Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Halkbank Kredi Kartı Borçlarını Ödemek İsteyenlere Kredi Kullandıracak

kredi karti borclarini odemek isteyenlere kredi

Kredi Kartı Borçlarını Ödemek İsteyenlere Kredi: Günümüzde birçok kişi, ödenmeyen kredi kartı borçları nedeniyle bankalarla önemli sıkıntılar yaşıyor ve hatta icralık olabiliyor. Diğer kamu bankaları Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi Halkbank da kredi kartı borçlarını yapılandırma yoluna gitmeye karar verdi.

Kredi Kartı Borçlarını Ödemek İsteyenlere Kredi

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, banka müşterilerine her türlü desteğin verileceğini ve bu konuda herkesin rahat olması gerektiğini belirtti. Bankanın sunduğu yapılandırma kredisi kampanyası kapsamında Halkbank ve diğer bankalara kredi kartı bulunan kişilere yüzde 1.10 faizli ve 60 aya kadar vade seçeneği ile krediler verilecek. Halkbank, kişilerin gelir durumlarına bakarak özel bir ödeme planı da oluşturacağını açıkladı. Kredi kartı borcunuz varsa ve Halkbank’ın kredi kartı borcu kredisini kullanaraktır. Bu ödemeyi kolaylaştırmak istiyorsanız, siz de bu içeriğe göz atabilirsiniz.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi Hakkında

31 Ocak 2018 tarihine kadar olan Halkbank’a kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlarının tamamı Halkbank’ın kredi kartı yapılandırma kredisinin kapsamındadır. Halkbank kredi kartı sahipleri, diğer bankalara olan borçlarını da rahatlıkla kapatabilirler. 22 Ocak 2019 itibari ile başlayan kampanya için henüz son tarih belirlenmedi. Halkbank, bu krediyi verirken çekilen tutarın binde 5 oranında kredi tahsis bedeli alıyor. Halkbank’ın bu kampanyasından yararlanabilmek için kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlanın takibe düşmemiş olması gerekiyor.

Halkbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma Faiz Oranları ve Vadeleri

Daha önceleri yüzde 0,98 gibi düşük faiz oranları ile konut kredisi sağlayan Halkbank, şimdi de kredi kartı yapılandırma kredisi ile müşterilerin yüzünü güldürmeyi başarıyor. Banka, 24 aya kadar olan vadelerde yüzde 1.10 faizle müşterilerine kredi kullandırtıyor. Öte yandan 60 aya kadar olan vadeler için ise faiz oranının yüzde 1,20 olduğu vardır. Banka, kredi tahsisi için her müşteriden 42 TL bedel alıyor. Örneğin 20 bin lira tutarındaki ve 24 ay vadeli kredi için aylık 977 lira öder. Öte yandan 60 ay vadeli 50 bin lira kredi borcu içindir. Ödenecek miktar ise aylık 1250 TL civarındadır.

Halkbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma Gerekli Koşullar

  • Krediyi çekecek kişi, sigortalı bir işte çalışıyor olmalı ve bu kişinin sabit bir geliri bulunmalıdır.
  • Banka, takibe düşmemiş kredi kartı borçları kredi vermektedir. Takibe düşmüş kredi kartı borçları ve ihtiyaç kredisi borçları, kampanyanın kapsamı dışındadır.
  • Ticari kredi kartı borçları, kampanyanın kapsamı dışındadır. Kredi kartı borç yapılandırma uygulamasından sadece bankanın bireysel müşterileri yarar.
  • Geri ödeme miktarı, kişinin gelir durumu dikkate alınarak sosyal yaşantısına engel olmayacak şekilde belirlenecektir.

Halkbank Borç Yapılandırma Kampanyası Gerekli Belgeler

  • Halkbank şubelerinden elde edecek başvuru formu aracılığıyla bankanın borç yapılandırma kampanyası için başvuru yapar.
  • Kampanyadan yararlanabilmek için bir adet kimlik belgesi veya bu kimlik belgesi banka tarafından istenmektedir.
  • Halkbank, kişilerin gelir durumunu gösteren belgeleri de kredi başvurusunda talep etmektedir.
  • Borçlunun çalıştığı yerin yetkilisinden bir adet imza sirküsü alması şartı var.
  • Banka, kredi başvurularında iş durumunun tescillenmesi için gerekli olan SGK tescil veya hizmet dökümünü de müşterilerden istiyor.
  • Eğer kredi kartı borçlusunun gelir durumu Halkbank tarafından yeterli görülmezse, banka kredi vermek için bir adet kefil de şart koşuyor.

Nasıl Başvuru Olur?

Gerekli koşulları sağlayan bireysel müşteriler, yukarıda belirtilen belgeler ile birliktedir. Böyle herhangi bir Halkbank şubesine giderek borç yapılandırma işleminden faydalanabilirler. Ayrıca başka bankalara olan kredi kartı borçları da bu kampanya ile kolaylıkla yapılandırılabiliyor.

Kredi Kartı Yapılandırması Nedir?

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Ayşegül Ağustos 21, 2023 - 11:42 am

Halkbank’ın bu yeni kredi kampanyası hakkında daha fazla detay almak istiyorum. Faiz oranları ve vadeleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca başvuru süreci hakkında da ayrıntılı bilgi almak istiyorum. Teşekkürler!

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00