Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi

Kredi kartlarını hepimiz kullanıyoruz ve zaman içerisinde kredi kartı kullanımından kaynaklanan borçları ödeyemeyecek hale gelebiliriz. Hatta günümüzde çoğu kişi, kredi kartı borucunu ödeyemeyip bankalarla icralık hale geliyor.

Başta Ziraat Bankası olmak üzere birçok kamu bankası, bu duruma düşen kişileri düşünüyor ve onlara uygun faiz oranları ile krediler veriyor. Kredi kartı borcunuz varsa ve Ziraat bankasının yapılandırma kredisini kullanarak ödeme işlemini kolaylaştırmak istiyorsanız, siz de bu içeriğe bakabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi Hakkında

Kamu bankaları arasında en bilineni ve en büyüğü olan Ziraat Bankası, ay içinde yaptığı bir duyuru ile kredi kartı borçluların içine su serpti. Bankanın sunduğu yüzde 1,10 – 1,20 faizli ve 60 aya kadar vadeli kredi imkânı sayesinde her bankaya olan kredi kartı borcu kolaylıkla kapatılabiliyor. Ziraat Bankası’nın sunduğu bu hizmetten yararlanabilmek için kredi kartı borcunuzun takibe düşmemiş olması gerekiyor. Ayrıca bu noktada kredi kartı borçlarının üst üste 3 ay ödenmediğinde takibe düştüğünü ve bu aşamadan sonra banka borcunu hukuk yollarını kullanarak tahsil etmeye çalıştığını da belirtmeliyiz.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Faiz Oranları ve Vadeleri

Ziraat Bankası, 15 bin liraya kadar olan kredi kartı borçlarında 24 ay vadeli yüzde 1,10 faizli ve 60 ay vadeli yüzde 1,20 faizli kredi vermektedir. Böylelikle 60 ay vadeli kredi alan bir kişi, aylık 375 TL kredi taksiti ödemektedir. Öte yandan 24 ay vadeli kredi alan bir kişi ise aylık 733 TL ödeyerek kredi kartı borcunu yapılandırabilmektedir. Banka, 20 bin liraya kadar borcu olan kişilere 24 ay ve 60 ay vade seçenekleri ile kredi veriyor. 60 ay vade ile kredi alan kişiler, aylık 500 TL gibi bir miktarı ödeyerek kredi kartı borcunu 60 ay içerisinde kapatabilirler. Öte yandan 24 ay vadeli kredi çekenler, aylık 977 lira taksitle kredi kartı borçlarını rahatlıkla ödeyebilirler. 25 bin liraya kadar kredi kartı borcu bulunan kişiler, 60 ay vade ile kredi çektiklerinde aylık 625 TL ve 24 ay ay vade ile kredi çektiklerinde 1222 TL ödeme yaparlar.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Ziraat Bankası’nın bu yeni kampanyasından çeşitli bankaların bireysel müşterileri, kredi kartı borçluları ve ihtiyaç kredisi sahipleri yararlanabiliyor. Bankanın sunduğu bu kampanya, kredi kartı borçlarının ve bankalara borçların olan uygun faiz oranları ile tekrar yapılandırılmasını ve ödenebilir hale gelmesini hedefliyor. Söz konusu yapılandırma kredisi ile Ziraat Bankası ve diğer banka müşterilerini daha sağlıklı bir finansal duruma sahip olması da planlanıyor. Kampanya ile 31 Aralık 2018’e kadar olan kredi kartı ve nakit avans borçları yapılandırılabiliyor. Kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen herkes, Ziraat Bankası şubelerine uğrayarak borçlarını yapılandırabilir. Ayrıca Ziraat Bankası, bu krediyi verirken mevcut kredi kartının da kapatılmasını şart koşuyor.

Hangi Belgeler Gerekiyor?

Ziraat Bankası, kredi verirken kimlik belgesini ve finansal durumu gösteren belgeleri kullanıcılardan istiyor. Borçlunun Ziraat Bankası’na kredi başvurusunda bulunurken son 3 aya ait onaylı maaş bordrosunu ibraz etmesi gerekiyor. Ayrıca borçlu, çalıştığı şirketin yetkilisinden bir adet imza sirküsü alması şartı bulunuyor. Banka, kredi başvurularında iş durumunun tescillenmesi için gerekli olan SGK tescil ve hizmet dökümü adlı belgeyi de istiyor. Eğer borçlunun gelir durumu banka tarafından yeterli görülmezse, banka tarafından borçluya kefil olacak birinin de varlığı şart koşuluyor.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Faruk Ağustos 21, 2023 - 11:26 am

Merhaba, yazınızı ilgiyle okudum ve borç yapılandırmasıyla ilgili bazı sorularım var. Öncelikle, Ziraat Bankası’nın kredi kartı yapılandırma kredisi hakkında faiz oranları ve vadelerini öğrenebilir miyim? Ayrıca, hangi belgelerin gerektiğiyle ilgili bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Cevap Yazın
İbrahim Şubat 7, 2019 - 1:58 pm

Bakan Albayrak’tan bankacılık açıklaması..
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak yaptığı açıklamada faiz oranları düşerken bankaların kredi portföyünün artmadığını belirtirken konuyu yakından izlediklerini, ifade etti. Hazine borçlanması konusunda optimum senaryoyu takip ettiklerini, amaçlarını faiz maliyetlerini düşük tutmak olduğunu açıkladı. Bununla birlikte tartışmalara konu olan gıda enflasyonu noktasında adımlar atılacağını belediyelerin büyük şehirlerde tanzim satış merkezi kuracağını söyledi.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00