İş Fikirleri

Girişimciler İçin Yeni İş Fikirleri Nelerdir?

Önerilen yazımız olan yüksek kar getiren iş fikirleri dışında, bol kazançlı gelir elde etme isteğiyle, para kazanma imkanı sunan, iş kurmanızda yardımcı olabilecek, yaratıcı yeni iş fikirlerine birkaç seçenek daha ekledik.

İş Fikirleri

Solucan Gübresi Üretmek İçin Üretim Tesisi Açmak;

Türkiye’de en hızlı gelişmekte olan iş sektörlerinin başında, solucan gübresi üretimi gelmektedir. Çok fazla finans gerektirmeyen solucan gübresi tesisini kurmak için, 40 metrekare büyüklüğünde bir kapalı alan, 7 metrekarelik reaktör, 150 bin adet kadar Kırmızı Kaliforniya solucanı gerekmektedir. Bunlar sağlanıldığı zaman, solucan üretme tesisi açılmış olmaktadır. İstenirse daha ufak boyutlarda bir tesis kurularak da başlanabilir. Solucanların sayısı, 3 ay içerisinde iki katına çıkarak ekonomi yönünden üreticinin yüzünü güldürmektedir.

Mantar Yetiştirme İşi Yapmak;

Mantara olan talebin çok fazla olmasının yanında, yetiştirilmesi de kolay olan mantar bitkisi, üreticinin kurtarıcısı olmaktadır. Bu işte, yetiştirmek üzere seçilen mantarın türü, çok önem taşımaktadır. Kültür mantarı ile kıyaslandığı zaman, istiridye mantarına talebin, çok fazla olduğu görülür. 50 Metrekarelik bir alan içerisinde istiridye mantarı yetiştirmek için, 5000 ₺ sermaye yeterli olmaktadır. Bir kaç ay içerisinde maliyetini çıkartıp, kara döndürebilen bir iştir.

Yarasa Gübresi Satışı İşi;

Yabancı ülkelerde uzun yıllardır bilinmekte olan yarasa gübresi işi, artık yurdumuzda da yapılmaktadır. Günümüzde yarasa gübresi üretim tesisi kurup, üretim yapan kişiler kazançlarından son derece memnunlar. Tamamen doğal bir gübre çeşidi olan yarasa gübresi, ürün verimliliğini 0 ile %50 arasında artırmaktadır. Ülkemizde de çok sayıda mağara bulunduğu göz önüne alındığında, çıkan yarasa gübresi de, o oranda çok olmaktadır. Gerekli olan izinler alınıp, bir mağara kiralanması durumunda, çıkartılan gübre hem ham olarak, hem de işlenerek satışa sunulabilmektedir.

Catering Hizmeti;

Günümüzde gözle görünür oranda çok sayıda, küçük bir dükkanla işe başlayıp, işlerini rahatlıkla büyütmüş olan çok fazla sayıda yemek fabrikası mevcuttur. Girişimci bir ruha sahip olan kişiler, yemek yapmaktan da hoşlanıyorlarsa, catering firması konusunda başarısız olma olasılıkları çok düşüktür. Açılış, nişan, düğün gibi aktiviteler de yemek hizmeti verebilirsiniz. Ayrıca, organizatörler, çalışan insanlar, öğrenciler, şirketlerdeki insanlar gibi, çok sayıda insan, yemek yemek için catering firmalarına baş vurmaktadır. İş fikirleri bir finansçı bu konuda ki yazılarının devamını getirecektir.

İş Fikirleri, Yeni İş Fikirleri, Ev Hanımlarına İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yeni bir iş fikri daha. Saç dolgunlaştırıcı fiber, Van’da bir firma Brezilya ve Arnavutluk’un da aralarında bulunduğu 5 ülkeye saç fiberi ihraç ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu