Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

240 Ay Vadeli Konut Kredisi

240 ay vadeli konut kredisi

Herkes bir evi olsun ister. Ancak ev fiyatlarının yüksekliği herkesin malumu. Kredi çekmeden ev sahibi olmak ise neredeyse imkansız. Siz de artık eviniz olsun istiyorsanız 240 ay vadeli konut kredisi imkanları ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Konut firmalarının 20 yıllık vade ile satış yapacakları gündeme gelmiştir.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Düşük faiz oranları ve uzun vadede ödeme imkanları ile vatandaşın yüzünü güldürdüler. Kampanya ile ev alacakların peşinat oranlarında da indirime gidilmiştir. Böylelikle insanların konut edinmesi daha kolaylaşmıştır. Sizlere uzun vadede konut kredisi verebilecek banka ve şartlarını araştırdık.

Hangi Bankalarda Geçerlidir?

Emlak konut seferberliğinde başlatılan ekonomiyi canlandırmak ve vatandaşın uzun vadeli az peşinatla ev sahibi olması için yapılan uygulama yoğun ilgi ile karşılaştı. Daha öncelerde 120 ay olan ödeme vadeleri 240 aya çıkarıldı. Böylelikle vatandaş 240 ay vadeli konut kredisi kullanarak kendilerini zorlamadan ev sahibi oluyor.

Kampanyanın koşullarının uygun olması nedeniyle konut firmaları için de ev satmalarını sağlamaktadır. Bununla birlikte 240 ay vade ile konut kredisi veren bankalarla anlaşmalarını yapışlardır. Kampanya dahilinde kredi kullanabileceğiniz bankalar, Albaraka, Garanti Bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve Ziraat Katılım bankası şeklinde olmuştur.

240 ay vadeli konut kredisinden yararlanmak isteyenler kampanyaya dahil olan konut firmalarından ev almak durumundadırlar. Bu kredi kampanyasından yararlanmak için sadece konut alımı yapılabilmektedir. Bu kapsamda konut kredisi veren bankaların internet siteleri üzerinden ödeme vadenize göre belirlenen faiz oranlarını hesaplayabilirsiniz.

Bu bankaların dışında Denizbank ise konut kredisinde vadeyi 300 ay olarak belirlenmiştir. Alacağınız konut fiyatına göre uzun vadede ödeme yapabileceksiniz. Size en yakın banka şubelerine giderek faiz oranlarını öğrenebilirsiniz. Kendinize en uygun ödeme şartlarını belirleyerek sizler de ev sahibi olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi İle Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun!

Vatandaşın kredi taksitlerinin yüksek olması nedeniyle ev sahibi olamadıkları bir gerçek. Burada amaçlanan 240 ay vadeli konut kredisi kullandırarak taksitlerin miktarının küçültülmesidir. Böylelikle vatandaş zorlanmadan uzun vadede ev sahibi olmaktadır.

Bankalar ise alacağı konutun %80’i oranında kredilerini kullandırmaktadır. İhtiyaç kredisine oranla faizlerinin de düşük olması vatandaşın işini iyice kolaylaştırmaktadır. Bankalar da bu yoğun ilgi nedeni ile kampanyayı uzatmaya gideceğini düşündürmektedir.

Bazı haberlere göre konut kredilerinin uzun vadeye yayılmasından sonra konut fiyatlarının artacağı söylenmektedir. Fakat konut firmaları ev fiyatlarında her hangi bir artışa gidilmeyeceğini söylemektedir. 240 ay vadeyle konut kredisindeki amaç konut piyasasını hareketlendirmek, bankalara girdileri arttırmak ve vatandaşların kolaylıkla ev sahibi olmalarının önünü açmaktır. Her kesime yarayan bir kampanya olmuştur.

Konut Kredisinin Şartları Nelerdir?

Siz de 240 ay vadeli konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak istiyorsanız bu kampanya tam da size göre olabilir. Tabi bu krediyi kullanmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Peşinat kısmını muhakkak sağlamanız gerekir.

Konutun ekspertiz fiyatı belirlendikten sonra peşinatınızı hazır bulundurmanız iyi olacaktır. 240 ay vade ile konut kredisi kullanmak için aranan diğer şart, düzenli bir gelirinizin olması gerekmektedir. Çalışanlar için maaş bordrosu, serbest çalışanlar için ise vergi levhası ve gelir belgeleri gerekmektedir.

Krediniz onaylandığında almış olduğunuz konutun borcu bitene kadar ipotekli olması gerekmektedir. Şartlarınız uyuyor ise 240 ay vadeli düşük faizli krediyi kullanabilirsiniz. Kendinizi yormadan sizler de konut sahibi olabilirsiniz.

Hangi İllerde Geçerlidir?

Kampanya, başta İstanbul olmak üzere ülkenin birçok ilinde uygulamaya konulmuştur. Anlaşmalı olan konut firmalarının evlerinden alınması gerekmektedir. İstanbul, Bursa, Ankara gibi şehirler ilk olarak kampanyaya katılan şehirler olmuştur. Ayrıntılı olarak şehir ve evlerin detaylarını devletin anlaşmalı olduğu bankalardan edinebilirsiniz. Düşük faiz oranları ile sizler de yaşadığınız şehirde ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00