Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar; Öğrenim hayatını devam ettiren kişiler iş sahibi olmadıkları için resmi bir gelire de sahip değildirler. Buna bağlı olarak ailelerinden ve yakın çevrelerinden aldıkları destek ile öğrenim hayatını sürdürürler. Ancak bazen acil nakit ihtiyacı duyan öğrenciler de kredi yoluna başvurmaktadırlar.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler Kredi Alabilir Mi?

En çok merak edilen soruların başında bu soru gelir. Öğrencilerin herhangi bir gelirleri olmadığı için nasıl kredi alabileceği merak konusu olmuştur. Bankalar ve diğer finans kuruluşları aylık bir geliri olan kişilere kredi kullandırmak isterler. Bu nedenle de öğrencilerin başvurularında bazı şartlar ararlar.

Bankalar öğrencilere kredi verirken kefil isterler. Net bir geliri olan sigortalı birinin ya da memur olan bir tanıdığın kefil olması durumunda öğrenciler kredi çekebilmektedir. Ancak bu noktada da kefil olan kişinin kredi puanının yüksek olması gerekmektedir. Ödemelerini düzenli yapmayan kişilerin kredi notları düşük olur. Bankalar bu kişilere kredi vermezler.

Öğrencilerden bazıları öğrenimlerini devam ettirirken bir yandan da sigortalı olarak çalışmaktadır. Bu durumda olan kişilerden yaşı 18’den büyük ise kefil istenmemektedir. Ancak başvuran kişinin maaş bordrosu getirmesi zorunludur. Peki, hangi bankalar öğrencilere kredi vermektedir?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

Öğrencilere 36 ay vadeli düşük faiz oranı ile kredi veren bankaların başında Ziraat Bankası gelir. Maddi teminat ya da kefil gösterilmesi durumunda Ziraat Bankası’ndan kredi alabilmeniz kolaydır.

Denizbank

Öğrencilere kredi veren bankalardan biri de Denizbank’tır. Düşük faiz oranı ile 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren Denizbank acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

İş Bankası

Eğitim ihtiyaçlarının artmasını göz önünde bulunduran ve öğrencilere kredi veren bankalardan bir diğeri İş Bankası’dır. Öğrenci belgeniz ve istenen diğer belgeler ile İş Bankası’na giderek gerekli başvuruyu yapabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası

Dosya masrafsız ve 48 ay vadeli öğrenci kredisi veren Yapı ve Kredi Bankası faiz oranlarını da düşürmektedir. Gerekli evraklar ile en yakın şubeye gidebilirsiniz.

Vakıflar Bankası

İlköğretim öğrencilerinden yüksek lisans öğrencilerine kadar kredi veren Vakıfbank, gerekli evrakların getirilmesi halinde düşük faiz oranı ile kredi vermektedir. 48 ay vadeli olan krediden dosya masrafı da alınmıyor.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Burak Nisan 18, 2018 - 6:25 pm

Denizbank’tan kredi çektim faizi çok iyiydi üstelik benimle çok ilgilendiler öğrenci arkadaşlara tavsiye ederim

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00