Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bitcoin Dibe Vurdu-2020 Fiyat Tahmini

Bitcoin Dibe Vurdu 2020 fiyat tahmini nedir? Korona virüs global olarak piyasaları etkilerken bundan en fazla etkilenen de son 10 gündeki kayıpları yüzde 50’yi bulan Bitcoin oldu.

Koronavirüs sonrasında her ne kadar kripto paraya geçiş yapılacak desek de Bitcoin düşüşte…

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Dibe Vurdu

Bitcoin Nisan 2019’dan beri ilk kez 5,000 doların altına indi. Uzmanlar, küresel piyasalardaki güvenli liman arayışının Bitcoin’i direkt olarak etkileyebileceğini belirtiyor.

Bitcoin dibe vurdu, tarihinin en kötü günlerinden birini yaşıyor. Market hacmi en yüksek olan kripto para, Amerika Birleşik Devletleri başkanı Trump’ın gece saatlerinde koronavirüs salgınına bir önlem olarak 30 gün boyunca Avrupa’dan seyahatleri askıya almasından sonra küresel piyasalarla birlikte 500 dolarlık sert bir satış yaşamıştı.

Bu satış, günün ilerleyen saatlerinde devam ederek Bitcoin’i 5600 dolar seviyelerine geriletti. Bu seviye, 2019 yılının Mayıs ayından bu yana ilk kez görülüyor.

Saat 16:15 (27.03.2020) itibarıyla Bitcoin yüzde 21.56 düşüşle 6,188 dolardan işlem görüyor.

Bu düşüş ile birlikte bir de Bitcoin fiyat tahmini var…

Bitcoin 2020 Fiyat Tahmini

Celsius CEO’sundan 2020 Bitcoin fiyat tahmini: 30.000 dolar. Celsius CEO’su Alex Mashinsky verdiği röportajda, Bitcoin halving ve bazı jeopolitik unsurların, BTC fiyatını tüm zamanların en yükseğine getireceğini belirtiyor.

Alex Mashinsky:

”Çoğu insan Bitcoin halving’i hafife alıyor. Ancak gerçekleşecek olan bu yarılama Bitcoin enflasyonunu ciddi orana düşürecek. 2. Yarılama etkinliğinde blok başına verilen ödül sayısı 25’den 12,52 BTC’ye düşmüştü. Ancak bu sefer verilen ödül 6.25 BTC’ye düşecek. Ki bu da Bitcoin kazma işinin maliyetini bir hayli arttıracak. Artan maliyetin yanı sıra sirkülasyondaki Bitcoin sayısı da giderek azalacak.

Ben Bitcoin’in içinde bulunduğumuz yılı yeni bir zirveyle bitireceğini düşünüyorum. 30.000 dolarlık bir tahminim var. Ama BTC mutlaka 20.000 $ ile 30.000 $ arasında bir yerlerde olacaktır.

Ancak Bitcoin fiyatı ne kadar artarsa arttın, bunun toplumsal kabule pek bir etkisi olmayacaktır. Toplumsal kabulün sağlanması için daha düşük volatilite seviyeleri ve daha yüksek verimlilik gerekir.

Tüm bu sorunlara rağmen sektörün geleceği için oldukça ümitliyim. Hemen hemen her gün içinde blockchain teknolojileri barındıran yeni fikirler ve projeler gün yüzüne çıkıyor. Ortaya çıkan bu projeler çok daha fazla kişinin ilgisinin, kripto paralar ve blockchain teknolojisi üzerinde odaklanmasını sağlıyor.”

Bitcoin Nedir?

Kaynak-BTC Turk

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00