Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar

Öğrenci Kredisi

Öğrenci Kredisi ihtiyacını karşılamak için en uygun yöntem ve önerileri toparladık. Çok az kişi kendi cebinden eğitimini tamamlayabiliyor.

Öğrenci Kredisi

Eğitimini kendi imkanları ile ödeyebilen çok az öğrenvi var. Neredeyse tüm üniversite öğrencisinin maddi yardıma ihtiyacı olur. Çoğu öğrenci lise sonrası eğitimini tamamlamak için çeşitli maddi yardım ya da kredi kaynaklarını kullanması gerekmektedir. Bu kaynaklardan başlıcası Burslar ve hibeler, her öğrencinin ilk önceliği burs ve hibeler olmalı, çünkü burslar asla geri ödenmez ve daha sonra maddi sıkıntılara sebep olmayacaktır. Ancak burs çoğu öğrenci için çok düşük düzeyde olup ihtiyaçları karşılamamaktadır. Üniversite kredisinde bu açığı kapatmak için çoğu öğrenci bir tür eğitim kredisi alması gerekir.

Genel olarak öğrenci kredisi programları, tercih ettiği okulların anlaştığı bankalar ilk durak olmalıdır. Okulların anlaştığı krediler en düşük ve sabit faiz oranlarını ve esnek geri ödeme planlarını sunuyor. Devletin imkanı olan Öğrenci Kredisi, genel eğitim ihtiyaç temelinde sunulur ve öğrencinin kredi geçmişine bağlı değildir. Bu, özellikle çok az kredi geçmişi olan öğrencilerin veya hiç kredi geçmişi olmayan üniversite öğrencileri için uygundur. Eğitim kredisine ihtiyacı olan öğrencilere, kredi kullanmadan önce Devlet bazlı kredileri incelemeleri önerilir.

Öğrenim kredileri, burslar ve öğrenci yardımları dışında alternatif öğrenci kredisi olarak da adlandırılan banka Öğrenci Kredisi, bir öğrencinin öğrenim ücretlerine burslar, bağışlar, devlet kredisi imkanları sonrası karşılanmamış finansal ihtiyaçları karşılamaya yardımcı olmak için bankalar tarafından verilmektedir. Bağımsız borç veren kurumlar ise en son tercihleriniz olabilir.,

Öğrenci Kredisi, başvuru sahibinin kredi geçmişi temelinde kararlaştırılır. Çoğu öğrencinin banka kredisine hak kazanabilmesi için bir kefile ihtiyacı olacabilir ve kredinin şart ve koşullarına göre geri ödemeyi garanti edecek bağlayıcı bir senet imzalaması gerekiyor.

Öğrenci Kredileri – Eğitim Kredisi Hesaplama

Öğrenci kredisi göz önüne alındığında, ilk hesaplama ihtiyacınızın toplam miktarını belirlemektir. Ödenmemiş üniversite masraflarını karşılamak için gereken paranın hesabı çok önemlidir. Öğrenci Kredisiyle ilgili en önemli koşul, kesinlikle gerekenden daha fazla borç almamaktır.

Üniversite öğreniminizin toplam maliyetini hesaplarken, sadece öğrenim ücretlerini değil, aynı zamanda kitap, barınma, laboratuar ücretleri ve diğer eğitim ile ilgili diğer masrafları da göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın. Bu toplamdan, kişisel birikimler, burslar, bağışlar ve devlet kredileri dahil olmak üzere üniversite ihtiyaçlarının toplam masrafları çıkarmaları gerekecektir. Karşılanmayan ihtiyacınızın tam hesaplanması, Öğrenci Kredisinde gerekenden fazlasını almaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır, bu nedenle bu hesaplamaya zaman ve dikkat vermeniz önemlidir.

Bankaların bu hesaplamaya kendi web sitelerinden imkanını sunmaktadır ve bunlara borç veren bankanın web sitesinden erişilebilir. Öğrenim kredisi hesaplayıcıları ve öğrenci kredisi hesaplayıcıları, öğrencilere ve ailelerine, okul masraflarının gerçek maliyetlerini öğrenmek için gerekli paranın belirlenmesinde yardımcı olacak araçlardır.

Kredi Çekilecek Bankanın Seçilmesi

Üniversiteli öğrenciler diğer burs ve yardım paralarını tükettiklerinde, özel bir öğrenci kredisi yolunu aramaya başlar. Çoğu banka ve finansal kuruluşlar kendi eğitim kredilerini sunmaktadır. Bankalar kendi şartlarını ve koşullarını belirler. Diğer borç veren finansal kuruluşlar farklı faiz oranları, kredi limitleri, işlem ücretleri ve geri ödeme seçenekleri ile hizmet verir.

Öğrenciler, hangi tür kredi anlaşması olursa olsun, imzalamadan önce kredinin şartlarını madde madde tüm yönlerini okuyup anlamalıdır.

Öğrenci Kredileri hizmeti veren bankalardan bazıları şunlardır.

 1. QNB Finansbank
 2. ING Bank
 3. Türkiye İş Bankası
 4. Burgan Bank
 5. DenizBank
 6. Akbank

Yukarıdaki bankalar dışında eğitimi tercih ettiğiniz okulların özel olarak anlaştığı taksitli sistem ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Okul Taksit Sistemi (OTS) çoğu özel üniversitenin tercih ettiği eğitim kredisi olmaktadır. Kredi kullanmadan önce okulunuzun eğitim kredisi ile anlaştığı bankanın olup olmadığını öğrenin.

En yaygın Öğrenci Kredileri

 • Lisans Öğrenci Kredileri
 • Mezun Öğrenci Kredileri

Bankalar ve diğer borç veren kurumlar, Öğrenci Kredisine başvurmayı kolaylaşmıştır. Birçok banka online başvuru hizmeti sunmaktadır. Bu kolaylık öğrencileri yanıltmamalı. Krediyi kullanırken bir kere daha düşünün. İhtiyaçtan fazlasını çekerek geri ödemekte zorlanabilirsiniz.

Öğrenci Kredileri Nasıl Kullanılır?

Büyük ölçüde Öğrenci Kredileri tamamen başvuru sahibinin kredi geçmişine dayanmaktadır. Bankaların şart ve koşulları kredi kullanana ve başvuranın kredi puanına göre değişir.

 • Öğrenci Kredisi tamamen başvuru sahiplerinin kredi geçmişine dayanmaktadır.
 • Kredi geçmişi çok az olan veya hiç olmayan öğrencilerin, kredi alabilmeleri için bir kefile sahip olmaları gerekir
 • Diğer Özel krediler, bankalarda daha yüksek ve değişken faiz oranlarına tabidir.
 • Öğrenci Kredisi, geri ödeme için nadiren ödemesiz dönemler sunabilir. Öğrenciler veya ebeveynleri, kredi ödendikten hemen sonra geri ödemeye başlamalıdır.
 • Genellikle eğitim kredilerinde geçikme zammı olmaz. Öğrenci Kredisi adı altında diğer kredilerde geçikme zammı uygulanır.

Üniversite Kayıt Kredinizin Koşullarını İyi Okuyun ve Anlayın

Üniversite kayıt kredisi için anlaşmayı imzalamadan önce ilgili tüm şartları ve koşulları anladığından emin olmalıdır. Bu anlaşma, geri ödeme planlarını, faiz oranlarını ve krediyle ilişkilendirilen tüm komisyon, ücret ve cezaları içerir.

kredi notu

Üniversite için para bulmak stresli bir süreçtir. Öğrenciler, kredi başvurularını tamamlamak ve parayı mümkün olan en kısa sürede temin etmek için acele eder, ancak herhangi bir sözleşmeyi imzalamadan önce bankalar ve kredi hizmetlerini karşılaştırmak için zaman ayırmalıdır. Kredinin tüm şartlarını yerine getirmeye hazır olduğunuzdan emin olduğunuzda sözleşmeyi imzalayın.

İhtiyacınız olandan daha fazla borç para almayın, ihtiyacınızdan fazla kredi kullanmayın.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00