Bankacılık

En Uygun Taşıt Kredileri

Taşıt kredisi başvurusu için en uygun taşıt kredileri faiz-kar payı oranları neler, banka karşılaştırması ve taşıt kredisinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir.

Araç alımı için yeterli kaynağa sahip olmayanlar banka kredisi çekmek gerekir. Bankaların araç kredilerine uyguladıkları faiz politikaları nelerdir.

Taşıt Kredileri

Araba almak da ev almak gibi bir yatırım yöntemidir. Ancak araba sahibi olmanın getirdiği pek çok yükümlülük bulunur. Motorlu Taşıtlar Vergisi ve zorunlu trafik sigortası bunların başında gelir. Ancak son zamanlarda 0 km araçlar için uygulanan yüksek vergi oranları insanları 2. El araçlara yönlendirdi.

Üstelik devletin katkıları, araç firmalarının kampanyaları ya da faizlerin düşmüş olması insanları kararından caydırmadı. Çünkü 50 bin TL 0 km bir aracın galeriden çıkma maliyeti 80 bin TL’yi geçmekte. Hal böyle olunca insanlar 2. El araç piyasasına yöneldi. Ancak araç alımı için yeterli kaynağa sahip olmayanlar banka kredisi çekmek için kolları sıvadı. İşte bankaların araç kredilerine uyguladıkları faiz politikaları.

Taşıt Kredileri – En düşük faiz Vakıfbank’ta

Araç kredileri de artık ev kredileri gibi 48 ay vade ile kullanılabiliyor. Ancak ödenen yüksek faizler insanları genellikle 36 aya yönlendiriyor. Araç kredilerinde şuan için en uygun faizi veren banka ise Vakıfbank. Yüzde 1.26 faiz oranı ile kredi imkanı sağlayan Vakıfbank 2017 yılında araç kredilerinden ciddi bir kar geliri elde etti. Bu bankadan 36 ay vade ile 50 bin TL araç kredisi kullanan kişiler aylık ortalama 1.180 TL ödeyecek. Vade sonunda ödenen toplam tutar ise 57 bin TL civarı olacak.

Taşıt Kredisinde Halkbank da Yarışta

Halkbank 2. El taşıt kredileri konusunda her zaman uygun faiz vermesi ile biliniyor. Vakıfbank’tan sonra ikinci sırada yer alan Halkbank’ın 2. El taşıtlar için belirlediği faiz oranı ise yüzde 1.30 oranında. 50 bin TL 36 ayda 57.500 TL civarında geri ödeniyor. Aylık taksitler ise 1.190 TL oluyor.

En Yüksek Faiz Denizbank’ta

Denizbank yüzde 1.56 faiz oranı ile 2. El taşıt kredilerine en yüksek faizi veren banka oldu. 50 bin TL’nin 36 ayda geri ödemesi tam 61.176 TL. Aylık ödemeler ise 1270 TL. Aslında aylık ödemelerde bu 3 banka arasında çok ciddi bir fark görünmese de 36 ay sonunda ödenecek tutar oldukça fark yaratıyor. Taşır kredilerindeki faiz oranlarına ilişkin ise herhangi bir açıklama söz konusu değil.

Taşıt Kredileri

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Online güzel bir sistemimiz var.
    Halihazırda Trafik Tescil Büro Amirliklerince fiziki ortamda gerçekletirilen
    araçlara rehin tesisi, mevcut rehnin fekki, banka muvafakati gibi ilemlerin Bankalar tarafından elektronik ortamda yerine getirilmesine olanak sağlayan güzel bir sistemle kredi işlemi tamamlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu