Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu

Findeks Kredi Notu Öğrenme; Bankaların internet sitelerinden, Turkcell’den ve Findeks’in kendi internet sitesinden kredi notu sorgulanabilir.

Findeks Kredi Notu

Kişisel verilerin depolanması ve bu verilerin birçok alanda kullanılabilmesi günümüz teknolojisinde önemli referanslar olarak kullanılıyor. Kişilerin geçmişe ait olumlu ya da olumsuz birçok veri bu gün için elektronik ortamlarda muhafaza edilebiliyor. Bu veriler ticari kuruluşlardan banka ve finans kurumlarına kadar birçok kurum tarafından kullanılabiliyor.

Geçmişe ait, karne niteliğinde olan kayıt altında ki bu bilgiler finans sektörleri ve bankalar tarafından findeks kredi notu olarak değerlendiriliyor. Yıllarca alınıp olan kredilerin geri ödeme planında ki olumlu ve olumsuz tüm etkenler kişisel olarak not alır. Alınan notlar kredi kullanıcısı için geleceğe dönük kredi alımlarını kolaylaştırdığı gibi kredi alamamasına da neden olabiliyor.

Hiç kredi almayan birinin kredi notu eğer kulanım da olan kredi kartları varsa bu kartların kullanım şekline göre hesaplanıyor. Kredi kart ödemeleri düzenli olursa olumlu not alınacağı gibidir. Bu düzensiz ödemeler olumsuz not alımına sebep olacaktır.

Findeks Kredi Notunu Olumlu ve Olumsuz Etkileyen Etkenler

Kullanılan kredi miktarı ne olursa olsun ödeme planına uygun olarak geçer. Böylece ödeme yapılmışsa bu durum kredi kullanıcısı için olumlu puan almasını sağlıyor. Kullanılan kredi geri ödeme planı aksar. Böylece yapıldığı takdir de ise kişisel olarak findeks kredi notu olumsuz olarak not alınıyor.

Findeks Kredi Notu

Bütün bu veriler olan yeni kredi içindir. Bu alım kolaylığı ya da kredi alamama ile sonuçlana biliyor. Findeks kredi notu yüksek olan kişiler faiz oranları noktasındadır. Böylece daha uygun faizle kredi alabilme imkânına sahip olabiliyor.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Bankaların internet sitelerinden, Turkcell’den ve Findeks’in kendi internet sitesinden kredi notu sorgular. Eğer kredi notu bankaların internet sitelerinden sorgulanacaksa, sorgulama yapar. Böylece bankanın müşterisi olmak ve o bankanın internet şubesine giriş verilerinin bilinmesi gerekiyor. İlgili bankanın internet şubesine giriş yapıldıktan sonra, krediler bölümünden kişisel kredi notu öğrenir.

Turkcell’in kullanıcılarına sunduğu mesajlaşma sistemi ile de kredi notu öğrenir.

Her iki sorgulama yöntemi de belli bir ücret karşılığında yapar. Findeks’in kendi sitesinden yapacak sorgulamalar ise ilk sorgulama esnasındadır. Bu ücret alınmadan yapılırken daha sonraki sorgulamalar ücret karşılığı yapar.

Önerilen Yazılar

3 Yorumlar

Cihan Şubat 15, 2019 - 9:04 pm

Elimde 3700 tl lik bir cekim var çek tarihi 31 05 2019 yardımcı olurmusunuz

Cevap Yazın
İbrahim Haziran 20, 2018 - 3:21 am

Ev sahipleri için de Findeks sistemi büyük fırsat. Findeks ile kiracı adaylarının kimlik bilgilerinden, kiracının ödemelerini kontrol etmeye başladı.

Cevap Yazın
Burcu Nisan 18, 2018 - 7:48 pm

Kredi findeks notumu 2 yıl önce öğrenmiştim. Tekrar bakmak istedim 10 TL istediler. Bedavaya kredi notunu nasıl öğrenebilirmiyim

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00