Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

İnternetten Hızlı Kredi Veren Bankalar

internetten hızlı kredi veren bankalar

Bazen ne yaparsak yapalım kazancımız yetmiyor ve insanlar çok daha fazla paraya gereksinim duyuyor. Bazen de hiç beklenmedik ekstra durumlar ortaya çıkıyor ve tüm bunlara bağlı olarak kredi çekmek elzem hale geliyor.
İşte böylesi durumlarda kredi başvurusu yapmak için değişik yöntemler var. Bunlardan bir tanesi de internet üzerinden başvuru yapmak. Öyle ki internetten hızlı kredi veren bankalar da yok değil ve sayıları da gün geçtikçe artıyor. Biz de bu yazıda bu konuya ana hatları ile bakarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

İşte O Bankalar

Alfabetik sıra ile internetten hızlı kredi veren bankalar şunlardır:

 • Akbank
 • Bank Pozitif
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • HSBC
 • ING Bank
 • İş Bankası
 • Odeabank
 • QNB Finansbank
 • TEB
 • Yapı Kredi Bankası

Yukarıdaki listeden de görüleceği üzere hem devlet bankalarına, hem de özel bankalara internet üzerinden kredi başvurusu yapmak mümkündür.

Internet üzerinden yapılan bu başvurularda bankalar aynı gün içinde ya da en geç 24 saat içinde başvuru yapan kişilere SMS ya da telefonla arayarak olumlu ya da olumsuz dönüş yapmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kişiler internet üzerinden şayet böyle bir başvuru yapacak ise öncelikli olarak hangi bankanın en düşük faiz oranı ile kredi verdiğini öğrenmelidir. Zira bankaların faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösteren bir durum olduğundan en düşük faiz ile kredi veren bankayı seçmek en önemli husustur.

Ayrıca yine kredi çekerken sürenin uzamasının ödenecek toplam meblağın yükseleceği anlamına geldiği unutulmamalıdır. Bunun için de mümkün olduğunca en kısa süreli olacak biçimde kredi çekimi gerçekleştirilmelidir. Kimi bankalar ise düşük faiz oranı olmasına rağmen banka dosya masraflarını yüksek tutmaktadır ki işin bu noktasına da dikkat etmek de fayda vardır.

Süreç Nasıl İlerler?

Internet üzerinden kredi başvurusu yaparken en uygun üstte yer alan bankalardan bir tanesini belirledikten sonra karşınıza başvuru sırasında bir takım sorular gelir. Bunlar arasında kaç aylık çekildiği, ne tür bir kredi olduğu gibi sorular mevcuttur. Tüm bu sorulara eksiksiz ve doğru bir biçimde yanıt verilmelidir.

Bu yanıtlar verilip internet üzerinden başvuru formu gönderildikten sonra bundan sonraki aşama artık bankaya kalmış durumdadır.

Banka yapılan başvuruyu inceler ve ilgili kriterlere göre yeterlilik arz ediyor ise başvuruyu ön onaya alır ve bu noktadan sonra kimi bankalar belli bir takım evraklar istemektedir. O evrakların da teslimi ile eğer herhangi bir kredi almasına engel durum yok ise müşteriyi krediyi kullanmak üzere bilgilendirilir ve kredisini alması için bankaya davet edilir.

Siz de krediyi aldıktan sonra ne amaçla çekti iseniz onun için hiç zaman kaybetmeden kullanabilirsiniz.

Önerilen yazı: kredi kartı başvurusu

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00