Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

İnternetten Satış Yapmak İçin Tüyolar

internetten satış yapmak

İnternetten Satış Yapmak; Teknoloji aldı başını gidiyor. Bu yüzden de hemen her kavram da yeni yeni değişimler yaşanıyor. İşte böylesi olan olgulardan bir tanesi de satış süreçlerinde yaşanıyor. Artık devir değişti. Devir internet devri ve insanlar her şeyi internet üzerinden yapıyor.

Buna ürün alımları da dahil ki, internetin bu kadar ilerlemesi hayatlarımıza yeni yeni kavramları da üstte belirtildiği gibi getiriyor. Onlardan bir tanesi de internetten satış yapmak. Üstelik bu bir ürün olabileceği gibi, herhangi bir hizmet satışı da olabilir.

Neler Yapılabilir?

İnternetten satış yapmak işin özünde son derece komplike olan bir iştir ve belli başlı adımları vardır. Kişinin öncelikle olarak çok iyi, kullanıcı dostu ara yüzü olan bir web sitesi yaptırması gerekir ama tabi bu yetmez. Bunun yanında Facebook, Instagram, LinkedLn, Pinterest gibi sosyal medya mecralarını aktif olarak kullanmak hatta kimi değişik kampanyalar düzenlemek gerekir.

Sitenin güncellenmesi ve kolayca kullanılır, ürünü almaya teşvik edici bir site olmalıdır. E ticaret kapsamında tüm bilgiler eksiksiz olarak bilinmesi ve site üzerinden uygulanmalıdır. Tüm alanlar birbiri ile bağlantılı hale getirilmeli ve aralarında etkileşim yapılmalıdır.

SEO Optimizasyonu ya da diğer bir ifade ile arama motoru optimizasyonu mutlaka yaptırılmalı, Google Adwords olayı göz ardı edilmemelidir. Sitenizin arama motorlarının üst sıralarında çıkması satışları doğrudan etkileyecek çok önemli bir faktördür.

Tüm bunlara ilaveten sitenin kendisi ile baplantılı bir blog açılmalı burada siteden satışa yönlendirecek bilgilere yer verilmelidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İnternetten satış yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken temel olgular şunlardır: Öncelikle olarak kesinlikle eksik, yanlış bilgi girilmemelidir. Günümüzde her türlü bilgiye kolayca ulaşıldığı için abartı verilebilecek olan bir bilgi size kısa vadede de uzun vadede de zora çıkacaktır.

Mutlaka titiz bir araştırma yapılmalıdır ki bu araştırmalar gerek saha araştırması, gerek rakip analizi biçimde olmalı ve internetten satışa doğru bir satış stratejisi ile çıkılmalıdır. Benzer firmaların zayıf ve güçlü yönleri tespit edilmeli ve buna bağlı olarak ilk olabilecek bir pazarlama tekniği ile satışa çıkılmalıdır.

Görsellik ve işin renklerin kullanılması durumları oldukça önemlidir. Burada mutlaka fotoğraflarda özgün ve yüksek çözünürlüğü olan fotoğraflar kullanılır iken renk seçiminde ise kişilere itici gelmeyen, soft, satışa sunulan ürüne çağrışımlar yapan renkler kullanılmalıdır.

Tüm riskler önceden doğru bir biçimde saptanmalı ve ondan sonra ortada hiçbir risk kalmadan internetten satışa çıkılmalıdır. Ayrıca öngörülmeyen riskler için mutlaka B, C planları olmalıdır.

Mutlaka ürünün ve firmanın özgün, akılda kalıcı, ürün ile özdeşleşecek bir logosu olmalıdır. Tüm bu konularda kişiler ya da kurumlar kendilerini yetersiz hissediyorsa profesyonel olarak danışmanlık veren bu alandaki firma ya da şahıslardan danışmanlık hizmeti alınabilir.

Önerilen Yazı: Yüksek Kar Getiren İş Fikirleri

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00