Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu 2023

Halkbank evlilik kredisi başvurusu

Halkbank evlilik kredisi başvurusu yapmak isteyenlere de harika olanaklar sunuyor. Bu başlık altında evlilik kredisinden bahsetmek isteriz.

Birbirlerini çok seven çiftler, bir süre sonra evlenme kararı alarak düğün hazırlıklarına başlar. Buradaki en önemli problemlerden birisi masraflar. Masraflardan kaçınmak istemeyen çiftler, Halkbank’ın evlilik kredisinden yararlanarak evi döşeyebilecek, düğünü organize edebilecek veya balayına çıkabilecek. Halkbank’ın sunduğu ayrıcalıklarla artık evlenmek daha kolay.

Evlilik Kredisi Nedir?

Evlilik kredisi, Halkbank’ın evlenen çiftlere sunmuş olduğu bir kredi paketi. Bu kredi sayesinde evlenecek olan çiftler, masrafların altından rahatlıkla kalkabilecek. En yüksek 250.000 TL kredi veren banka, %1,69’dan başlayan faiz oranları sağlıyor. 50.001 TL veya üzerinde ise %1,79 faiz oranı uygulanıyor.

Halkbank müşterisi, 3 farklı şekilde ödeme yapabilmekte. Evlilik kredisi alırken tercih edilebilen ödeme yöntemlerinden birisi aylık eşit taksitli ödeme. Çünkü bu yöntem ile birlikte müşteri, her ay eşit miktarda taksit ödemesi yapıyor. Bir diğer yöntem ise 3 ay ertelemeli kredi. 3 ay boyunca rahat bir şekilde bu olayın altından kalkarak ardından ödeme yapmak isteyebilirsiniz. Bu imkan da banka tarafından sunulmakta. Ayrıca serbest ödemeli yöntemlerden de faydalanılabiliyor.

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Halkbank evlilik kredisi başvurusu için pek çok şart bulunuyor. Bunlardan birisi en az 18 yaşında bir birey olmak. Bu şart karşılandığı takdirde kredi notunun da yeterince yüksek olması gerekiyor. Kredi notu, kişinin bankalar arasındaki performansını gösteriyor. Son olarak karşımıza evlilik için belediyeden alınan nikah tarihli belge çıkıyor. Bu belge, evlilik olayının teyit edilmesi için gerekiyor. Ayrıca başvurunun internet üzerinden yapılmadığını da açıklamış olalım.

Halkbank evlilik kredisi başvurusu

Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Halkbank’ın evlilik kredisine başvurmak için tek bir yol mevcut. Bu da en yakın şubeye gitmek. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden evlilik kredisi alınamıyor. Banka, doğrudan yüz yüze görüşme ile beraber bu krediyi sunabiliyor. En yakın Halkbank şubesini öğrenmek için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Evlilik Kredisi için Örnek Ödeme Tablosu

50.000 TL’lik kredi alındığı takdirde 36 ay vadeyle beraber aylık %1,69 faiz ödemesi yapılıyor. 275 TL tahsis ücretine yer veren bu paketin yıllık maliyet oranı %29 olarak açıklanıyor. Aylık geri ödeme ise 1.997,26 TL olarak belirtilmekte.

Kredi MiktarıKredi VadesiAylık Faiz OranıTahsis ÜcretiAylık Taksit Tutarı
50.000 TL36 Ay%1,69275 TL1.99,26 TL
100.000 TL24 Ay%1,79550 TL5.430,42 TL
250.000 TL12 Ay%1,791.375 TL23.986,06 TL

Evlilik Kredisi En Fazla Ne Kadar Alınır?

Halkbank evlilik kredisi başvurusu yapmak isteyen bir çift, en yüksek ne kadarlık kredi miktarına sahip olacağını araştırıyor. Bir banka müşterisi, maksimum 250.000 TL’ye kadar kredi çekme imkanına sahip oluyor. Buna ek olarak %10 oranında Banka Sigorta Muamele Vergisi ödeniyor.

Bu bilgiye ek olarak bilinmesi gereken bir diğer şey Hayat Sigortası primi olmakta. Bir Halkbank müşterisinin yaşına, cinsiyetine veya aldığı kredi miktarına bağlı olarak yıllık sigorta primi ödemesi yapması gerekiyor. Örneğin 50.000 TL’lik kredi çeken 35 yaşında bir birey 36 ay vadeyle beraber yıllık 376,12 TL ödeme yapıyor.

Önerilen Yazılar

4 Yorumlar

Ali̇ Eylül 28, 2023 - 7:10 pm

Merhaba, makalenizi okuduktan sonra evlilik kredisi hakkında daha birçok bilgiye ihtiyacım olduğunu fark ettim. Evlilik kredisi başvurusu yaparken hangi belgelere ihtiyacımız oluyor ve başvuruda bulunmak için yaş sınırı var mı? Bu konuda detaylı bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Nurdan Ağustos 26, 2023 - 11:27 pm

Merhaba, makalenizde evlilik kredisi başvurusu hakkında detaylı bilgiler buldum. Ancak, nedense evlilik kredisi için gereken gelir belgesi hakkında bir şeyler bulamadım. Acaba gelir şartı var mı? Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Şeyma Meli̇ha Ağustos 16, 2023 - 11:57 am

Evlilik kredisi fikri beni çok düşündürdü. Öncelikle, kredi almadan evlilik yapmanın daha doğru bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Bir evlilikte finansal bağımsızlık önemlidir. Birbirinize destek vermek yerine, başka bir kurumdan kredi almak yerine daha sağlam bir finansal temele dayanmak daha iyidir. Ayrıca, ödeme tablosunun nasıl olacağı ve geri ödeme süresinin ne kadar olacağı konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Teşekkürler.

Cevap Yazın
Egemen Ağustos 8, 2023 - 1:00 pm

Evlilik kredileri son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Ancak, makalede daha fazla bilgi bulunabilirdi. Evlilik kredisi başvuru sürecinde nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrenmek isterdim.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00