Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Ethereum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ethereum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ethereum Hakkında: Ethereum’u daha önce duymuş ve tam olarak ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Ethereum, 2013 yılından bu yana geliştirilen blok zinciri platformudur.

Elektronik ödeme yöntemlerinden biri olarak bilinen ETH yıldan yıla popülerliğini artırmaya devam ediyor. Ethereum platformu, açık kaynak kodludur, yani herkes platforma rahatlıkla erişebilir. Ethereum platformu, blok zinciri bazlı bir yazılımı ve Ether adı verilen bir para birimini kullanır. Bu yazıda ETH hakkında bilmeniz gereken birçok şeyi bulabilirsiniz.

Ethereum Hakkında

Ethereum’un Finansmanı Kitle Fonlaması ile Yapılır

Vitalic Buttern, Crypto-lite’de çalışan önemli bir araştırmacı ve programlamacıydı. 2013’ün sonlarında ETH fikri Vitalic’in aklında idi fakat bu fikri gerçekleştirecek yeterli kaynağa sahip değildi. Günümüzde birçok sanatçının ve bilim adamının yaptığı gibi projesini gerçekleştirmek için kitle fonlaması kampanyası oluşturdu. Böylelikle projesini geliştirmeyi ve halka arz etmeyi de başardı. Vitalic’in Ethereum projesi, Ağustos 2014’te başarıya ulaştı.

Ethereum Birçok Önemli Yeniliğe İmza Attı

Ethereum Birliği denilen organizasyon, birçok start-up şirketinin birleşmesinden oluşur. ETH Birliği, Fortune dergisinin yaptığı en inovatif şirketlerin yer aldığı listeye de adını yazdırmayı başarmıştır. Bu grup, 116 adet ufak tefek işletmeden oluşuyor. Söz konusu oluşum, birçok gelişmeye imza attı ve gelişimini bugün bile sürdürüyor.

Ethereum Hakkında Diğer Bilgi, Büyük Şirketler Tarafından Destekleniyor

Etherum, dünyanın birçok büyük şirketi tarafından destekleniyor ve bu nedenle gelişimini de sürdürüyor. Ethereum’un arkasındaki en bilinen firmaların arasında Samsung, SDS, Toyota, Banco Santander, Microsoft, J.P. Morgan, Merck GaA, Intel, Deloitte, DTCC, Accenture, Consensys, Bank of Canada ve BNY Mellon vardır. Söz konusu firmaların dünyadaki rolü düşünülünce Ethereum’un önünün açık olduğu düşünmek gerekir.

Ethereum’un En Önemli Önceliği Güvenliktir

Söz konusu olan kripto paralar olunca dikkat edilmesi gerekenlerin başında güvenlik gelir. Platformun bütünlüğünü sağlamak ve platformu hackerlardan korumak için ne kadar adım atılırsa atılsın bilgisayar korsanları, Ethereum ve kripto paraların güvenlik sistemlerini devamlı olarak delmeye çalışıyor. Kullanıcılar, Ethereum’un düzenli olarak yaptığı güncellemeler sayesinde gerekli önlemlerin alındığından emin olabilirler.

Değişim, Ethereum İçin Sabit Olacak

ETH platformunun bazı yetkilileri, özel blokları Ethereum’un halka açık bloğuna bağlar. Hatta hibrit mimarileri aramaya devam ettiklerini belirtti. Bu durum, platformun daha da büyümesini veya yeni blokların Ethereum’a eklenmesini kolaylaştıracak gibi olur. Ethereum daha iyi bir platform olması için işte bu planlar yapılıyor. Ethereum’un ne kadar veya nasıl gelişeceğini de zaman gösterecek.

Ethereum’un Arzı Sınırlı Değildir

Herkes, Bitcoin’in sabit bir arza sahip olduğunu biliyor. Bir kere 21 milyon Bitcoin çıkarıldığında dahası çıkarılamaz. Ethereum’a yatırım yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken şeylerden biri de Ethereum’da böyle bir durumun söz konusu olmadığıdır. Ethereum madenciliğinde konulan tek kısıt ise yılda sadece 18 milyon Ethereum çıkartılabileceğidir. Bu durum da Bitcoin’i madencilik için daha iyi bir alternatif haline getirir.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00