Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Düşük Taksit Ödemeli İhtiyaç Kredileri

Düşük Taksit Ödemeli İhtiyaç Kredileri: Günümüzde ihtiyaçların ve lüksün artması sebebi ile insanlarında kısa vadeli para ihtiyaçları da artmaktadır. Bu sebep ile insanların para bulma araçları da genişlemektedir. Yakın çevremizden bulunan paraların haricinde bankalarında bizlere bu alanda sağladığı bazı kolaylıklar bulunmaktadır. İhtiyaç kredileri, sizlere daha çok kısa vadeli ve düşük tutarlı ihtiyaçlarınız için kolaylık sağlamaktadır.

İhtiyaç kredisini gelişen teknoloji ve kolay telefon kullanımı sayesinde banka veya şubelere gitmeden mobil bankacılık yoluyla elde edebilirsiniz. İhtiyaç kredilerinin faiz oranları bankadan bankaya değişmek ile birlikte sizlere sağlanan vade de kolaylıklar da değişmektedir. Kredi kullanma durumunuz sizin içerisinde bulunduğunuz bazı faktörlere göre de değişiklik göstermektedir.

İhtiyaç Kredisi Kullanma Durumunda Dikkate Alınacak Unsurlar Nelerdir?

 • Kredi çekecek kişinin ücret bordrosu,
 • Kredi notunun düşüklüğü veya yüksekliği,
 • Daha önceden kredi kartı borcunun olup olmaması veya bu yönde bir ödeme olmaması halinde meydana gelen kırmızı kalemin varlığı,
 • İpotek ettireceği evinin borcunun olup olmaması gibi durumlar dikkate alınmaktadır.

Kredi Kullanmak İçin Taşımanız Gereken Şartlar Nelerdir?

 • Öncelikle ihtiyaç kredisi kullanmanız için reşit olmanız yani 18 yaşını doldurmuş olmanız,
 • Daha önce bankalar ile münakaşanızın olumsuz sonuçlar doğurmamış ve kredi kartları ile olumsuz durumlar yaşamamış olmanız,
 • Eğer olumsuz bir durumunuz varsa ve bu kredi kullanmanız açısından bir engel teşkil ediyor ise ipotek vereceğiniz evinizin eşiniz tarafından da rızası olduğunu gösteren yazılı bir evrağın bankaya teslim edilmesi,
 • Çekeceğiniz ihtiyaç kredisi konut kredisi haricinde sadece 48 ay olması ve bu vadeyi geçmemesi,
 • Gelirinizi gösteren ücret bordrosunun banka tarafına teslim edilmesi gerekmektir.

Düşük Taksit Ödemeli ihtiyaç Kredileri İçin İstenilen Belgeler Nelerdir?

Düşük taksit ödemeli ihtiyaç kredilerini kullanmadan önce eğer bir banka şubesine gitmek istiyorsanız giderken yanınızda bulundurmanız gereken bazı evraklar bulunmaktadır.

Düşük Taksit Ödemeli ihtiyaç Kredileri

Eğer özel sektör çalışanı iseniz;

 • – Maaş bordrosu, sigorta dökümü, ikametgah adresi, ev veya arabanın sizin olduğuna dair bir belgesi, varsa ek gelir belirten diğer belge ve iş yeri imzası gerekmektir.

Kamu sektöründe çalışan iseniz;

 • – Maaş bordrosu, ikametgah belgesi, tapu ya da varsa araç ruhsatı ve varsa ek gelir gösteren bir belge nüshası.

Emekli iseniz;

 • – Emeklilik aylık dökümünüz, ikametgah belgesi, varsa ev veya araç ruhsatı ve ek gelir varsa eğer bunu gösteren bir belge gerekmektedir.

Bu evraklar içerisinde bulunan tapu ve araç ruhsatını banka personelleri tarafından belirtilmediği sürece götürmeniz gerekmemektedir. Bu belgeler genellikle kredi notunuz düşük ise ve daha önceden kredi kartı ödemeleriniz de gecikmelerden dolayı kırmızı kalem yediyseniz eğer istenmektedir. Eğer bankanızın sizlere sunmuş olduğu hizmetler arasında mobil bankacılık ve İnternet bankacılığı hizmetleri mevcut ise bu işleminizi şubelere gitmeden telefon veya İnternet üzerinden hesabınıza da tanımlama yaparak atm yardımı ile para çekim işleminizi halledebilirsiniz. Teknolojinin yararlarından bu sayede yararlanmanız mümkündür.

Düşük Taksit Ödemeli İhtiyaç Kredileri için önerilen yazımız İhtiyaç Kredisi Çekme Şartları‘nı inceleyin.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00