Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Krediye ihtiyacı olanlar için önemli bir kriter olan kredi sicili, sonuç üzerinde son derece etkilidir. Kredi başvurularının sonucu direk olarak etkileyen not, talep edilen kredinin sonucunun olumlu ya da olumsuz olmasına neden olur. Sicili bozuk olan kişi ve kurumlara kredi desteği veren adresler, dalgalanma yaşayan ekonominin rahatlaması, borçların ödenmesi, işlerin devamlılığı ve paraya bağlı pek çok sorunun çözüme kavuşması için son derece önemli bir görev üstlenmişlerdir.

Geçmiş ticari faaliyetler sırasında yaşanmış hadiseler yüzünden düşen veya olumsuz etkilenen kredi sicili, kredi talepleri ve yeni başvurularda olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Ancak alınan tedbir paketleri ve aflarla kara listeden çıkan kişiler veya işletmeler yeniden kredi çekebilirler. Kredi başvurusuna olumsuz cevap alan müşterilerin ilk olarak bunun nedenini araştırması ve süreci doğru yöneterek sicil notunu yükseltecek doğru adımlar atması gerekmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Kredi başvuru sahibinin maddi gelirinin göz önüne alındığı süreçte, ailede çalışan diğer kişilerin de gelirine bakılır. Sicili bozuk olanlara kredi veren kurumlar arasında ülkemizde hizmet vermeye devam eden bankalar da yer alır. Sonucunun olumsuz olma ihtimali yüksek olan başvurularda, kredi talep eden kişinin kamu kuruluşunda çalışan bir yakınını kefil göstermesi sürecin bir anda yön değiştirmesini sağlar. Kefil ile desteklenen kredi başvurularında borçlanılmak istenen rakam yükselirken kredi vadesi de aynı oranda uzayabilir. Bu aşamada kısa vadelerle ve yüksek faizlerle kredi temin eden kişi ve kurumlar, içinde oldukları sorunların sadece kısa vadeli olarak ertelenmesini sağlamış olurlar.

Sicili kötü olan kişilerin yaptıkları başvuruların temelinde borçların bir araya toplanması ve ödenen faizin biraz olsun düşürülerek ödemelerin aksatılmadan yapılması yatar. Bankalar taşıdıkları risk azaldıkça kredi verme yolunu seçmektedir. Kredi sicili düşük olan birinin başvurusunu online işlemler veya telefon bankacılığı üzerinden yapmaması ve şubeyi şahsen ziyaret etmesi daha doğru bir başlangıç yapılmasını sağlar. Bu aşamada kefile ek olarak gösterilecek bir ipotek kurumun başvuru sahibine olan inancının artmasını sağlar.

Banka Dışı Kredi Veren Kurumlar Hangileridir?

Kredi notu düşük olan kişiler için özel hizmetler veren banka dışı ticari kuruluşlar, kredi talebine olumsuz cevap alan kişilerin uygun faizler ve uzun vadelerde kredi çekmelerine imkan verir. İsteyen herkesin kredi almasını kolaylaştıran hizmetleriyle son dönemlerin en popüler tercihleri arasında giren işletmeler, dönemsel olarak pek çok kişi veya kurumun kurtarıcısı olmayı başarmıştır. Paraya ihtiyacı olduğu halde bankaya gitmekten korkan kişiler; banka dışı kredi veren adresler, en kolay kredi veren bankalar veya acil para veren yerler konusunda online araştırma yaparak içine düştükleri durumdan kısa sürede kurtulabilirler.

Ülkemizde kara listeye giren kişilerin sayısı her geçen gün artarken ekonominin yeniden ivme kazanması için vatandaşın eline nakit para geçmesi de zorunludur. Sicil engeline takılmış olan müşterilerin bankalar aracılığıyla değil, kredi veren diğer kurumlar yardımıyla ihtiyaçlarını karşılaması yaşanan sorunların kısmen düzelmesini sağlamıştır. Kredi notu düşük olan kişiler bir kere kredi aldıktan ve ödemelerini düzenli yaptıktan sonra sicil notları düzelecek ve kısa zaman içinde kara listeden çıkacak duruma gelecektir.

Yorumlar (43 yorum)
Defne
Defne Cevapla
- 15:57

Yeni kurulan şirketimiz %5,34 faiz oranı ile kredi vermektedir. [email protected] outlook.com

  Mustafa
  Mustafa Cevapla
  - 15:28

  Merhaba defne hanım kredi kullanmak istiyorum yardımcı olurmusunuz. 0532***(Kişisel verilerin korunması amaçlı telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) Mustafa ben.

  sezer
  sezer Cevapla
  - 12:53

  banada lazım yardımıcı olurmusunuz sezer.9252 @hotmail.com

  Halit
  Halit Cevapla
  - 21:37

  Çok acil para lazım çok yardımcı olurmusunuz

ayvazoğlu
ayvazoğlu Cevapla
- 11:34

% 3 oranında kredi teklif ediyoruz, privateloaninvestment @hotmail.com

  harun
  harun Cevapla
  - 09:47

  bana 30000 bin lazim yardimci olurmusunuz

  sezer
  sezer Cevapla
  - 07:20

  banada 20.000 tl lazım

ridvan
ridvan Cevapla
- 19:03

bana acil 4000 dort bin tl lazim 1 ay sonra geri vercem ona gore faiz olsun ucarr9716 @gmail.com

Mustafa
Mustafa Cevapla
- 17:45

Bana 90.000 tl kredı lazım sıcilim bozuk butun borcumu kapatmak ıstıyorım kara lısteden ismımı sildırmek ıstıyorum

Bir Finansçı
Bir Finansçı Cevapla
- 13:26

Uyarı-Hatırlatma… Kullanıcıların Bir Finansçı sayfalarında paylaşılan bilgiler, makaleler, yorumlar ve diğer dökümanlardan yararlanması sonucunda oluşan zararlardan site editörleri, site yönetimi ve kurucuları sorumlu tutulamaz. Lütfen ön ödeme gibi taleplerde bulunanlara itibar etmeyiniz.
birfinansci.com

orhan
orhan Cevapla
- 14:34

Merhaba bana borc verebilirmisiniz subat 5 sinde geri veririm orhns41 @gmail.com

salih çalışkan
salih çalışkan Cevapla
- 10:50

Merhaba 5 bin tl ihtiyacım var senetle alabilirmiyim .istanbulda ikamet ediyorum kurulsam firmada çalışıyorum 3500 tl maaşım var yardımcı olabilirmisiniz salihcaliskan5534 @gmail.com 0544*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

orhan
orhan Cevapla
- 17:38

abilerim cok acil 1000 tl lazim lüleburgaz da oturuyorum subat ayina kadar verebilecek yokmu orhns41 @gmail.com

Gülten
Gülten Cevapla
- 11:29

Merhaba cok acil nakite ihtiyacim var elatemizliksirketi @gmail.com
0553*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

nezhan
nezhan Cevapla
- 10:33

merhaba kolay gelsin ben sgk çalışan biriyim fakat parçalı olarak ödemelerden kurtulmak adına tek bir çatıda toplamak istiyorum bankadan kredi kullanımı gerçekleştiremiyorum komisyoncu arkadaslarda ilgilendiler ama yinede olmadı sizler nasıl bir yol izleyerek ödeme temin ediyorsunuz bilgileri tam olarak nasıl alabilirim şimdiden ilginiz için teşekkürler.Saygılarımla

hakan
hakan Cevapla
- 15:54

Yabanci bir firma adina calisiyom bilgilerinizi yolluyom eger olumlu cvp gelirse isleme basliyoz islem ucreti krediden kesilmiyo pesin sizden aliniyo islem bitis tarihinden en gec uc gun icinde bulundugunuz il e sirket tarafindan yonlendiren bir arkadas gelip imza karsiligi veriyor kredinizi. 0537*** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

Cevapla

Burak
Burak Cevapla
- 13:48

Senetle 30.000 TL ye kadar Kredi verilir.

  fatma
  fatma Cevapla
  - 17:55

  Acil ihtiyacim var. 0539*** (Kişisel verilerin korunması amaçlı telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

  sezer
  sezer Cevapla
  - 12:33

  banada 20.000 tl lazım

  Mehmet Deveci
  Mehmet Deveci Cevapla
  - 08:52

  Yardımcı olur musunuz

Mustafa
Mustafa Cevapla
- 22:21

Merhaba nasıl verıyorsunuz faız ıranı nedır kaç ay vade yapıyorsunu

  Rahmi
  Rahmi Cevapla
  - 06:34

  bana ulasirmisin acil 5 bine ihtiyacim var rahmiteksttt @gmail.com

  Elif
  Elif Cevapla
  - 13:10

  yazyamuru2015 @gmail.com bana ulaşırmısınız burak bey..

Elif
Elif Cevapla
- 14:22

Merhaba.. Acil 10 bin tl ye ihtiyacım var teminatım yok aylık 600 tl ödeyebilirim . Çalışıyorum sgk yok maalesef .. Yardımcı olursanız sevinirim.. Bursa da yaşıyorum ön ödeme istemeyen bu işi hakkıyla yapan bana ulaşsın lütfen acil
yazyamuru2015 @gmail.com

sezer
sezer Cevapla
- 12:34

bana 20.000 tl lazım yardımcı olurmusunuz

Emrullah
Emrullah Cevapla
- 09:05

10bin 12 ay vade nakit lazım sıfır5otuz8 98bir 9altı 3yedi

İbrahim
İbrahim Cevapla
- 20:00

ÇALIŞAN MEMURUM 12BİN TL ACİL LAZİM AYLİK 3 BİN ÖDERİM.
master_sow @hotmail.com besyuzotuzuc sifiryirmi onbirdoksan WhatsApp ya da mail ile iletişim kurunuz

Özlem
Özlem Cevapla
- 16:13

Maalesef inanmayın bunların hiç birine kimsenin yardım ettiği falan yok sadece işleri güçleri para koparmak gerçekten borç veren zaten önden para istemez paramız olsa niye böyle yerlerde çare arayalım ki sizlerde bunu kullanıyorsunuz işte daha fazla zora düşmüş insanları dahada kötü ye nasıl düşürürüz diye mübarek gün rabbim bırakmasın hiç birinizin yanına yok yol masrafı yok yemek yok önden ödeme insanlar bunları karsilaya bilse burslarla çare arayıp sizin gibi vicdansız insanların tuzağına düşmez zaten

Yasemin
Yasemin Cevapla
- 16:13

Umut tüccarlarısınız hepiniz. Borç aldım istekleri parayı dolandırildımsa. Kredi kullanan arkadaş barsa güvenilir bir kaynaktan bizde başvuralım. Herkes düşené bir tekmede ben atsam yarişinda

Yüks kurtulmus
Yüks kurtulmus Cevapla
- 11:40

Merhaba. Ismim yuksel KURTULMUŞ. 10 bin tl nakite ihtiyacım var. Borc olarak aylık 400 tl geri ödeyebilirim. 2012 yılında iflas ettim. 2013 yolundan beri askeri ücretle ayniisyerinde çalışmaktayım. Evim kira maaşımın dörtte birinde haciz var. Buzdolabim bozuldu bu ara ne yaptıracak param var nede yenisini alabilecek.

Tel 0531 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu arada nasıl 400 tl geri ödeyebilirsiniz diye sorabilirsiniz evkur a 200 tl her ay ödüyorum bir arkadaşımdan borc aldım 6 ay daha 175 tl ödeyeceğim. Ikisini kapatınca 400 tl ödemek için sorun kalmayacak. Maaşla çalışmak çok zor. Evliyim ikiz 8 yaşında oğullarım var

hakan
hakan Cevapla
- 16:15

bir finans kurulusu aracı ile taksitle kredi verilir işlem üçretleri pesin alınır krediden kesilme gibi bir olasılığıyoktur irtiban no ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) bilgilendirici sms atın

Hasan
Hasan Cevapla
- 08:07

Banker bey yardımcı olursanız sevinirim darkeagle19633 @gmail.com

  Sema
  Sema Cevapla
  - 17:25

  Ya siz cok akillisiniz ya ucret pesinmis faceden burayadami dadandiniz umut tuccarlari

Engin
Engin Cevapla
- 15:33

BANKER BEY ÖZEL BİR KURUMDAYIM 10000 TL İHTİYAÇ VAR İLETİŞİME GEÇEBİLİRMİSİNİZ

Engin
Engin Cevapla
- 15:34

EMAİL ADRESİM incir_receli_034 @hotmail.com BANKER BEY.

Hakan
Hakan Cevapla
- 18:59

Karagroup finanstan hizmet aldım ve gayet memnunum.
Ödemelerini duzenli yapacak olan kisiler basvursun guvensin tavsiye ederim.
Yönlendirdiğiniz kişi sayısı kadar da faiz oranlarında indirim uygulanıyor. Başvuru yapınız. Ben gayet memnunum yuvam bunlar sayesinde kurtuldu.
karagroupfinans @hotmail.com

gamze
gamze Cevapla
- 19:33

Senetle nakıt ımkanı sağlıyolar tavsıye ederım arayın 0533 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

gamze
gamze Cevapla
- 19:33

Senetle nakıt ımkanı sağlıyolar tavsıye ederım arayın 0533 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

Bahar
Bahar Cevapla
- 10:20

Merhaba acil paraya ihtiyacim var cok acil

Bahar
Bahar Cevapla
- 10:21

Merhaba cok acil 12.000 tl ihtiyacim var gelirim yuksek sicilim bozuk kredi alamiyorum aylik 12 ayda odeyebilirim acil donermisiniz !

Gökhan
Gökhan Cevapla
- 19:01

Çek Bozdurmak İstiyorum 35000 TL 3 Aylık Vadesi Var Bana Yardımcı Olarak Arkadasları Bekliyorum.

BURAYA Tıklayarak Bana Ulaşabilirsiniz.

mehmet
mehmet Cevapla
- 14:41

slm bn mehmet sönmez bnim 300 binliraya ihtiyacım var ev alacam size olan porcum biteene kadar evin ibodegini üstünese yaparım ALLAHIN izniyle porcum bittigi zaman ipodek kalkar size zahmet.

Onur
Onur Cevapla
- 01:27

Mantıklı taksit ödemesi sunana senetle kredi verilir blue_eye81 @hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara