Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

AKSigorta Pati Sigortası Başvurusu 2023

AKSigorta Pati Sigortası

AKSigorta pati sigortası ile beraber bizlerin karşısına çıkıyor. 2023 yılı ile beraber başvuru yapmak isteyenler, neler ile karşılaşacağını araştırıyor.

AKSigorta, sunduğu pek çok olanak ile öne çıkan bir kurum. Bu olanaklardan birisi de evcil hayvanları düşünmesi. Evcil hayvanlar, bizler için önemli olmakta. Çünkü hem eğlenceliler hem de sahibine sadık hayvanlar. Sahibini en iyi şekilde koruyan bu hayvanlar, onları kaybetmek istemez. Bu bağlamda evcil hayvanlarını düşünen insanlar, evcil hayvan sigortası başvurusu yaparak ona en iyi desteklerden birini vermiş olur.

AKSigorta Pati Sigortası

Kendi sağlığına önem gösteren insanlar, sağlık sigortası yaptırarak kendini güvence altına alıyor. Hayvanların da bir sigortası bulunur. Hayvanlar için AKSigorta, özel bir sigortaya olanak tanıyor. Pati sigortası veya bir diğer ismiyle evcil hayvan sigortası sayesinde hayvanların teminat kapsamına alınması mümkün hale gelmekte. Hayvan dostlarının bazı ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, bu paketten yararlanarak onları korumuş olur.

Pati Sigortası Başvuru Koşulları

AKSigorta’nın evcil hayvan sigortasına dahil olmak için bilinmesi gereken koşul hayvanın ülkemizde bakılmasının yasal olması. Bu şart karşılandığı takdirde hemen başvuru adımlarına geçilebilir.

AKSigorta Pati Sigortası Başvurusu

AKSigorta’nın sunduğu evcil hayvan başvuru yapmak isteyen bir vatandaşın öncelikle bu bağlantıya girmesi gerekiyor. Bu bağlantıya giren bir müşteri, sayfanın üst kısmında bulunan “Hemen Teklif Al” butonuna dokunmalı. Bu butona bastıktan sonra gerekli adımlar tamamlanmalı. Bir süre sonra firma, iletişime geçerek ek bilgiler sağlıyor ve en uygun teklifi sunuyor.

Pati Sigortası Teminatları

AKSigorta pati sigortası ile beraber birçok teminat bizlerin karşısına çıkıyor. Bu teminat paketinde hayvan sağlığının yanı sıra hayvanın hijyenine de önem gösterilmekte. Ayrıca evcil hayvanın herhangi bir 3. şahsa veya 3. şahsın eşyasına verdiği zarar da teminat kapsamında yer alıyor. Özetle sağlık, temizlik ve 3. şahıs koruması belirlenen limit dahilinde güvence altına alınıyor.

AKSigorta Pati Sigortası

AKSigorta’nın sunduğu teminatlardan birisi acil durum teminatı olarak karşımıza çıkmakta. Hayvanın yüksekten düşmesi, trafik kazası geçirmesi veya diğer hayvanlarla tartışması sonucunda ortaya çıkan hasarlar, sigorta kurumu tarafından karşılanıyor. Bu gibi acil durumlar için gerekli olan tedavi, 5.000 TL’ye kadar karşılanıyor.

Eğer evcil hayvan, herhangi birine veya bir insanın eşyasına zarar verirse bu durumda zarar, 3.000 TL’ye kadar karşılanıyor. Ayrıca kayıp arama ve ödül teminatı da vardır. Hayvan, kayıp olduğu takdirde kayıp arama çalışmaları ve ödül için 250 TL’ye kadar teminat sağlanıyor.

Pati Sigortası için Bedava Olanaklar

AKSigorta pati sigortası, genel olarak hayvanın acil durumlarda tedavi olmasını sağlayan ve hayvanın vereceği zararlara karşı güvenceli olmasına imkan tanıyan bir sigorta. Bu sigorta ile beraber ücretsiz bir hizmet de müşterilerle buluşmakta. Buna göre sigorta kurumu, yıllık 1 muayeneyi hediye ediyor. Yani yılda 1 defa hayvanı muayene ettirmek ücretsiz olmakta. Burada önemli olan husus anlaşmalı bir polikliniğe gitmek.

Pati Sigortasının Geçerli Olduğu Klinikler

Pati sigortasının geçerli olduğu kliniklerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

AKSigorta Pati Sigortasının Geçerli Olmadığı Durumlar

Pati sigortasının geçerli olmadığı birçok durum mevcut. Bunlar şunlar olmakta:

  • Hayvanın ölümü
  • Ücretsiz muayene dışında sağlıklı bir hayvanı muayene etmek
  • Yarış ve kavga gibi durumlarda hayvanın yaralanması
  • 6 aydan küçük aşıları tamamlanmamış hayvanlar
  • Anlaşmalı veterinerlerin dışında klinik operasyon gerçekleştirilmesi
  • Enfeksiyöz hastalıklar sebebiyle ortaya çıkan zararlar
  • Gereksiz tedavi uygulanması veya gerekli olmayan ilaç kullanımı
  • Beslenmesi yasak olan hayvanlar

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Si̇nan Ağustos 26, 2023 - 11:25 pm

Merhaba, makalenizde bahsettiğiniz AKSigorta Pati Sigortası’nın geçerli olduğu klinikler hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Hangi klinikler bu sigortayı kabul ediyor? Teşekkürler.

Cevap Yazın
Anil Ağustos 21, 2023 - 11:32 am

Makalenizdeki Pati Sigortası Başvurusu hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Başvuru süreci ve koşulları nelerdir? Teşekkürler.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00