Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

AKSigorta Yat Sigortası Başvurusu

AKSigorta Yat Sigortası

Yat ile dolaşmak güzel bir şey. Peki oluşabilecek riskler için AKSigorta yat sigortası almanız gerekmez mi? Cevabı içeriğimizde.

AKSigorta, bu zamana kadar sunduğu birçok sigorta paketi ile bilinen bir kurum. Sunduğu çeşitli sigorta fırsatları ile müşterilerin ilgisini çekmeye çalışan firma, aynı zamanda yat sigortasına da ağırlık vermekte.

Bir düşünün, güzel bir yat aldınız veya kiraladınız. Yat ile denize girmek istiyorsunuz. Bir süre o güzel manzaranın tadını çıkardınız. Bu sırada büyük bir fırtına başladı ve yata zarar verdi. Siz de bu durumdan etkilendiniz. Eğer yat sigortasına sahip değilseniz zararı siz karşılamalısınız. Bir yat sigortasına sahip olduysanız oluşan zararlar teminat kapsamına göre karşılanıyor.

Yat Sigortası Nedir?

Yat sigortası, yat sahibi olmak isteyenlerin yararlandığı bir sigorta olmakta. Genelde yat alanların güvenle seyahat etmesini sağlayan bu sigorta sayesinde yat ve insanlar, güvence altına alınıyor. AKSigorta yat sigortası, çeşitli imkanlar ve ücretsiz hizmetleri ile beraber bu olanağı müşterilerine sunmak istiyor. Denize veya okyanusa açmak isteyenler yat sigortası almalı, en iyi imkanlardan fayda sağlamalı.

AKSigorta Yat Sigortası Başvuru Şartları

Yat sigortasından yararlanma isteyen bir vatandaşın en az 18 yaşında olması gerekiyor. Yaş şartını sağlayan insanların karşılaması gerektiği bir diğer kriter yat sahibi olması. Yata sahip olan bir kişi, yat için gerekli sigortayı yaptırarak ardından sulara açar. Bunun dışında bazı özel durumlar için farklı şartlar da bulunabiliyor. Bununla ilgili bilgi almak için firma ile görüşmek gerekiyor.

AKSigorta Yat Sigortası Başvurusu Nasıl Olur?

AKSigorta’nın sağladığı yat sigortasına başvurmak için öncelikli olarak bu bağlantıya tıklamak gerekiyor. Bu bağlantıda yer alan “Hemen Teklif Al” butonuna basılmalı. Gerekli adımlar doldurulduktan sonra firma, sizinle görüşme gerçekleştiriyor ve gerekirse ek bilgiler alıyor. Buna göre en iyi teklifi size sağlamış oluyor.

Yat Sigortası Teminatları

Yat sigortası ile beraber pek çok teminat bulunmakta. Bunlardan birisi deniz kazaları olarak açıklanıyor. Fırtına sonucu oluşacak kazalar, yatın batması, yatın çarpması veya bunun gibi çeşitli kazalar için teminat sağlar. Bir diğer teminat ise hırsızlık olaylarına karşı. Yata ait bir ürünün çalınması durumunda hırsızlık güvencesi devreye giriyor ve zarar karşılanıyor.

AKSigorta Yat Sigortası

Bunun yanı sıra yangın, infilak, doğal afet, savaş ve kargaşa gibi daha birçok olaya karşı teminat bulunmakta. Tüm teminatları özet geçmek gerekirse aşağıdaki teminatları sıralamamız gerekiyor:

 • Deniz kazaları
 • Hırsızlık
 • Yangın
 • İnfilak hasarları
 • Üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk
 • Doğal afetler
 • Harp, grev, terör ve kargaşa
 • Enkaz kaldırma
 • Kötü niyetli hareketler, korsanlık

Yat Sigortası için Ücretsiz Hizmetler

AKSigorta yat sigortası hizmetinden yararlanan bir kullanıcı, ek hizmetlere de sahip olur. Ücretsiz olan bu hizmetler ve avantajlar, yat sahiplerini memnun ediyor. Bu hizmetler şunlar olmakta:

 • Yat yardım hizmeti
 • Marina bedellerinde indirim
 • Tekne bakım masraflarında indirim
 • Marina ve koylardaki tesislere özel iskonto
 • Tekne malzemelerinden indirimli yararlanma

Yat Sigortasında Kişisel Eşyalar Korunur mu?

Hayır fakat ek teminat olarak kişisel eşyaların korunması sağlanır. Kişisel eşyalar dışında elektronik cihazlar, hukuksal koruma, çekme – kurtarma, ferdi kaza ve makine hasarları genişletme gibi çeşitli ek teminatlar almak mümkün.

Yatta 3. Şahıslara Verilen Zararlar Teminat Kapsamında mı?

Evet fakat diğer araçlara ve içerisindeki şahıslara verilen zararlar teminat kapsamına girmez.

AKSigorta Yat Sigortası Yurt Dışında Geçerli mi?

Hayır, poliçede belirtilen alanlarda geçerli olur. Fiyat da buna göre düzenlenir ve en uygun fiyat, müşteriyle buluşur.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Meti̇n Ağustos 26, 2023 - 11:26 pm

Bu makaledeki yat sigortasıyla ilgili başvuru şartlarını öğrenmek gerçekten çok yardımcı oldu. Ancak makalede yat sigortasının karada kullanılan tekneler için de geçerli olup olmadığı hakkında hiçbir bilgi bulamadım. Bu konuda bilgi alabilir miyim?

Cevap Yazın
Sanem Gökçen Merve Ağustos 21, 2023 - 11:30 am

Merhaba, yazınızı okurken yat sigortasının yurt dışında geçerli olup olmadığını merak ettim. Yat sahipleri için yurt dışında seyir yapmak oldukça yaygın bir durum olduğu için bu konuya da değinmeniz güzel olurdu. Teşekkürler!

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00