Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Evde Ayna Yapımı

Evde Ayna Yapımı

Ev içerinde değişik işler yapmayı seviyorsanız sizin işinize Evde Ayna Yapımı tarifi yarayabilir.  Farklı şekillerde kesilmiş camlarınızdan size özel dekoratif aynalar yapabilirsiniz.

Yeni eve taşınanlar için mimari dekoratif ayna yapabileceğiniz el yapımı modelleri iş fikirleri kategorimize ekledik. Evde iş fikirleri olarak da değerlendirilebilecek sade ya da süslü ayna modelleri…

Evde Ayna Yapımı

Önce malzemeleri temin edelim.100 gram saf gümüş nitrat,60 gram amonyak, 370 gram içme suyu,10 gram tartarik asit ve cam. Camın kenarlarını köreltmeyi unutmayalım. Bu malzemelerin hepsini internet üzerinden veya kimyasal ürün satan mağazalardan bulabilirsiniz. Camları küçük sanayi sitelerindeki cam-ayna dükkânlarından alabilirsiniz.

Bir kap içerisine 350 gram suyu koyalım. Kabın içerisine gümüş nitrat ve amonyak ekleyerek iyice karıştıralım. Ayna yapmak istediğimiz camı yatay olarak hazırladığımız düz zemine yerleştirelim. Sıcaklığını 35 0C ye kadar arttırdığımız camın üzerine hazırladığımız karışım gelir. Cam bu karışımın içerisinde 50-60 dakika kadar bekler. Daha sonra temiz su ile iyice yıkanır.

Başka bir kap içerisinde kalan su ve tartarik asit karıştırılarak camın üzerine dökelim,30 dakika bekledikten sonra su ile tekrar camı yıkayalım. Tüm işlemler bittikten sonra camları 25 0C ısıdaki odalarda biraz bekletelim. Evde Ayna Yapımı farklı ve heyecanlı bir iştir, bu esnada ortalık biraz batar. En iyisi bu işi garaj veya atölyede yapmaktır.

Öneri;

Hazırladığımız aynaların arkasını kâğıt veya boya ile kaplarsak çok daha uzun ömürlü olacaktır.

Dekoratif Ayna Modelleri

Evde ayna yapım işi, ayna dekorları, dekoratif ayna modelleri

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00