Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Ağustos Ayı Temettü Verecek Şirketler

Ağustos Ayı Temettü Verecek Şirketler: Borsa İstanbul’da işlem gören 7 şirket, Ağustos ayında temettü ödemesi yapacaklarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Temettü nedir diye merak edenler için hemen açıklayalım: Temettü, şirketin elde ettiği kârın ortaklara dağıtılma kararıdır. Bu durumda, söz konusu şirketlerin kârının bir kısmı yatırımcılarıyla paylaşılacak.

İşte Ağustos ayında temettü ödeyecek şirketler ve temettü miktarları tablo şeklinde aşağıda belirtilen şirketlerin Ağustos ayında temettü ödeme bilgileri verilmiştir:

Ağustos Ayı Temettü Verecek Şirketler

Şirket Adıİşlem KoduTemettü TarihiTemettü Miktarı (Net TL)Ödeme Tarihi
Panelsan ÇatıPNLSN3 Ağustos0,507 Ağustos
Kervan GıdaKRVGD4 Ağustos0,238 Ağustos
Papilon SavunmaPAPIL9 Ağustos0,0511 Ağustos
Duran DoğanDURDO15 Ağustos0,1417 Ağustos
Grainturk TarımGRTRK15 Ağustos0,0117 Ağustos
Yonga MobilyaYONGA25 Ağustos0,2329 Ağustos
Yayla Agro GıdaYYLGD31 Ağustos0,304 Eylül

Yukarıdaki tabloda belirtilen tarihlerde, ilgili şirketlerin pay başına net temettü miktarları ödenecektir. Yatırımcılar bu temettü ödemelerinden yararlanarak şirketlerin kârından pay alabileceklerdir. Tabloyu dikkate alarak yatırımlarınızı planlayabilir ve yatırım kararlarınızı daha bilinçli bir şekilde verebilirsiniz.

Borsada Nasıl Yatırım Yapılır?

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Onur Ağustos 8, 2023 - 1:02 pm

Temettü veren şirketler hakkında bilgilendirici bir yazı. Ancak, yazıda bahsedilen şirketlerin temettü miktarları hakkında daha fazla detaya sahip olmayı tercih ederdim. Bu bilgileri paylaşabilir misiniz? Teşekkürler!

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00