İş Fikirleri

TAİ İş Başvurusu

Bazı kullanıcılar TAİ iş başvurusu hakkında bilgi almak isteyebilir. Sizlere bu içerikte Türk Havacılık ve Uzay Sanayii firmasından söz edeceğiz.

TAİ, Turkish Aerospace Industries yani Türk Havacılık ve Uzay Sanayii anlamına geliyor. Türkiye’de kurulan şirket, ürettiği pek çok ürün ile biliniyor. Bazı insanlar, uzay ve havacılığa ilgi duyduğu için bu alanda iş bulmaya çalışmakta. Peki TUSAŞ’a nasıl başvurulur?

TAİ Nedir?

TUSAŞ, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ anlamına geliyor. İngilizcede TAI olarak adlandırılan bu kurumun amacı, havacılık ve uzay sektörü için çeşitli çalışmalar yapmak. 1973 yılında kurulan şirketin genel müdürü Temel Kotil olarak yer alırken yönetim kurulu başkanı ise Rafet Bozdoğan olarak bulunuyor. Ayrıca firmanın 6 yönetim kurulu üyesi yer almakta.

TAİ Ne İş Yapar?

TAİ iş başvurusu başlığına geçmeden önce TAI’nin ne iş yaptığından da bahsedelim. TUSAŞ, çeşitli makineler ve araçlar üreten bir marka. Firmanın üretmiş olduğu araçlar arasında helikopter, uçak, insansız hava aracı ve uzay sistemleri gibi çeşitli modeller yer alıyor. Ayrıca şirketin Göktürk – Y ve Türksat 6A gibi uyduları da mevcut.

TAİ Çalışma Koşulları Nelerdir?

TUSAŞ, çalışanları için mümkün oldukça en iyi iş imkanlarını sağlayan bir firma. Bu doğrultuda yoluna devam eden şirket, bu zamana kadar her bir personelin olumlu görüşlerini almak için elinden geleni yapıp onları memnun etmeye çalışmıştır. Firma, ayrıca çalışanların haklarını da kaliteli bir şekilde vermek için çeşitli ayrıcalıklar tanıyor.

TAİ Ne Kadar Maaş Veriyor?

TAİ iş başvurusu öncesinde maaşlar hakkında bilgi edinmek isteyen adaylar bulunabiliyor. TUSAŞ, pozisyona göre farklı maaşlar sunmakta. Bu maaşlar pozisyon ile beraber personelin sunduğu performansa göre artış gösterebiliyor. Bu da çalışanın daha yüksek motivasyon ile iş yapmasına olanak tanıyor.

TAİ İş Başvurusu, Bir Finansçı

TAİ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

TUSAŞ’ta çalışmak için pek çok pozisyon bulunuyor. Bu pozisyonlar arasından kişi, kendine en uygun olanı seçebiliyor. Başvuru yapmak isteyenlerin uygulaması gerektiği ilk şey bu bağlantıya giriş yapmak. Eğer firmada boş bir konum bulunuyor ise listede iş ilanı yer alacak. Eğer pozisyon yoksa daha sonra tekrar incelenmesi gerekir.

TAİ İş Başvurusu Nereye Yapılır?

Bireyler, TAİ iş başvurusu yapmak adına az önce belirttiğimiz web sayfası üzerinden takip yapmalı. Eğer açık bir pozisyon mevcut ise hemen gerekli form doldurulmalı ve ardından işlem tamamlanmalı. Eğer başvuru olumlu sonuçlanırsa firma, iletişime geçiyor.

TAİ İş Başvurusu Sonuçları

İş başvurusu için form doldurup gönderenler, bu süreçten sonra ne yapılacağını merak edebilir. Bu aşamadan sonra bir şey yapılmasına gerek bulunmuyor. Başvurular kontrol edildikten sonra uygun görülen adaylar ile iletişime geçiliyor ve pozisyon, mülakat sonrasında en uygun aday ile dolduruluyor. Özetle burada önemli olan nokta adayın en iyi performansı sergilemeye çalışması.

TAİ Sahibi Kim?

TUSAŞ, 1973 yılında Türkiye ve ABD ortaklığında kurulan bir şirket. Daha sonra yeniden yapılandırılan firma, tam olarak Türk markası haline dönüştü. Şu anda şirketin pek çok hissedarı bulunmakta. Bunlar arasında Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Hava Kurumu yer alıyor.

TAİ İş Başvurusu Formu

Az önce de bahsettiğimiz gibi TAİ iş başvurusu formuna ulaşmak için bu bağlantıya tıklamak ve uygun bir konum bulunuyor ise o pozisyona başvurmak gerekiyor. Bunun dışında iş başvurusu yapmak için bir seçenek yer almıyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın


Başa dön tuşu