Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Evde Yapılabilecek İşler

Evde Yapılabilecek İşler

Evden çalışarak para kazanma mı istiyorsunuz? O zaman bu sayfamız tam size yöneliktir. Bu sayfamızda evden yapabilecekleri bir iş arayanlar için fikirler sunmaya çalışacağız. Evde ne tür işler yapılabilir? Evde yapılabilecek işler nelerdir? Bu konularda bilgiler alacağız.

Evde Yapılabilecek İşler

Evden çalışmak isteyen veya belli sebeplerden ötürü evde çalışmak zorunda kalanlar için evden yapılabilecek iş imkanlarını derledik. Bazı iş fikirlerine farklı sayfalarımızda detaylı olarak değinmiş olabiliriz. Genelde ilgili konu hakkında daha kapsamlı bilgiler almak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Herkesin kendine göre bir hayat hikayesi var. Kimi insan doğuştan şanslı. Varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geliyor. Kimisi geçim sıkıntısı çekebiliyor. Kimisi iş yoğunluğundan şikayet ediyor. Kimi de iş bulamamaktan dert yanıyor. Kimileri gezip tozmaktan hoşlanıyor. Böylece kimisi de bazı sebeplerden dolayı evden dışarı dahi çıkamıyor.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Fakat bizim konumuz değil. Bizim bu sayfadaki konumuz, bir sebeple evden dışarı çıkamayan veya evden para kazanmak isteyenlere evden iş imkanları neler olabilir? Bu konuda fikirler vermek. Evde işlerle ilgili bilgiler sunar.

Evde Yapılabilen İşler Nelerdir?

Çok değil, bundan 10 yıl önce evde yapılacak işler sınırlıydı. Evden yapılabilen bir iş imkanına sahip olmak oldukça zordu. Çünkü evden yapacak işler oldukça kısıtlıydı.

Hızla gelişen teknoloji, değişen hayat standartları, maddi imkanların iyileşmesine bağlı olarak yaşanan tüketim çılgınlığı derken bunlara bağlı olarak yeni yeni iş modelleri de ortaya çıkmaya başladı. Evden yapılabilecek işler de çoğaldı. Çünkü artık her türlü ürünün bir alıcı kitlesi var.

İyi haber şu ki, yeni ortaya çıkan bu iş modellerinden çoğu evde yapılabilinen işlerden oluşuyor. El işleri ürünleri ile internet  üzerine kurulu işlerin çoğu evden yapılabiliyor. Bu da evde ek iş yapmak isteyenler için müthiş iş imkanlarının doğmasına sebep oluyor.

Böylelikle evde çalışmak zorunda kalan veya evde çalışmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat oldu. Şimdi evde iş imkanları nelerdir? Bunları incelemeye başlayalım. Evde yapılabilecek işler nelerdir? Kısa kısa değerlendirelim.

1 – Paketleme İşleri

Paketleme işlerini evden iş imkanları listesine almazsak olmazdı. Evden çalışma denilince akla ilk gelen işlerden birisi çeşitli paketleme işleri yapmaktır. Hemen hemen bütün paketleme işlerinin çalışma mantığı hep aynıdır. Paketleme işi veren firma tarafından ayrı ayrı verilen ürünleri bir bütün halinde firmaya teslim etme üzerine kurulu bir sistemdir.

Evde paketleme işi alma imkanınız varsa paketleme yaparak evde iş imkanına sahip olabilirsiniz. Paketleme işleri, evde işler içerisinde en çok tercih alan işler arasında yer alır. Yapılışları son derece kolaydır. Herkes tarafından kolaylıkla olur.

Paketleme İşleri

En çok ev hanımları tarafından yapılan işlerden biridir. Evde paketleme işlerine bir kaç örnek verecek olursak,

 • Evde sabun paketleme
 • Nikah şekeri paketleme
 • Kına paketleme işi
 • Evde mandal paketleme
 • Evden kuruyemiş paketleme işi
 • Tütün sarma işi
 • Kürdan paketleme
 • Kalem montajı yapma
 • Mum paketleme
 • Plastik bardak paketlemesi yapmak
 • Evde çorap paketleme

Bu örnekleri çoğaltmak pek tabii mümkün. Çevrenizde bu tür ürünlerin üretimini yapan bir fabrika varsa direkt firma ile irtibata geçerek paketleme işleri için iş talebinde bulunabilirsiniz. Evde paketleme işini yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

2 – El İşleri Yapma

El işi yapmak tutkunuz ise bu tutkunuzu paraya çevirmeye ne dersiniz? Evde yapılabilen işler listesinde el işleri de en çok yapılan işler arasında yer alır. İlgi alanınıza göre yaptığınız el işlerini paraya çevirebilirsiniz. Çalışmalarınızın satışını yaparak para kazanabilirsiniz.

Her türlü el işi, evden işler arasında yer alır. El işlerini de örneklendirelim.

 • Örgü kazak, yelek, hırka, bebek örgüleri
 • Oyuncan bez bebek yapma
 • Taş boyama işi
 • Ahşap boyama yaparak para kazanma
 • Evde oyuncak yapma
 • File çanta (alış veriş çantası) yaparak para kazanın
 • Toka, bileklik, bandana gibi aksesuarlar yapın
 • Resim yaparak para kazanın
 • Süs eşyaları yaparak para kazanın
 • Ebru sanatı
 • Nakkaşlık
 • Dantel örün.
 • Oya işleri yapın,
 • Yazma yaparak para kazanın

El işlerine örnekler saymakla bitmez. Bizim aklımıza gelenler bu kadar. Siz uğraştığınız el işini yaparak evden iş imkanına sahip olabilirsiniz. Evde çalışarak para kazanabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz el işlerini facebook sayfası kurarak satışını yapabilirsiniz. Özel siparişler alabilirsiniz. Sayfanızın tanıtımını yaparak daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Böylece kazancınızı daha da arttırabilirsiniz.

Yukarıda örneklerini verdiğimiz el işleri veya daha fazla her türlü el işi evden olacak işler içerisinde en ideal iş fikirleri arasında yer alır. El işi müdavimlerine veya ev ortamında çalışarak para kazanma isteyenlere duyurur.

3 – Yemek Yapın

Evde yemek yaparak para kazanma da evden iş imkanları arasında oldukça popüler para kazanma yöntemleriden biridir. Bir firma ile anlaşarak firmada çalışan personellerin yemeklerini yapabilirsiniz. Ya da yemek satan yerler için evde özel yemekler yapabilirsiniz. Kek, börek, mantı, yaprak sarma vb.

4 – Yazı Yazarak Para Kazanma

Giriş bölümünde evden yapılan iş imkanları arasında internet veya web tabanlı işlerin çoğunlukta olduğunu söylemiştik. İnternet üzerine evden yapılabilecek işler içerisinde bizim ilk sıradaki tavsiyemiz, yazı yazarak para kazanma işi olacak.

Çünkü evden yapılan birçok web tabanlı iş, uzmanlık gerektiren işlerden oluşur. Belli bir bilgi birikim ister. Daha önce ilgili işlerde küçük de olsa tecrübe sahibi olmanız gerekir.

Fakat yazı yazmak herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iştir. Makale yazarlığı olarak da geçer. Website sahipleri için içerik üretme (yazı yazma) üzerine kurulu iş modelidir. Evden iş imkanı arayanlara yazı yazarak para kazanma konusunu değerlendirmelerini şiddetle tavsiye ederiz.

5 – İnternet Sitesi Açarak Para Kazanma

Yukarıda örneğini verdiğimiz yazı yazarak para kazanma olayının aynısını bir internet sitesi açarak kendi siteniz üzerinden de yapabilirsiniz. İnternet sitesinden para kazanma yöntemleri oldukça fazladır. Tek bir alana bağlı değilsiniz. Ayrıca websitesi açarak para kazanmanın sınırı yoktur.

Biraz araştırma yaparak kolaylıkla siz de bir internet sitesi kurabilirsiniz. Kurduğunuz site üzerinden para kazanabilirsiniz. İnternet sitesinden para kazanma için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar veya internet bağlantısıdır. Günümüzde hemen hemen her evde bir bilgisayar veya internetin olduğu gerçektir. Böylece düşündüğümüzde website açmak, evde işler listesinde en önlerde yer almaktadır.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Meltem Hale Ağustos 26, 2023 - 11:30 pm

Merhaba, makalenize teşekkür etmek istedim. Gerçekten evde yapılabilen farklı işler hakkında yeni bir perspektif sağladınız. Paketleme işleri ve el işleri yapmaktan bahsedilirken, aynı zamanda yazı yazarak ve internet sitesi açarak para kazanma konularını da eklemeniz çok faydalı olmuş. Benim için ilham kaynağı oldunuz. Teşekkürler!

Cevap Yazın
Mehmet Sarı Eylül 20, 2021 - 8:01 am

Bu tür farklı faydalı iş fikirleriniz için teşekkür ederim.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00