Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Kamu Bankalarından Kredi

Kamu Bankalarından Kredi

Kamu bankalarından kredi çekmek istiyorum talebi kredi kullanacak kişiler tarafından çok sık duyulmaktadır. İhtiyaç, konut, araç veya bireysel kredi gibi birçok kredi çekme imkanı sunan kamu bankaları kredi desteği ile de son dönemde sık tercih edilmeye başlanmıştır.

Kamu Bankalarından Kredi

Kamu bankalarında yeni dönem bankacılık hizmetleri sayesinde rahatlıkla kredi başvurusunda yapmak mümkündür. İnternet başvurusu, SMS ile başvuru veya şubelerden yapacağınız başvurular ile kredi alabilirsiniz.

Kredi başvurusu artık çok pratik bir şekilde saniyeler içinde gerçekleşmektedir. Dijital çağın sağladığı kolaylıklar sayesinde eski evraklar ve uzayan başvuru süreçleri olmadan anında kredi almanız mümkündür. Bunun için kamu bankalarının kredi verirken aradığı şartları taşıyor olmanız yeterlidir.

Kamu Bankalarından Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu nasıl yapılır çok sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Çeşitli yöntemlerden kendinize uygun olanı seçerek kredi başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Gelir belgesiz, kefilsiz kredi çekmek için daha çok pratik bir yöntem olmasından dolayı internet üzerinden kredi başvurusu yapma yöntemi tercih edilmektedir. İnternetten kredi çekerken uzun formlar doldurmanız veya nüfus cüzdanı fotokopisi gibi evraklar ile uğraşmanız gerekmemektedir. Sadece TC kimlik no ile hızlı kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kamu bankalarından kredi desteği kullanmak isteyen müşterilere özel bir kredi türü olduğu için diğer kredi şartlarında aranan şartlar bu başvurularda aranmamaktadır. Asgari ücretli çalışanlar, emekliler, işsizlik durumu gibi gelir düzeyi alt grupta yer alan kişilere bankalar bu sayede destek sağlamaktadır.

Kredi Çekme Şartları

Kredi başvurusu yaparken belli şartları taşımamanız durumunda kredi başvurunuz olumlu sonuçlanmamaktadır.

Maaş müşterisi olduğunuz bankalardan kredi notu ile bireysel kredi başvurularında bulunabilirsiniz. Kamu bankalarında maaş müşterisi olmayan müşterilerden gelir belgesi, herhangi ödenmiş bir fatura, nüfus cüzdanı veya ehliyet, bazı durumlarda kefil ve kredi notunun yüksek olması gibi şartlar aranmaktadır.

Kamu bankalarından bireysel kredi desteği için başvuru yapmak isteyen kişiler de bilgileri güncel ise olur. Ayrıca mobil veya internet bankacılığı kullanıyorlarsa hızlı bir şekilde olur. Böylece online kamu bankası destek kredisine başvuru yapabilirler. Mobil ve internet bankacılığı kullanmayan kişilerin ise bireysel kredi desteği fırsatından faydalanması içindir. Bunlar kamu bankası şubelerinden kendilerine en yakın olanına gitmeleri yeterlidir.

Diğer kredi çekerken aranan şartlar yerine kamu bankası bireysel destek kredisi başvurularında kişilerin ve hanenin geliri önemlidir. Hane veya kişi geliri 5 bin TL altında olan kişiler bu fırsattan faydalanabilmektedir.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00