Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

TC ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TC ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Vatandaşlık numarasıyla krediye başvurmak acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması adına tüketicilerin sıkça tercih ettiği yöntemler başında gelir. FinTech alanında yaşanan gelişmeler ışığında bankalar, mobil veya internet bankacılığı kanalları dışında SMS bankacılığı hizmetlerini geliştirmiş ve kredi başvurusu için şube zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. Kimi bankalar TC ile kredi başvurusu yapan tüketicilerin bazı evrakların teslimi için şubeye gelmelerini zorunlu tutarken, kimi bankalar yapılan başvuruyu yeterli kabul ederek onaylanan krediyi anında hesaba aktarmaktadır.

TC İLE KREDİ BAŞVURUSU YAPILABİLEN BANKALAR HANGİLERİDİR?

TC kimlik numarası ile krediye başvurulan bankalar şu şekildedir:

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • Denizbank
 • Garanti BBVA
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Akbank

Ziraat Bankası ile Kredi Başvurusu

Genelde Ziraat Bankası’ndan TC kimlik No ile krediye başvurmak için bankanın dijital başvuru kanalları,4747 numaralı SMS bankacılık hizmeti ve web sitesi üzerinden işlem yapar. Ziraat Bankası müşterisi olmanız halinde https://bireysel.ziraatbank.com.tr/ adresi üzerinden “Ziraat Bankası Bireysel İnternet Şubesi” giriş sayfasına ulaşarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Link aracılığı ile ulaştığınız Ziraat Bankası internet giriş sayfasında aşağıda gösterildiği şekilde “TC Kimlik Numarası” ve “Şifre” girişini yapmanın ardından “Devam” butonuna tıklayarak online şubeye giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası TC ile Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası TC ile Kredi Başvurusu

Yukarıda gösterildiği şekilde yapılan giriş sonrası “Kredi” menüsünü kullanarak başvurunuzu iletebilirsiniz. SMS ile kredi başvurusu yapmak için 4747’eye kısa mesaj atılması yeterlidir. Atılacak mesajın aralarında birer boşluk bırakılarak TC kimlik numarası, başvurulan kredi miktarı, kredi vadesi ve aylık net gelir formatında hazırlanması gereklidir. Kredi başvurusu için Ziraat Bankası web sitesini kullanmak istediğinizde ise takip etmeniz gereken işlem sıralamasını aşağıdan takip edebilirsiniz:

 1. https://ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/ linkini kullanarak bankanın kredi ürünlerinin yer aldığı sayfaya ulaşın.
 2. Açılan sayfada başvuru yapmak istediğiniz krediyi seçin.
 3. Seçilen kredi için aşağıda “Tüketici Kredisi” görseline ilişkin örnekte gösterildiği şekildedir. Ayrıca, ekranın sağında yer alan “Hemen Başvur” butonuna tıklayın.

  Ziraat Bankası TC ile Kredi

  Ziraat Bankası TC ile Kredi

 4. Açılan kredi başvuru ekranında aşağıda gösterildiği şekilde ilgili alanlara TC kimlik no, cep telefonu numarası, kredi vadesi, kredi tutarı, aylık gelir ve güvenlik kodu girişlerini yaparak “Gönder” butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayın.

  Ziraat Bankası Kredi Başvuru Ekranı

  Ziraat Bankası Kredi Başvuru Ekranı

Vakıfbank No ile Kredi Başvurusu

Vakıfbank’a TC ile kredi başvuruları üç farklı başvuru kanalı kullanılarak yapılabilir. Bankaya 5724 numaralı SMS hattına aralarında birer boşluk bırakılarak “Kredi, TC kimlik numarası, aylık gelir” yazılarak kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Gelen mesajın olumlu olması halinde başvurusu yapılan kredinin kullanımı gerçekleştirilir.

Vakıfbank müşterileri internet bankacılığı üzerinden TC kimlik ile anında kredi başvurusu yapabilirler. İşlemler için https://subesiz.vakifbank.com.tr/bireysel/tr/login/sifre linki kullanılarak Vakıfbank İnternet Bankacılığı sistemine giriş yapılabilir. Giriş için link aracılığı ile ulaşılan ekranda, aşağıda gösterir. Bunun gibi “TC Kimlik Numarası” ve “Şifre” bilgilerinin ilgili alanlara girilmesi gereklidir:

Vakıfbank TC No ile Kredi Başvurususvurusu

Vakıfbank TC No ile Kredi Başvurusu

Yukarıda gösterilen ekranda görüldüğü şekilde yapılan giriş ardından, “Kredi İşlemleri” sayfası aracılığı ile Vakıfbank’a ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi başvurunuzu iletebilirsiniz.

Halkbank TC ile Kredi Başvurusu

Halkbank’ta kimlik numarası ile kredi başvuruları mobil ve internet şubeden, Halkbank Dialog uygulamasından ve 3452 numaralı Halkbank SMS üzerinden tamamlanabilir. Taksit erteleme ve 7/24 kredi başvurusu gibi ayrıcalıklara sahip olan Halkbank müşterileri; SMS ile kredi başvurusunu “KREDİ” yazarak aralarında birer boşluk bırakmak şartı ile TC kimlik numarası, gelir bilgisi ve kredi tutarı yazarak 3452’ye SMS göndermeleri ardından tamamlayabilirler.

TC ile kredi başvurusu için Halkbank Dialog kullanılmak istendiğinde ise 0850 222 0 400 numaraları üzerinden başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Halkbank internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu için sırası ile takip etmeniz gereken kredi müracaat aşamaları şu şekildedir:

 1. https://sube.halkbank.com.tr/ linkini kullanarak “Halkbank İnternet Şube Giriş” ekranına ulaşın.
 2. Aşağıda gösterildiği şekilde “Müşteri/TC Kimlik Numarası” ve “Parola” girişlerini yaparak “Giriş” butonuna tıklayın.

  Halkbank TC ile Kredi Başvurusu

  Halkbank TC ile Kredi Başvurusu

 3. SMS doğrulama kodunu girin.
 4. Açılan ana sayfada “Kredi” menüsüne tıklayarak, aşağıda gösterildiği gibi “Bireysel Kredi Başvurusu” sekmesine tıklayın.

  Halkbank Bireysel Kredi Başvurusu

  Halkbank Bireysel Kredi Başvurusu

 5. Açılan formda aşağıda gösterildiği gibi ilgili alanlara bilgi girişini yapın.

  Halkbank Kredi Başvuru Ekranı

  Halkbank Kredi Başvuru Ekranı

 6. Kredi onayını vererek başvuruyu tamamlayın.

TEB TC Kimlik ile Kredi Başvurusu

TEB’e TC kimlik numarası ile kredi başvurusu yapmak için bankanın resmi web sitesi üzerinden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Başvuru için https://www.teb.com.tr/sizin-icin/krediler/ linkini kullanarak doğrudan başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Link aracılığı ile giriş yaptığınız sayfada, aşağıda gösterildiği şekilde kredi tipini seçmenin ardından başvuracağınız kredinin miktarını ve vadesini seçerek “HEMEN BAŞVURUN” butonuna tıklayın.

TEB TC Kimlik ile Kredi Başvurusu

TEB TC Kimlik ile Kredi Başvurusu

Yukarıda gösterilen işlemi tamamlamanın ardından açılan başvuru ekranında 4 aşamalı kredi başvuru ekranı açar. Aşağıda gösterildiği şekilde kişisel bilgiler, kredi bilgileri, çalışma/gelir/adres bilgileri gerekir. Ve yürün bilgileri aşamaları tamamlanarak başvurunuz dijital ortamdan kolayca tamamlanır.

Teb Kredi Başvuru Ekranı

Teb Kredi Başvuru Ekranı

Denizbank TC ile Kredi Başvurusu

Denizbank’a TC No ile kredi başvurusunda bulunmak için banka müşterisi olmanız gerekir. Veya olmamanız arasındaki tek fark, kullanılabilecek başvuru kanalları sayısında yaşanır. Bankaya sadece kimlik numarası ile yapılacak kredi başvurularında 3280 numaralı SMS hattıdır. Web sitesi ve 0850 222 0800 numaralı müşteri hizmetleri kullanılabilir. Banka müşterileri ek olarak internet şubesi veya Deniz Mobil üzerinden kredi başvurularını iletir.

SMS ile Denizbank anında kredi başvuru işlemleri içindir. Çünkü matbu mesaj metnini hazırlayarak 3280’e kısa mesaj göndermeniz gereklidir. Mesajı göndermeniz ardından yapılan değerlendirme sonucu hemen tarafınıza bilgilendirme yapılarak başvuru sonucunu öğrenmeniz sağlanır. Başvuru için 3280’e göndereceğiniz SMS metnini aralarındadır. Böylece birer boşluk bırakarak, “KREDİM” ve “TC kimlik numaranızı” yazarak hazırlayabilirsiniz.

Garanti BBVA Kimlik Numarası ile Kredi Başvurusu

Garanti BBVA’ya kimlik No ile kredi başvurusu iletmek için bankaya ait web sitesidir. Başvuru için https://www.garantibbva.com.tr/tr linkini kullanarak bankanın ana sayfası üzerinden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ana sayfada aşağıda gösterildiği şekilde kredi tipini seçmenin ardından ihtiyacınızdır. Böyle olan kredi tutarını ve kredi vadesini girerek “KREDİYE BAŞVUR” butonuna tıklayın.

Garanti BBVA Kimlik Numarası ile Kredi Başvurusu

Garanti BBVA Kimlik Numarası ile Kredi Başvurusu

Yukarıdaki işlem ardından aşağıda gösterilen başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formu toplamda 5 aşamadan oluşur. İlk aşaması aşağıda örneklendirilen başvuru formunu sırası ile tamamlamanız ardından kredi başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz.

Garanti BBVA Kredi Başvuru Ekranı

Garanti BBVA Kredi Başvuru Ekranı

Yapı Kredi Vatandaşlık Numarası ile Kredi Başvurusu

Yapı ve Kredi Bankasına kimlik numarası ile kredi başvurusu gelir. Şubeye gitmeden 6 farklı işlem kanalı üzerinden yapar. Yapı ve Kredi Bankası’na ait ATM’ler üzerinden de başvurabileceğiniz krediler için 444 0 444 numaralı Müşteri İletişim Merkezini, web sitesini, Yapı Kredi mobil/internet şubelerini ve 4411 numaralı SMS hattını kullanabilirsiniz. SMS ile kredi başvurusu oluşturmak için aralarında birer boşluk bırakarak “Bireysel – TC kimlik numarası – aylık gelir” formatında mesaj hazırlanarak 4411’e SMS gönderilmesi yeterlidir.

Akbank ile Kredi Başvurusu

Akbank’a kimlik No ile kredi başvurusu bankaya ait dijital kanallar üzerinden yapar. Banka şubesine gitmeden Akbank kredi paketlerine başvuruda bulunma için Akbank mobildir. İnternet şubesi veya banka web sitesi üzerinden yapar. Akbank web sitesinden kredi başvurusu yapmak için https://www.akbank.com/tr-tr/sayfalar/default.aspx linkini kullanarak bankanın ana sayfasına ulaşın veya aşağıda gösterilen ekran üzerinden gerekli tutar ve vade sayısı değişkenlerini girerek “Hemen Başvur” düğmesine tıklayın.

Akbank TC ile Kredi Başvurusu

Akbank TC ile Kredi Başvurusu

Açılan başvuru formunda aşağıda gösterildiği şekilde “TC kimlik numarası” var. Ve “Cep Telefonu numarası” girişi ardından onay kutularını işaretleyin ve “Devam Et” butonuna tıklayın.

Akbank TC ile Kredi Başvurusu

Akbank TC ile Kredi Başvurusu

Yukarıda paylaşılan sıralamaları takip etmenin ardından kredi başvurunuz tamamlanır. TC ile kredi başvurusu yaptığınız Akbank’tan en kısa sürede tarafınıza SMS gelir. Buna dönüş yaparak kredi başvurunuza verilen yanıt tarafınıza ulaştırır.

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Arslan Şubat 9, 2022 - 12:02 pm

Tüm bankalardan olumsuz sonuçlandı kredi başvurum. Daha kolay kredi veren bankalar hangileridir. Kimlik numarası ile sonuç genelde olumsuz oluyor.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00