Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye Faizsiz Kredi: Kredi, bankalar ve kurumlar tarafından kişilere verilen finansal desteklerin başında gelmektedir. Genelde Emekliye Faizsiz Krediler ve İmkanları.

Emekliye Faizsiz Kredi Nedir?

Kredi, bankalar ve kurumlar tarafından kişilere verilen finansal desteklerin başında gelmektedir. Bu durumdan yararlanma isteyen kişiler ise farklı nitelikleri barındırmaktadır. Bankalar bu kredileri verirken belirli şartların yerine getirilmesini ve kredi kullanıcısının durumlarını değerlendirmektedir.

Bilindiği üzere kredi alınması durumunda bu kredinin yüzde olarak belirlenen oranın karşılığı tutar verilen kredi üzerine eklenerek ödenmesi gerekir. Bu tutar kredinin faiz bölümünü oluşturmaktadır. Ancak bu faizin alınmadığı sadece anaparanın ödeme planı doğrultusunda tekrar alındığı faizsiz kredi almakta mümkün olmaktadır.

Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen emeklilere faizsiz kredi uygulaması dikkat çekmektedir. Emekliye verilen bu faizsiz kredi ise ya Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ya da bazı bankalar tarafından verilmektedir. Faizsiz kredi büyük bir avantaj olarak emeklilere sunulmaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilere Verilen Faizsiz Kredi İmkanları İçerikleri

  • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emekliye verilen faizsiz kredi imkanına faizsiz avansta denilmektedir. Bu durumda emekli olan kişiye kişinin istediği tutarda avans veriliyor. Bu avans ise 36 aya kadar olan vade ile kişinin maaşından belirli bir oranda kesilerek ödeme yapılmış olunuyor. Bu durumda vade veya aylık olarak ödenecek olan tutar ile alınacak olan avans ta emeklinin maaşına göre belirlenmektedir.
  • Maaşın 3 katı kadar avans alama fırsatı sunulmaktadır. Aynı zamanda alınan bu avans kredinin geri ödemesi de 36 ya bölünerek aylık olarak ödenecektir. Yine faizsiz kredi olarak bankalardan alınacak olan kredide ise emeklilerin maaşını aldıkları bankaya teklifte bulunulacaktır. Bankanın bu teklife olumlu cevap vermesi halinde ise emekli maaşının on katı kadar faizsiz kredi alabilecek. Alınan bu kredinin ödemesi de maaşlardan taksitlerle alınacaktır.
  • Emekliler için büyük bir avantaj olarak sunar. Bu faizsiz kredinin bir an önce hayata geçmesi beklenmektedir. Bankadan alına faizsiz kredi için geri ödeme aşamasında emeklinin maaşını ödemektedir. Bunun süresince aynı bankadan alması gerekmektedir. Bu şart ile kredi alan emekli kredi ödemesi için farklı bir işlem yapmasına gerek kalmayacaktır. Ödemeler direkt olarak kişinin maaşından kesilerek alınacaktır. Bu yöntemin hayata geçmesi halinde faizsiz kredi işlemlerinden isteyen emekliler nakit kredilerini alabileceklerdir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Önerilen Yazılar

4 Yorumlar

Ismail Mart 27, 2019 - 10:03 am

Merhabalar bana açıl para lazım oluyor sanetle kendim çifciyim lütfen yardım edermisiniz 535 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

Cevap Yazın
aysel Ocak 13, 2019 - 10:16 am

benim 7000 e ihtiyacım var bana ulaşabilirisiniz taksitle odiyecem 539*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

Cevap Yazın
Nazli Aralık 28, 2018 - 12:02 am

Benim de 30.000 ihtiyacım var ulaşırsınız sevinirim

Cevap Yazın
Atik Nisan 17, 2018 - 10:24 pm

Oğlum için ev kredisi alacağım maaşım 2000 TL acaba bana 90 bin şıkta kredi verirler mi ?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00