Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Hibe kelime anlamı olarak karşılıksız verilen destektir. Hibe desteği ile kişi ve kurumların işlerini kurmaları ve büyütmelerine de imkan verilmektedir. Hibe desteği kamu kuruluşları, vakıflar ya da işletmeler tarafında yeni iş kurmak isteyen girişimcilere verilen karşılıksız yardım olarak son yıllarda daha çok duyulmaktadır.

Hibe Desteği Projesi Nedir?

Devletin vermiş olduğu hibe ise ülkenin ekonomisinin güçlenmesi, işsizliğin azaltılması, istenilen kalkınmanın sağlanması için girişimcilere vermiş olduğu teşvik desteğidir. Bu yöntem ile öncelikle bir bölgenin gelişmesi ve üretim gücünün büyümesi sağlanırken, birden fazla bölgede aynı ya da benzer yöntemlerin kullanılması ile tüm ülkenin gelişmesi ve ekonomisinin güçlenmesi amaçlanmaktadır.

Hibe Desteği Almak

Kişiler yeni bir iş kurarak kendi işlerini büyütüp kazanç sağlarken de ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak bunun için birçok şartın sağlanmış olmasına karşılık sermaye ya da işe beşleyecek maddi gücünün olmaması halinde istenilen işin yapılması mümkün olmamaktadır. Devlet ise bu noktada bu işleri kurmaları ve geliştirmeleri noktasında girişimcileri desteklemek ve iş kurmaya teşvik etmek istemektedir.

Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Karşılıklı olarak bu isteğin olması halinde ise girişimcinin istediği işi projelendirerek ve planlayarak sunması sonucunda gerekli olan yardımı hibe destek programı çerçevesinde alabilmesi ve işini kurması mümkün olmaktadır. Hibe desteği konusunda önemli ölçüde destek sağlayan kurumların başında ise Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yer almaktadır. Hayvancılık ve tarım alanında verilen hibe destekleri ile kırsal alanların kalkınması tarım ve hayvancılık alanında işlerin kurulması amaçlanmaktadır.

Tarım ya da hayvancılık üzerine iş kurmak isteyenlerin TKDK na başvurması ile projenin yapılabilirliği ve getirileri değerlendirilerek gerekli olan hibe destek programından yararlanıp yararlanmayacağı sonuçlanmaktadır. Projesi olumlu sonuçlanan girişimcilerin hibe desteğinden faydalanması ile işlerini güvenle kurması mümkün olmaktadır.

Hibe Desteği Başvuru ve Şartları

Hibe desteğinden yararlanarak işini kurmak isteyen girişimcinin projesini gerçekleştirmesi mümkün olmaktadır. Öncelikle projenin hangi konu üzerine olacağını belirlemek gerekiyor. TKDK‘nın desteklediği proje alanları et besiciliği ve yumurta tavuğu üretme, süt üretimi, arıcılık ve seracılık, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, el sanatları ile kırsal turizm, enerji tesisleri, kültürel balıkçılık ve yerel ürünler üretimi olarak belirlenmiştir.

Bu alanlardan herhangi birisini yapmak isteyen girişimci nasıl bir işletme düşündüğünü anlatıyor. Sağlamış olduğu şartların neler olduğunu detaylı bir projede topluyor. Bu proje ile TKDK’na online olarak başvuru yapıyor. Bu başvurunun yapılması sonrasında ise gerekli olan belge ve evrakları İl ya da ilçe Tarım Kurumu na teslim ederek başvuru sürecini tamamlamış oluyor.

Kimler Faydalanabilir?

Hibe destek programı ile daha çok gençler ve kadın girişimciler destekleniyor. Ancak gelen tüm projelerin incelenmesi sonucunda yapılabilirliği yüksek olan projelere hibe desteği veriliyor. Aynı zamanda girişimcinin bu işi yapması sonucunda, işletmenin, bölgenin ve de ülkenin kalkınmasına nasıl bir katkı sağlayacağı analiz ediliyor. Başvurunun olumlu sonuçlanması ile girişimci hibe desteğini almaya hak kazanıyor.

Devletin hibe desteği ile teşvik sağlaması sayesinde çok sayıda girişimcinin işletme kurması ve ekonomiye canlılık getirmesine olanak sağlanıyor. Çok sayıda istihdamın olması ve üretken bir gelişmenin söz konusu olması. İstenilen ekonomik kalkınmanın sağlanması hibe destek programları ile mümkün oluyor.

Devletten 20 Bin TL Konut Desteği

Önerilen Yazılar

14 Yorumlar

Cengiz Ekim 18, 2019 - 12:24 pm

Acil 15.000 lira ihtiyacım var aylık bin lira öderim rahat ilgili kişiler dönüş yaparmisiniz

Cevap Yazın
Doğan Ağustos 23, 2019 - 3:47 pm

Acil 60000 tl ye ihtiyacım var esnafım aylık 2000 e kadar öderim. Yazarsanız sevinirim çok acil.

Cevap Yazın
Onur Ağustos 15, 2019 - 1:24 am

Mantıklı taksit ödemesi sunana senetle kredi verilir.

Cevap Yazın
Serhat Temmuz 31, 2019 - 3:05 pm

Acil 5000 TL lazım.
Sgklıyım ve maaşım 3750
İstenirse edevletten dökümlerini gönderebilirim vade farkı ne olursa kabulüm, çok önemli şu an benim için hayat memat meselesi.

Cevap Yazın
Yildiz Temmuz 4, 2019 - 8:14 pm

Merhaba acil ulasirmisiniz lutfen?

Cevap Yazın
Serhat Mayıs 17, 2019 - 7:15 pm

Mrb 20 bine ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz teşekkürler…

Cevap Yazın
Yüksel KURTULMUŞ Mayıs 3, 2019 - 5:45 pm

Büyük baş. Selman DURDU

Tel0541 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

Küçük baş. Caner SARUHAN

BU KISILER DOLANDIRICI DIR. KESINLIKLE ILETISIME GECMEYIN HESAP NUMARASI VE ISIM DEGISMEZ. DIKKATLI OLUN. ON ÖDEME DIYE KANDIRIYORLAR

Cevap Yazın
VOLKAN YILDIRIM Nisan 28, 2019 - 3:06 pm

acil 150 bin tl lazım 3 aylığın İPOTEK VERİRİM .532 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

Cevap Yazın
mehmet Mart 23, 2019 - 11:36 pm

Krediye ihtiyacim var 5 ya da 6 bin kisa vade faiz goruserek cok buyuk sikintidayim yardimci olabilecek.

Cevap Yazın
Yüksel KURTULMUŞ Mart 13, 2019 - 5:49 pm

Ismim yüksel kurtulmuş.

6 yıldır aynı işyerinde calisiyorum

4 yıldır aynı evde kiraciyim

2115 belgelebilir gelirim.

2012 yılında iflas ettim.

Maaşımın 1/4 u 520 maaş kesintim oluyor.

AYLIK 400 tl geri ödemeli senetle kredi istiyorum.

Önden peşin para göndermem

Pazarlık yaparız şartları konuşuruz uygun olursa iki taraf için senetle kredi kullanmak isterim.

Parayı alır senedi yapar iki tarafta işine bakar

Bu şartları kabul ederseniz lütfen iletişime geçin.

tel0531 ***(Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

Cevap Yazın
Tuğçe Mart 5, 2019 - 7:17 pm

10 bin lira borcum var kredi çekemiyorum acil yardımcı olurmusunuz

Cevap Yazın
Barış Şubat 2, 2019 - 10:03 pm

Acil 5 bin lazım senetle olursa iyi olur kredi cıkmıyori 0543 *** (Kişisel verilerin korunması amaçlı telefon numarası belirtilmesi yasaktır.) whatsaptan yazabilirsiniz

Cevap Yazın
Murat Durmuş Ocak 9, 2019 - 6:11 pm

Acil 6 bin TL lazım 538 *** (Kişisel verilerin korunması için telefon numarası belirtilmesi yasaktır.)

Cevap Yazın
Samet Aralık 27, 2018 - 11:24 pm

Hayvancılık yatırımlarına %50 hibe desteği..
Resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Konya Ovası projeleri bünyesinde geçerli olacak. Karar kapsamında işletmesi en az bir yıldır aktif olan kayıtlı yetiştiricilere büyükbaş için en az 10 en çok 50 baş anaç kapasiteli, küçükbaş için en az 100 en çok 200 baş kapasiteli inşaat, damızlık alımı ile makine ve ekipman alımı konularında yüzde 50 hibe desteği sağlanacak.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00