Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Girişimciler İçin Yeni İş Fikirleri Nelerdir?

yeni is fikirleri 1

Önerilen yazımız olan yüksek kar getiren iş fikirleri dışında, bol kazançlı gelir elde etme isteğiyle, para kazanma imkanı sunan, iş kurmanızda yardımcı olabilecek, yaratıcı yeni iş fikirlerine birkaç seçenek daha ekledik.

İş Fikirleri

Solucan Gübresi Üretmek İçin Üretim Tesisi Açmak;

Türkiye’de en hızlı gelişmekte olan iş sektörlerinin başında, solucan gübresi üretimi gelmektedir. Çok fazla finans gerektirmeyen solucan gübresi tesisini kurmak için, 40 metrekare büyüklüğünde bir kapalı alan, 7 metrekarelik reaktör, 150 bin adet kadar Kırmızı Kaliforniya solucanı gerekmektedir. Bunlar sağlanıldığı zaman, solucan üretme tesisi açılmış olmaktadır. Hatta istenirse daha ufak boyutlarda bir tesis kurularak da başlanabilir. Solucanların sayısı var. Genelde 3 ay içerisinde iki katına çıkarak ekonomi yönünden üreticinin yüzünü güldürmektedir.

Mantar Yetiştirme İşi Yapmak;

Mantara olan talebin çok fazla olmasının yanında, yetiştirilmesi de kolay olan mantar bitkisi, üreticinin kurtarıcısı olmaktadır. Bu işte, yetiştirmek üzere seçilen mantarın türü, çok önem taşımaktadır. Kültür mantarı ile kıyaslandığı zaman, istiridye mantarına talebin, çok fazla olduğu görür. 50 Metrekarelik bir alan içerisinde istiridye mantarı yetiştirmek için, 5000 ₺ sermaye yeterli olmaktadır. Bir kaç ay içerisinde maliyetini çıkartıp, kara döndürebilen bir iştir.

Yarasa Gübresi Satışı İş Fikirleri

Yabancı ülkelerde uzun yıllardır bilinmekte olan yarasa gübresi işi, artık yurdumuzda da yapılmaktadır. Günümüzde yarasa gübresi üretim tesisi kurup, üretim yapan kişiler kazançlarından son derece memnunlar. Tamamen doğal bir gübre çeşidi olan yarasa gübresi, ürün verimliliğini 0 ile %50 arasında artırmaktadır. Ülkemizde de çok sayıda mağara bulunduğu göz önüne alındığında, çıkan yarasa gübresi de, o oranda çok olmaktadır. Gerekli olan izinler alınıp, bir mağara kiralanması durumunda, çıkartılan gübre hem ham olarak, hem de işlenerek satışa sunulabilmektedir.

Catering Hizmeti;

Günümüzde gözle görünür oranda çok sayıda veya küçük bir dükkanla işe başlar. İşlerini rahatlıkla büyütmüş olan çok fazla sayıda yemek fabrikası mevcuttur. Girişimci bir ruha sahip olan kişiler, yemek yapmaktan da hoşlanıyorlarsa olur. Catering firması konusunda başarısız olma olasılıkları çok düşüktür. Açılış, nişan, düğün gibi aktiviteler de yemek hizmeti verebilirsiniz. Ayrıca, organizatörler, çalışan insanlar, öğrenciler, şirketlerdeki insanlar gibidir. Çok sayıda insan, yemek yemek veya catering firmalarına baş vurmaktadır. Genelde iş fikirleri bir finansçı bu konuda ki yazılarının devamını getirecektir.

İş Fikirleri, Yeni İş Fikirleri, Ev Hanımlarına İş Fikirleri

Önerilen Yazılar

3 Yorumlar

Serkan Eylül 28, 2023 - 6:22 pm

Makaleniz gerçekten farklı iş fikirleri üzerine bilgi veriyor. Solucan gübresi üretmek ilginç ve sürdürülebilir bir iş olabilir mi? Bu iş modelinin birçok avantajı olduğunu düşünüyorum. Ancak, solucan gübresi üretimi için ne kadar sermaye gerektiği hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Teşekkürler!

Cevap Yazın
Serhat Ağustos 21, 2023 - 12:08 pm

Mantar yetiştirme işi yapmak gerçekten çok ilginç görünüyor. Bu iş fikri hakkında daha fazla bilgi edinebilir miyim? Mantar yetiştirmek için nelere ihtiyaç duyuluyor ve ne kadar karlı bir iş olabilir? Teşekkür ederim!

Cevap Yazın
Gülay Haziran 24, 2018 - 2:00 pm

Yeni bir iş fikri daha. Saç dolgunlaştırıcı fiber, Van’da bir firma Brezilya ve Arnavutluk’un da aralarında bulunduğu 5 ülkeye saç fiberi ihraç ediyor.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00