Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

İlluminati Nedir? Amacı Ne?

illuminati nedir 1

İlluminati nedir, amacı ne, nasıl ve ne zaman gelişmiştir, hangi ünlüler üyedir? Gerçekleri ve illuminati kurucusu kimdir?

Dünyadaki Olayların Şekillenmesinde Etkin Olan Örgüt anlamında…

İnsanların çoğu zaman gündelik hayatta duyduğu birden çok kavram bulunmaktadır. Fakat bunlar arasında illuminati herkesin duyduğu fakat ne anlama geldiğini bilmediği bir kavram olarak yer almaktadır. 18. yüz yılın sonlarına dayanan bir geçmişi bulunmaktadır. Zamanındaki hukuk profesörlerinin ortaya attığı ve bugün dahi kullanılan bu kavram aslında bir örgütü ifade etmektedir. Örgütün amacı, yönetici pozisyonunda olan kişilerin mevcut düzenin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için çaba sarf etmesini kapsamaktadır.

İlluminati

Rönesans zamanında kurulan bu örgüt, insanları hür kılmak ve zorlayıcı düşüncelerden kurtarmak için gayret etmektedir. Masonluk, illuminati örgütü çerçevesinde ortaya çıkan ve önem kazanan bir şekil olmaktadır. Örgütte tam bir hiyerarşi düzeni olmaktadır. Örgütün üyeleri yapmış oldukları yemin ile örgütün üst kademesinde bulunan kişilere karşı tam bir bağlılık içinde bulunmaktadır. Örgütteki üyelerin sayısı ile net bir rakam bulunmamaktadır. 80 ile 2000 arasında üye sayısının değiştiği doğrultusunda söylemler yer almaktadır. Üyelere dair bütün bilgiler çok gizli olduğu için bu konuda bir netlikte olmamaktadır.

İlluminati Ünlüleri

Üyelerden hiçbirinin ismi bilinmemektedir. Her bir üyeye ait bir kod adı bulunmaktadır. Yazışmalarda ve diğer durumlarda bu kod adları kullanmaktadır. Müzisyenler, iş adamları, ekonomistler, düşünürler ve yazarlardan bazılarının da bu topluluğun içinde var olduğuna dair belirtiler bulunmaktadır.

Örgütün Genel Perspektifi

Örgüt yılda bir kere toplanmaktadır. Zaruri durumlarda ise bir kaç defa daha toplanma ihtimali bulunmaktadır. Örgüt, kendi almış olduğu kararlar doğrultusunda dünyanın hareket etmesini istemektedir. Kararlı ve istikrarlı bir yapı benimseyen örgüt bu doğrultuda adımlar atmaktadır. Örgüt üyeleri dünya genelinde yüksek mevkilerde bulunmaktadır. Devlet adamı, önemli iş adamları gibi kişiler olmaktadır. Ancak bu durum örgüt içinde o kadar da yüksek bir konum olarak görülmemektedir. Bu konuda net olmamak ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri bu örgüt içinde hazırlanan planlarda etkin söz sahibi olduğu varsayılmaktadır. Geçmişteki Amerika Birleşik Devletleri başkanlarının çoğunun bu örgüte üye olduğu söylenmektedir.

Örgütün başka bir genel amacı da gençleri dinden soğutmaktır. Üstelik bu örgüt liderlerinin serveti de devletlerin çoğunun gelirlerinden daha fazla olduğu öne sürülmektedir. Şeytani işaretler örgütün simgeleri arasında yer aldığı söylenmektedir. Baphomet adı verilen bu işaret ile kutsal gördükleri sayı da 666 olmaktadır. Üçgen içindeki tek göz ise grubun en çok bilinen simgesi olarak yer almaktadır. Dünyanın en büyük piramiti olan Keops’ta bile illuminatiye ait simge olduğu söylenmektedir.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00