Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Yeni Evim Kampanyası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yeni Evim Kampanyası

Yeni Evim kampanyası başvurusu hakkında bilgi almak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Bu başlık altında bu projeden bahsediyor olacağız.

Ev sahibi olmak isteyen birçok insan mevcut. Devlet, daha önce TOKİ’nin yeni inşa edeceği binalar için yeni bir kampanya başlatmıştı. Bu kampanya ile birlikte ev sahibi olmak isteyenlere yeni bir fırsat tanınmıştı. Şimdi karşımıza farklı bir kampanya çıkıyor. Bu kampanya ile beraber TOKİ’ye ait olmayan daireler için yeni bir program başladı.

Yeni Evim Nedir?

Yeni Evim, yeni bir konut finansman modeli. Bu finansman paketinin amacı, ev sahibi olmak isteyenlerin en uygun faiz oranı veya avantajlarla evine kavuşmasını sağlamak. Örneğin bu proje ile beraber ay bazında vade sayısı daha yüksek oluyor. Bu da taksitlerin daha kolay ödenmesi anlamına geliyor.

Yeni Evim Kampanyası Başvuru Şartları

Yeni Evim’e başvurmak isteyen bir kişinin bazı şartları karşılaması gerekiyor. Bu şartlar şu şekilde açıklanıyor:

  • Son 1 yıl içerisinde konut alınacak olan şehirde konut satışı yapmama
  • 1. ve 2. bölge için son 1 yıl içerisinde mevcut ilde ikamet etme
  • Hanenin toplam gelirinin yeterli seviyede bulunması
  • Kırsal alandaki evler veya devremülkler hariç herhangi bir konut sahibi olmama
  • Hanede en az %50 oranında hisseye sahip konut tapusu veya birden fazla hisse mevcut olmaması

Yeni Evim Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yeni Evim kampanyası başvurusu yapmak için gerekli olan şey desteklenen finans kuruluşlarından birisine başvurmak. Bu kuruluşlar arasında Halkbank, VakıfBank ve Ziraat Bankası vardır. Bu bankalara başvurduktan sonra firma, gerekli kriterleri inceleyerek müşterinin şartlara uygun olup olmadığını tespit ediyor. Uygun görüldüğü takdirde kredi için gerekli adımlar atılıyor.

Yeni Evim Projesi için Hangi Bankalar Dahil?

Yeni Evim programına dahil olan bankalar arasında Halkbank, VakıfBank ve Ziraat Bankası yer alıyor. Bu 3 bankanın birine giderek konut kredisi alabilirsiniz.

Yeni Evim Kampanyası

%0,69 Faiz Oranıyla Konut Kredisi Şartları Neler?

Yeni Evim kampanyası ile beraber konut sahibi olmak isteyen bir bireyin %0,69 faiz oranının yanı sıra %0,79 ve %0,99 faiz oranından yararlanma ihtimali de bulunmakta. Bu ihtimaller, kredi tutarına göre değişiklik gösteriyor. 2 milyon TL’ye kadar olan kredi tutarlarında %0,69 faiz oranı uygulanıyor.

2 milyon TL’ye kadar %0,69 faiz
2 ile 4 milyon TL arası %0,79 faiz
4 ile 5 milyon TL arası %0,99 faiz

Yeni Evim Kampanyasının Özellikleri

Yeni Evim projesinden yararlanırken kampanyanın özelliklerini veya sorumlulukları da bilmek gerekiyor. Bu projenin sunduğu özelliklerden birisi finansman kolaylığı sağlaması. İlk 3 yıl için rahat bir ödeme dönemi mevcut. İlk 3 yıllık döneme ek olarak bu dönemde eğer taksitler, hane gelirinin %30’unu aşıyor ise ek katkı da sunacak. Sunulan katkılar son 8 yıllık sürede geri ödenecek.

Proje bedelinin %10’unun peşin alınacağını da açıklayalım. Yani ev sahibi olanlar evin %10’unu peşin ödeyecekler. Ayrıca finansal destek ile beraber konut sahibi olan bir birey 5 yıl boyunca daireyi satamayacak.

Yeni Evim Projesi için Peşinat Ne Kadar?

Burada Yeni Evim kampanyası için %10’luk bir peşinat ödenmesi gerekiyor.

Yeni Evim Hangi İlleri Kapsayacak?

Yeni Evim programı, tüm illeri kapsayan geniş çaplı bir uygulama. Bu uygulamada 3 bölge belirledi. 1. bölge İstanbul, 2. bölge Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin veya Muğla. 3. bölge ise diğer iller.

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Zeynalabi̇di̇n Ağustos 26, 2023 - 11:37 pm

Merhaba, yazınızı ilgiyle okudum ve Yeni Evim kampanyası hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum. Başvurular hangi bankalar tarafından kabul ediliyor? Ayrıca, kampanya kapsamında başvuru yapmak için ne gibi şartlar bulunuyor? Teşekkürler.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00