Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası Başvurusu

Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası

Anadolu riskli hastalıklar sigortası başvurusu yapmak isteyenler için bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için bu sigortayı anlatıyor olacağız.

Anadolu Sigorta, sunduğu birçok sigorta ile biliniyor. Sağlık sigortası ile karşımıza çıkan sigorta kurumu, aynı zamanda riskli hastalıkları içeren özel bir sigortaya da yer veriyor. Bu sigortanın amacı, daha riskli hastalıklara karşı özel bir sigorta kapsamına girmek. Bu kapsam ile beraber bir birey, tehlikeli hastalıklara karşı kendini güvence altına almayı başarıyor.

Kritik Hastalık Sigortası Nedir?

Kritik hastalık sigortası, zorlu hastalıkların varlığında insanları güvence altına alan bir sigorta. Bu sigorta ile beraber meydana gelebilecek riskli hastalıklarda sigorta firması, poliçede belirtilen limite kadar ödemeyi karşılıyor. Özetle riskli hastalıklar sigortasının amacı, kişinin riskli hastalıklara karşı korunmasını sağlamak.

Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası

Anadolu Sigorta, sunduğu kritik hastalıklar sigortası ile müşterilerini bu tür hastalıklardan korumaya çalışıyor. Bu sigortaya sahip olan hastalar, risklere karşı önlemlerini alırken aynı zamanda oluşan masrafların da sigorta kurumu tarafından karşılanmasına vesile oluyor. Sigorta firması, yalnızca riskli hastalıklarla ilgilenmiyor. Aynı zamanda sigortalıya özel hizmetler de tanımlıyor. Bu da müşterinin daha fazla olanağa yer vermesi anlamına geliyor.

Riskli Hastalıklar Sigortası Teminatları

Kurum, kritik hastalıklardan birinin veya birkaçının ortaya çıkması durumunda vatandaşın sigorta kapsamında tedavi olmasına imkan tanıyan bir sigortaya yer veriyor. Sigorta kapsamında müşterilerin tercih etmesi için birden fazla seçeneği bulunuyor. 25.000 TL’den başlayan poliçe limiti, 300.000 TL’ye kadar ulaşıyor. Ayrıca COVID-19 için de 5.000 TL ek limit mümkün.

Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası

Kritik hastalıklar ile insanları güvence altına alan Anadolu Sigorta, pek çok ciddi hastalıkta teminat sağlıyor. Bunlar şu şekilde yer alıyor:

 • Amyotrofik Lateral Skleroz
 • Aort Ameliyatı
 • Aplastik Anemi
 • Beyin Anevrizması Ameliyatı
 • Böbrek Yetmezliği (Son Evre)
 • Büyük Yanıklar
 • İnme ve Felç
 • Kalp Kapakçığı Değişim Ameliyatı
 • Kalp Krizi
 • Kanser
 • Kol ve/veya Bacak Kaybı
 • Koma
 • Koroner Arter By-Pass Ameliyatı
 • Körlük
 • Majör Organ Nakli
 • Multiple Skleroz hastalıkları

Riskli Hastalıklar Sigortası Başvuru Şartları

Anadolu riskli hastalıklar sigortası için bazı başvuru şartları bulunuyor. Bunlardan birisi yaş şartı. 18 ile 55 yaş aralığında bulunan vatandaşlar, riskli hastalıklar sigortasına başvuru yapabiliyor. 55 yaş ile 60 yaş aralığındaki vatandaşlar ise herhangi bir riskli hastalığı bulunmadığı takdirde bu paketten yararlanabiliyor. Bu kriterleri karşılayan vatandaşlar, riskli hastalıklar sigortasına başvuru yapabiliyor.

Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası Başvurusu

Anadolu Sigorta tarafından sağlanan bu hizmet ile beraber müşteriler, kendilerini güvence altına alıyor. Programa dahil olmak için yapılması gereken şey Anadolu Sigorta ile ortaklık sağlayan acentelere veya bankalara başvurmak. Bunun için pek çok firma mevcut. Kendi şehrinizdeki firmaların listesine ulaşmak için bu bağlantıya girerek il veya ilçe seçmelisiniz. Sonrasında istediğiniz acenteye ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Acentelerin iletişim numarası da bulunduğu için hemen iletişime geçerek onlarla konuşabilir, gerekli bilgileri hemen alarak öğrenmek istediğiniz şeyler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Riskli Hastalıklar Sigortası Hizmetleri

Anadolu riskli hastalıklar sigortası ile beraber müşteriler bazı ek hizmetlere de sahip olmakta. Sağlıklı yaşam paketi olarak açıklanan bu pakette 5 farklı hizmet yer alıyor. Bunlardan birisi olan dolgulu diş gold paketi, dolgu yaptırmak isteyenlere sunuluyor. Bir diğer hizmet ise diyetisyen danışmanlık servisi olmakta. Bununla beraber müşteriler psikolojik danışmanlık, eczane tasarruf planı ve göz taraması hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Muzaffer Oğuz Ağustos 26, 2023 - 11:39 pm

Riskli Hastalıklar Sigortası hakkında bilgilendirici bir içerik sunmuşsunuz. Ancak, riskli hastalıkların tanımı ve teminatları hakkında daha fazla detaya yer verseydiniz daha faydalı olabilirdi. Örneğin, hangi hastalıklar riskli hastalıklar kapsamına girer ve hastalık tanısı nasıl konulur gibi konulara da değinmeniz okuyucular için daha aydınlatıcı olabilirdi. Bunları düşünmenizi öneririm. Teşekkürler!

Cevap Yazın
Ufuk Ağustos 21, 2023 - 11:54 am

Merhaba, makaleniz gerçekten bilgilendiriciydi. Anadolu Riskli Hastalıklar Sigortası hakkında daha fazla detay almak istiyorum. Sigorta primleri ve teminat süresi hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00