile uzayan kredi kartı alma süreci bazen dokuz günlük bayram tatillerine takıldığında daha da uzun bir zamana yayılabiliyor. Eğer kredi kartı alacak kişiler tatil günlerini hesap ederek kredi kartı başvurusunda bulunurlar ise, bazı uzun olan bayram tatillerinden etkilenmeden kredi kartlarını alabilirler.

Bankalar Tarafından Kredi Kartı Kullanıcılarına SMS İle Bilgi Veriliyor

Kredi kartı başvurusunu özel ve devlet bankalarına yapan kişilere aslında kredi kartı başvuru aşamasındadır. Kredi kartı hesabı açan banka çalışanları tarafından bilgi veriliyor. Daha sonra Cumartesi – Pazar tatilleri veya resmi tatiller vardır. Bunlar göz önünde bulundurularak kredi kartı başvurusu yapan kişilere ortalama olarak kargo sistemi olur. Bunun ile kredi kartlarının tam olarak gelebileceği muhtemel olan günler SMS kanalı ile bildiriliyor.

Genellikle SMS ile verilen kredi kartı teslim tarihi ve kredi kartının kullanım çeşitliliği hakkındadır. Bu bilgilerde kredi kartının hangi kargo şirketi tarafından verileceği de bilgi olarak veriliyor. Kredi kartı kullanıcıları son zamanlarda internet bankacılığı kullanmaya başladı. Aktif olarak kullanılan internet bankacılığı üzerindendir. Kredi kartlarının ne kadar sürede alınacağı bilgisi kart sahiplerine banka kanalı ile veriliyor. İnternet bankacılığı ve SMS bilgilendirme sistemi ile kredi kartlarının ne zaman verileceğini öğrenir. Kredi kartı başvuru sahipleri kredi kartlarının ne zaman kendilerine teslim edileceği olur. Böylece hakkındaki bilgileri ilgili bankaların telefon numaralarını arayarak da öğrenebiliyorlar.

Müşteri Hizmetlerinden Destek Alınabilir – Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar

Her bankanın kendi bünyesinde görev yapan müşteri hizmetleri bulunmaktadır. Müşteri hizmetleri bünyesinde çalışan müşteri temsilcileri; bankaların yeni müşteriler edinebilmesi için çalışmalar yapmak, müşterilerin kendi hesapları veya bankacılık hakkında her türlü soruyu cevaplamak veya banka işlemleri hakkında talepleri bulunan kişilerin talepleri doğrultusunda bu kişilerin işlem ihtiyaçlarını gidermek gibi görevleri bulunmaktadır. Genelde kredi kartlarının başvuru tarihleridir. Ya da teslim tarihleri de müşteri temsilciliklerinden öğrenilebilen bilgiler arasındadır.

Kredi Kartı Gelmediğinde Muhatap İlgili Banka Olmalıdır

Kredi kartı başvuruluları ve takiplerinin her zaman muhatabı bankalardır. İlgili banka dışında hiçbir kimse veya kuruluş bir kredi kartının teslim edileceği tarihi bilemez.  Tüm banka ürünlerinin hizmetini sunan bankaların dışında yapılacak olan işlemler katılımcıları maddi olarak sıkıntıya sokabilir. Bu nedenden dolayı kredi kartı sahipleri kredi kartlarına sahip olduktan sonra karlarının tüm hareketleri vardır. Ayrıca şifreleri ve diğer durumlarda kendi ilgili bankaları ile irtibata geçmeleri gereklidir.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Önerilen Yazılar

1 Yorum

İbrahi̇m Ağustos 21, 2023 - 11:55 am

Kredi kartı başvurumun üzerinden 1 hafta geçti ve hala kartım gelmedi. Bu durumda ilgili bankayı aramalı mıyım yoksa daha fazla beklemeli miyim?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00