Hangi Bankalar Kredi Erteleme Yapıyor?

Hangi Bankalar Kredi Erteleme Yapıyor?

by birfinansci
0 comment
Hangi Bankalar Kredi Erteleme Yapıyor

Kredi erteleme olanağından faydalanıp faydalanamayacağını merak eden birçok kişi bulunmaktadır. Konut, taşıt, ihtiyaç kredi ödemelerinde hangi bankalar kredi erteleme yapıyor sorusu özellikle son dönemde en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Hangi Bankalar Kredi Erteleme Yapıyor?

Kredi ödeme taksitlerinin günü gününe yapılması hem fazla faiz ödememek hem de banka ile sorun yaşamamak için çok önemlidir. 1 gün gecikmeli kredi ödemesi yapsanız dahi bankaların faiz eklediğini görürsünüz. Bu nedenle bankalar tarafından kredi müşterilerine sunulan kredi ertelemesi, mali açıdan sorun yaşayan ve ödeme güçlüğü çeken müşteriler için iyi bir fırsattır.

Kredi erteleme nedir sorusunu bankalar tarafından destek paketleri olarak mali zorluk yaşayan müşterilere ödeme kolaylığı sağlanması için ödenmesi gereken taksit tarihinin ötelenmesi olarak açıklamak mümkündür.

Hangi Bankalar Kredi Ertelemeye Gitti?

Kredi erteleme açıklaması, Korona virüs salgını nedeniyle çalışamayan, işletmesini açamayan kişiler var. Hatta mali sorun yaşayan kişilere ekonomik açıdan büyük bir rahatlama getirdi. Açıklamanın ardından bankalara kredi borcu olan birçok kişi kredi erteleme oldu. Çünkü hangi bankalar yapıyor diye düşünmeye başladı.

Hangi Bankalar Kredi Erteleme Yapıyor?, Bir Finansçı

Başta devlet bankaları olmak üzere müşterilerine birçok banka kredi erteleme avantajı sunmaktadır. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Denizbank, Eximbank, Kuveyt Türk, Alternatif Bank, Albaraka Türk, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Finans, Şerbank kredi ödemelerinin ertelenebileceğini açıklayan bankalar arasında yer almaktadır.

Kredi Erteleme Şartları

Kredi erteleme şartları, her bankada değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle kredi ödemesini ertelemek isteyen banka müşterileri tarafından kredi erteleme detayları merak edilmektedir.

Kredi ödemesin erteleme olanağı sunan bankalara kredi erteleme başvuruları bankaların resmi web siteleri üzerinden, mobil bankacılık uygulamalarından ve bankaların kendi çağrı merkezleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu tür imkanları olmayan banka müşterilerinin kredi erteleme yapar. Bunların istediği banka şubesine giderek bizzat başvuruda bulunması da yeterlidir.

Kredi erteleme talebi, banka yetkilileri tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda müşteriye olumlu veya olumsuz dönüş yapılmaktadır. Bireysel ve tüzel kişiler tarafından kullanılan kredilerde erteleme olanağı sunar. Böylece bankalar, kredi ödemelerini 2 veya 3 ay olarak değişen aralıklarda ertelemektedir. Anapara, faiz ve taksit ödemelerini erteleyebileceklerini belirtti. Bu dönemde ödemelerde esneklik sağlayacaklarını açıklar. Böylece bankaların çoğu herhangi bir ek koşul olmaksızın erteleme olanağı sunmaktadır.

Müşterilerin ihtiyaç duyması ve herhangi bir kurumsal kredilerde sektör ayırmaksızın başvuruluyor. Bankalar kredi ödemelerini erteleme olanağını bireysel ve ticari müşterilerine sunarak ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

You may also like

Leave a Comment

logo 5

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

payments
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00