Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Halka Arz İlk Liman, Trabzon Limanı

Halka Arz İlk Liman: Trabzon Liman İşletmeciliği‘nin halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) ve Borsa İstanbul yönetimine izinler noktasında gerekli başvuruları yapan Albayrak Grubu istediği sonuca ulaştı.

SPK haftalık bültenine göre kurul, Trabzon Limanı İşletmeciliği A.Ş’nin 21 milyon lira olan çıkarılmış sermayesinin yüzde 30’una karşılık gelen ve Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ’ye ait 6 milyon 300 bin lira nominal değerli payın halka arz edilmesini onayladı.

Halka Arz İlk Liman

Trabzon Limanı’nın 2033 yılına kadar işletme hakkına sahip Albayrak Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Bolat‘ın şirket hakkında verdiği bilgilerle beklentileri yükseltti.
Albayrak Grubu 2011 yılından beri kârının tamamını ortaklara dağıttığını belirtti. Önümüzdeki yıllarda dağıtabilir kârın en az % 70’ini dağıtma düşüncesinde olduklarını belirten Ömer Bolat borsadaki temettü yatırımcıların ilgisini çekti bile.

Halka Arz İlk Liman

Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, bölgenin en büyük ve en aktif limanı olan Trabzon Limanı’nın tüm gelirleri döviz üzerinden olduğunu ve kur riskine karşı korunacağını belirtti.

Şirketin karlılık detayları;

Trabzon Limanı İşletmeciliği A.Ş’nin gelirleri 2017’nin 9 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre % 48 artışla 53,3 milyon TL’ye, net kârı ise % 76’lık yükselişle 23,1 milyon TL’ye ulaştı. Buna göre şirketin 2016 yılının ilk 9 ayında % 36 seviyesinde olan net kar marjı 2017’de % 43’e yükseldi. 2016’nın 9 ayında 16,8 milyon TL seviyesinde olan FAVÖK, geçen yılın aynı döneminde yüzde 87 artışla 31,4 milyon TL’ye ulaştı. Şirketin bu dönemlerde FAVÖK marjı yüzde 47’den yüzde 59’a yükseldi.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00