Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

2019’da Bankalar Kripto Para Kullanacak

Ripple CEO Brad Garlinghouse 1

Bankalar kripto para kullanacak mı? Ripple’nin CEO’su Brad Garlinghouse, 2019’da bankaların kripto para birimine geçeceğini duyurdu.

Money 20/20 2018 etkinliği ile ilgili güncel haberler, gelmeye devam ediyor. Sanal para birimlerinden biri olan Ripple’nin CEO’su olan Brad Garlinghouse, 2019 yılında bankaların büyük çoğunluğunun kripto para birimine geçeceğini duyurdu.

Blockhain Teknolojisi ve Ripple

Garlinghouse, blockhain teknolojisi ile bankalar arasında gerçekleşmekte olan, sınır ötesi para transferi işlemlerinin, daha ucuz ve daha hızlı olacağını söyledi. Ripple bir kripto para birimi ancak, çok farklı blockhain tabanlı ürünlere sahip durumda. Bu ürünlerden bir tanesi de XCurrent. XCurrent günümüzde, Santander bankası ve daha birçok banka tarafından kullanılıyor. Bu ürün çalışmak için herhangi bir kripto para birimine ihtiyaç duymuyor ve işlemlerin çok daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Bankalar Kripto Para Kullanacak

Ripple’ın bir diğer ürünü de xRapid. Sürekli gelişen piyasalardaki ödemeler, dünya üzerinde, önceden finansmanı yapılmış olan yerel para hesaplarının bulunmasını gerektiriyor. Bu gereksinim likidite hesaplarının yükselmesine sebep oluyor. Xrapid sisteminde, XRP’ye dönüştürülmüş olan paralar, Xrapid’e gönderiliyor, Ripple bu paranın dönüşümünü hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. XRP’nin işlem süresi sadece 4 saniye sürüyor. Sistem, Moneygram ve Western Union şirketleri tarafından denemeye başlanmış durumda. Ancak, Garlinghouse’nin söylemine göre 2019 yılına kadar birçok banka bu çözümleri kullanmaya başlayacak.

2019 da Hangi Kripto Paralar Kullanılacak

2019 da bankalar tarafından kullanılacak olan kripto paraların başında Bitcoin geliyor. Euro ve Dolar gibi herhangi bir kalıp üzerine basılamayan Bitcoin, hiç kimse tarafından kontrol edilemiyor ve dijital cüzdanlarda tutuluyor. Bu dijital para birimi, elektronik ortamlar üzerinde, maksimum olarak 21 milyon Bitcoin üretilebiliyor.

2019 da kullanılacak olan diğer bir para birimi de, bitcoin ile aynı teknolojik tabanlı olan etherium. Güvenli ve şifreli işlemlerin mümkün olduğu, hiç bir merkezi bulunmayan blockhain teknolojisinin bir ürünü. Aynı bitcoin gibi, ağa dahil olan kullanıcılar tarafından, bilgisayar donanımları kullanarak coinler üretebilecekleri şekilde geliştirilmiş bir ürün. Etheriumun da şifreleme gücüne sahip olan blok tabanı Ethere dayanıyor ve Ethereum cüzdanında saklanıyor.

2019 da bankalar tarafından kullanılacak olan diğer bir para birimi de litecoin. Bitcoinin hafif bir versiyonu olan litecoin, dünya üzerinde herkese, maliyetsiz olarak para gönderebilme imkanını sağlıyor. 2019 yılının bankaların kullanacağı diğer bir para birimi de Neo. Merkezi Şangay’da olan Onchain tarafından geliştirilen kripto para birimi, “Çin Ethereum’u” olarak isimlendiriliyor. Neo’da Java, Go gibi birden fazla kodlama dili kullanılabiliyor.

2019 yılının diğer bir dijital para birimi de Monero. İzlenemeyen ve güvenli bir para birimi olarak adlandırılıyor.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00