Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli? İnsanoğlu bu. Sonuçta her şey bizim için. Her an daha önceden hiç hayal bile edemediğimiz olgular ile karşılaşabiliriz.

Kişilerin kendi araçları var ise durum biraz daha özel bir önem arz ediyor. Kişinin kendisine bağlı olsun ya da olmasın kimi zaman hiç istemediği sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor ve hiç istemediği halde trafik kazası gibi bir olay olabiliyor. Nitekim böylesi durumlar için de insanlar kasko sigortası yaptırıyor. Yaptırılan bu sigorta ile de kişilerin araçlarının başına bir şey gelmesi durumunda belli bir hak kazanımı elde ediyorlar ama kasko yaptırırken dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar var ve bunlar şunlar:

İşin Maddi Boyutu

İlk başta insanların dikkat ettiği olgu bu olsa da aslında dikkat edilmesi gereken en son olguların başında işin para kısmı geliyor. Bunun yanında tam tersine işin para kısmı en son düşünülecek olan olgudur ve yine bu noktada çok ucuz olanlardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Rakamlar aracına, firma politikalarına göre değişiklik arz ettiğinden tam bir rakam söylemek asla hiçbir zaman mümkün değildir.

Çalışılan Firma

Hiç istenen bir durum olmasa da günümüzde merdiven altı ve çantacı çok sayıda firma mevcuttur. Bu firmalar ise çok ciddi riskler taşımaktadır. Kimi zaman yapılan poliçe sahte bile olabilmektedir. O yüzden firma seçiminde son derece dikkatli olunmalı ve iyice araştırma yapılmalı ve kesinlikle doğru referansları olan firmalar ile çalışılmalıdır.

Araç Ruhsat Bilgileri

Aracın bilgilerinin tam ve eksiksiz olarak hazırlanan kasko sigorta poliçesi üzerinde yazması son derece önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken en temel husus, mutlaka araç ruhsat bilgilerinin doğru olmasıdır ki bu yüzden tüm bilgiler mutlaka poliçe üzerinde kontrol edilmeli, yanlış, eksik var mı öğrenilmelidir.

Yine bu noktada kasko yapılan aracı sadece bir kişi kullanıyor ise o zaman böylesi bir poliçe hazırlatılır iken tek sürücü indirimi diye bir uygulama var. Ondan yararlanılabilir. Ama böyle bir şey yapılıp sonrasında aracı bir başkası kullanır ike kaza oluşur ise o zaman ortaya ciddi sorunlar çıkacağı da unutulmamalıdır.

Hasar Sonrası İçin Verilen Destek

Kasko yaptırmanın amacı yapılan kaza sonrası en uygun desteği kesintisiz ve anında almak ise o zaman size hasar sonrası verilecek olan desteğin kapsamı hakkında da mutlaka bilgi sahibi olmalı ve bu noktada da en kapsamlı, en donanımlı hizmeti en uygun fiyata veren firmayı tercih etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Üstte yer alan bilgilerden de görüldüğü gibi kasko yaptırmak deyip geçmemelidir. İşin son derece önemli hususları vardır, ince eleyip sık dokuduktan sonra karar verilmelidir. Sonuçta alınan yanlış bir karar verilen emeğin de paranın da boşa gitmesine sebep olabilir.

Önerilen Yazı: Kasko Nedir?

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00