Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Kara Listedeyken Kredi Çekebilir Miyim?

kara listedeyken kredi almak 1

Bankaların kara listesinde yer alanlar için kredi çekebilecekleri birkaç yöntem bulunmaktadır. Kara listedeyken kredi almak…

Zaman zaman kullandığımız ihtiyaç kredileri ve benzeri kredilerin geri ödemesini geciktirdiğimiz de veya ödemediğimiz de maalesef bankaların kara listesine gireriz ve bir daha kredi almamız çok zorlaşır. Üstelik sadece çektiğiniz krediler değil ayrıca geciktirilen kredi kartı borçları da kara listeye girmenizde önemli faktörlerden biridir. Kara listeye girdiğiniz anda birçok bankacılık işleminde yasaklama gelir ve neredeyse hiç bir işlem yapmanıza izin verilmez. Bankaların kara listesinde yer alanlar için kredi çekebilecekleri birkaç yöntem bulunmaktadır.

Kara Listedeyken Kredi Almak

  1. İpotek Göstererek Kredi Çekmek

Kara listede iseniz normal şartlar da başvuruda bulunduğunuz kredinin tutarı ne olursa olsun onaylanma ihtimali son derece düşüktür. Bunun nedeni başvuruda bulunduğunuz anda bankanın ilk yapacağı tabi ki size ait kredi geçmişlerini incelemek olacaktır. Daha önce bozuk olan sicilinizi de gördüğü takdir de bankanın da güvenlik politikaları gereği kredinizi direkt ret edecektir. Ancak böyle durumlar da bankaların müşterilerine önerdiği kredi fırsatları da bulunmaktadır. Bunlardan biri bankaya çekeceğiniz kredi karşılığında bir ipotek göstermektedir. İpotek olarak bankaya üzerinizde bulunan her hangi bir mal varlığınızı arsa, araba veya benzeri gayrimenkul tapularını gösterebilirsiniz. Bunun için her bankanın kendi politikaları ve kriterleri bulunmaktadır. Bu nedenle her banka bu uygulamayı yürütmemekte veya yürütenler de bazen gösterdiğiniz ipoteğe rağmen başvuruda bulunduğunuz kredi başvurusunu kabul etmeyebilir.

2. Kefil Göstererek Kredi Çekme Yöntemi

Kara listede iken bankalardan kredi çekebilmenin bir başka yolu ise kredi başvurusunda bulunacağınız bankaya kefil göstermektir. Göstereceğiniz kefil, tabi ki kara listede yer almamalı ve mümkün olduğunca kredi notu yüksek olmalıdır. Ayrıca göstereceğiniz kefilin gelirinin iyi olması size bu konuda olumlu geri dönüş getirecektir. Ama tabi yine de bilinmelidir ki bu da her zaman garanti bir çözüm değildir. Son derece kredi notu yüksek ve iyi bir gelir sahibi kefil bulsanız dahi, kara listede olduğunuzdan dolayı banka kredinize onay vermeyebilir.

3. Kara Listeden Çıkarak Kredi Çekmeye Çalışmak

Bu o kadar kolay bir yol değildir ne yazık ki, öyle ki öncelikle kara listeden çıkmak için üzerinden geçmesi gereken belli bir süre vardır. Bu süre genellikle sabit bir süredir ve af çıkmadığı sürece esnetilemez. Bu süre tamamlandıktan sonra yapmanız gereken bir mevduat hesabı açmak ve bu hesap üzerinden aktif olarak işlemlerinizi yapmak. Ayrıca kredi kartı kullanacak iseniz ödemelerini düzenli gerçekleştirmek. Yani kısacası sıfırdan kendinize finansal bir karne oluşturmanız gerekecektir. Böylece kara listeden çıkabilir ve rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Önerilen yazı; kredi notu nasıl yükseltilir

Kara listedeyken kredi almak, kara listedekilere kredi veriyoruz, kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar, kara listedeyim kredi kartı alabilirmiyim,

Önerilen Yazılar

3 Yorumlar

erdinç güney Ekim 26, 2018 - 1:29 pm

Bana 15000 bin lazım.

Cevap Yazın
Necmi celebi Temmuz 26, 2018 - 6:07 pm

25 bin tl. Ihtiyacim var yardımcı olursanız sevinirim senetle para lazım

Cevap Yazın
Necmi Temmuz 24, 2018 - 1:09 pm

ben emeklı ve calısıyorum bazı nedenlersen dolayı bankadan kredı almam ımkansızancak senet karsılıgı para bulmak zorundayım 2200 tl emeklı maas 2000 calıstıgım yerden alıyorum borcları toparmamak ıcn senet karsılıgı para bulmam gerek yardımcı olurmusunuz

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00