Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş Bankası eğitim kredisi ile beraber öğrencilerin eğitim masraflarını karşılıyor. Bu masrafların üstesinden gelmek için bu tür kredilerden yararlanılmalı.

Bir insan doğduktan itibaren sürekli yeni şeyler öğrenir. Öğrendiği her şeyi beyninde işleyen insanlar, bu veriler arasından önemli saydıklarını kafasında daha çok yer verir. İnsanlar, yaşam boyunca yeni şeyler öğrenip kendini geliştirmeye adamış insanlar. Bir insanın en iyi şekilde eğitim alması için gerekli olan şey güzel bir altyapı. Altyapı sağlam oldukça eğitim de bu altyapı üzerine düzgün bir şekilde inşa edilir. Bu da gelecek nesillerin daha verimli olmasını sağlar. Türkiye İş Bankası, gelecek nesilleri desteklemek için kredi imkanı sunan bankalar arasında yer alıyor.

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Eğitim kredisi, öğrencilerin alabileceği bir kredi. İş Bankası eğitim kredisi, bu kredilerden birisi. Eğitim kredisine sahip olmak isteyen bir birey, öğrenci olmalı. En az 18 yaşında olan bir öğrenci kendi kendine bir bankaya gidip kredi çekebilir fakat şunu unutmamak gerekir ki kredi almak için gelir göstermek gerekiyor. Geliri olmayan bir insana eğitim kredisi verilmiyor.

Öğrenci kredisi almak için bir diğer yol ise 18 yaş altı iseniz veliniz ile kredi almaya gitmek. Türkiye İş Bankası’na başvurarak hemen bir eğitim kredisi sahibi olabilirsiniz.

Öğrenci Kredisi için Ne Gerekli?

Öğrenci kredisi için nüfus cüzdanı fotokopisi veya gelir belgesi gibi belgelerin dışında ekstra olarak öğrenci belgesi gerekiyor. Böylece öğrenci, eğer okula yeni kayıt olduysa öğrenci kayıt belgesi ve kayıt ücreti bulunuyor ise ücretin ödendiğine dair belge götürülmesi gerekiyor. Bankanın öğrencinin eğitim durumuna dair belge istemesinin nedeni öğrencinin gerçekten öğrenci olup olmadığını tespit etmek. Bu belgelerle beraber bir öğrenci, eğitim kredisi almaya hak kazanıyor.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi Özellikleri

Eğitim kredisinin sunduğu özelliklerden birisi her kademede geçerli olması. Okul öncesi dönemden başlayarak ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarında okuyanlar için bu kredi geçerli oluyor. Bu kredi ile beraber pek çok öğrenci, elinden gelenin en iyisini göstermeli. Aldığı kredinin hakkını vererek performansını ortaya koymalı.

Kredinin bir diğer özelliği eğitime dair her alanda geçerli olması. Öğrencinin eğitimi için yapılan her türlü harcamada eğitim kredisi olanağı sağlanmakta. Bu olanak ile birlikte öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması mümkün hale geliyor.

İş Bankası eğitim kredisi ile beraber kredi sahibi olmak isteyenlerin elde ettiği bir diğer özellik dönemsel veya iki dönem şeklinde kredi çekme imkanı. Bu ürün paketi ile beraber öğrenciler için dönemsel olarak veya yıl bazında kredi alınabiliyor.

Eğitim Kredisi Başvuru Şartları

Eğitim kredisi kullanmak isteyen bir banka müşterisinin karşılaması gerektiği şartlardan birisidir. Hatta az önce paylaştığımız belgelere yer vermesi. Bunun dışında eğer öğrenci, 18 yaşın altında ise velisi ile beraber bankaya başvuru yapmalı. Bunun dışında banka, başvuruyu kabul etmez. Özetle öğrenci olmak ve gerekli belgelere sahip olmak öğrenci kredisi almak için yeterli.

İş Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Türkiye İş Bankası, müşteriler için sunduğu öğrenci kredisiyle onların en iyi eğitimi almasına imkan tanıyan bankalardan birisi. Banka, %3,10 faiz oranıyla İş Bankası eğitim kredisi dağıtıyor. Bununla beraber bankanın kredi üst limiti hakkında belirttiği bir değer bulunmuyor. Tahminimizce sınırın 100.000 TL olduğunu düşünüyoruz. Öğrenci kredisi almak isteyen bir birey, en yakın İş Bankası şubesine giderek gerekli bilgileri bankaya verir.

Önerilen Yazılar

4 Yorumlar

İlker Eylül 28, 2023 - 6:58 pm

Eğitim kredisi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum. Başvuru süreci ve gerekli belgeler konusunda daha detaylı bilgilere sahip misiniz? Teşekkürler!

Cevap Yazın
Berker Ağustos 28, 2023 - 2:16 pm

Ne kadar sürede geri ödemek gerektiğini belirtmemişsiniz. Geri ödeme süresi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Cevap Yazın
Şeref Can Ağustos 16, 2023 - 12:02 pm

Merhaba, makalede eğitim kredisinin geri ödeme seçenekleri hakkında herhangi bir bilgi bulunuyor mu? İş Bankası’nın ödeme planları hakkında daha fazla ayrıntı elde etmek istiyorum. Teşekkürler!

Cevap Yazın
Yilmaz Ağustos 8, 2023 - 12:47 pm

Bu makale gerçekten çok yararlı oldu. İş Bankası Eğitim Kredisinin başvuru şartları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum. Acaba gelir belgesi gerekiyor mu? Teşekkürler!

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00