Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Genç Odası Takımları Fiyatları

Çok uzun zamandan beridir genç odası takımları üzerinde 2018’de doğan ilgi gibisi görülmemişti. Belki de bunun sebebi genç nüfusun yoğunluğu ile alakalıydı. Ancak genç odası takımları fiyatları ile 2018’de çok büyük rağbet görmeye başladı.

Genç Odası Takımları

Genç odası mobilyaları dendiğinde önceki 3 yıla kadar hep lükse harcanan rakamlar akıllarda beliriyordu. Ancak 2018 itibariyle oldukça uygun genç odalarının piyasaya çıkması ile genç odası gardırop, genç odası bazası, genç odası komidini ve genç odası halısı daha da ilgi görerek alım gücünde yatak odasını geçti.

Genç Odası Fiyatları Ne Alemde?

2016 yılında en düşük fiyat 2.500 TL iken, 2018 yılında bu rakam 700 TL’lere kadar düşmüş bulunmakta. Ortalama değer vermek gerekirse 700 TL ile 10.000 TL aralığında genç odası takımı bulunabilmekte. Bu değerler diğer dövizler yükselirken neden mi düştü? Çünkü yerli üretime yerli markalardan büyük destek geldi ve Türkiye’nin mobilya anlamında gelişmiş illerinde yerli kaynaklarla seri üretimler yapıldı. Bu da, değerleri haklı olarak en az 3 katı aşağıya çekti.

Peki, en uygun genç odası mobilyası ücreti ne olmalı? Bu ücret kişisel tercihlere, kilo, boy gibi faktörlerden tutun; kullanılan malzemelere ve montaj kısmına kadar her türlü ufak detayla oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Bu durumlar da göz önüne alındığında hem sağlam, hem de kullanışlı mobilyaları aşağı yukarı 3.000, 4.500 TL aralığında bulabilmek mümkün.

Kaliteli Genç Odası Mobilyası Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli malzemeler kullanılarak, ince işlemelerle tasarlanarak ortaya çıkarılmış genç odası takımları, haliyle suntalam gibi malzemelerle yapılmış, dekorasyon kâğıdı ile basit bir duruş verilmiş diğer genç odası takımlarına oranla elbette biraz daha pahalı olabilmekte.

Bunun nedeni aslında kaliteli malzemelerin ülkemizde az bulunduğundan ya da işlenme durumu az olduğundan yurt dışından hazır imalatlar alınmasıdır. Bu sebeple de yerli üretimde var olan tasarımlar daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Nasıl anlaşılır kısmına gelirsek, kenarında köşesinde “Made In Türkiye” yazarsa ve 3000 TL gibi bir değeri varsa, bu genç odası takımı kalitelidir demektir.

Aynı genç odası mobilyası 3000 TL yerine ithalat dolayısıyla 4.500 TL’ye satılabilmektedir.

Genç Odası Takımları

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00