Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar, sürekli olarak yeni müşteri kazanmak ve var olan müşterilerini de hep elinde tutmak için düzenlemekte olduğu çeşitli kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyalardan bir tanesi; emekliye faizsiz kredi imkânıdır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bankaların hizmetleri arasında yer alan kredi seçeneği, başvuruda bulunan herkese verilememekte ve kredi alacak olan kişilerde de çeşitli şartlar aranmaktadır. Kredi başvurusunda bulunup, onay almış kişilere verilen krediler, normal şartlarda belli bir faiz oranının yansıtılması ile bankaya geri ödeme yapmaktadır. Bu geri ödeme de belli bir vadeye göre yapılandırılır.

Bankalar, talepte bulunan müşterilerine kredi verirlerken bazı ön koşulların sağlanmasını zorunlu koşar. Bu zorunluluklar içerisinde yer alan maddelerden bir tanesi de; kişinin düzenli bir gelir sahibi olmasıdır. Hatta bankalar, kişilerin düzenli bir gelire sahip olduğunu resmi bir belge ile belgelendirmesini de ister. Emekliler ise; çalışan kişilere göre, düzenli geliri belli ve gelirin sürekliliği garanti olan kimselerdir. Bu nedenle, emekliler, olumsuz bir durum söz konusu yok ise kolaylıkla bankalardan kredi alabilmektedir.

Bankaların hepsi, büyük bir kitle olan emeklileri kendi müşterisi yapmak adına çeşitli kampanyalar düzenler. Bu kampanyalar içerisinde yer alanlardan bir tanesi de emekliye faizsiz kredi kampanyasıdır. Çünkü emekliler, bankalar için önemli bir hedef kitledir.

Günümüzde, emekli olanlara faizsiz kredi veren bankalar şunlardır:

  • Fibabanka
  • Denizbank
  • KuveytTürk

Fibabanka, 18 ay vadeye bölünebilen emekliye faizsiz kredi hizmeti ile 3 bin TL’ye kadar kredi verebilmektedir. Bankanın bu hizmetinden yararlanılabilmesi için, banka yakından takip edilmelidir. Çünkü emeklilere özel olan bu kampanya sürekli olarak değil; dönemsel olarak hizmete sunulmaktadır. Bunun için, faizsiz kredi çekmek isteyen emeklilerin, Fibabanka internet sitesini güncel olarak takip etmesi gerekmektedir. Fibabanka, faizsiz olarak emeklilere bu krediyi verirken işlem ücreti ve sigorta ücreti talep etmektedir.

Denizbank, emekliye faizsiz kredi imkânı sunarken aynı zamanda bu imkânı masrafsız olarak da sunmaktadır. Denizbank’tan kredi almak isteyen emekliler sadece 1.000 TL’ye kadar olan krediyi faizsiz olarak alabilmektedir. Denizbank, faizsiz olan bu krediyi vermek için müşterilerine bir şart koşmaktadır. Bu şart; kişilerin mevduat hesaplarına iki adet otomatik ödeme talimatının verilmesidir.

KuveytTürk, kar oranı ile çalışan ve müşterilerine faiz uygulaması olmayan bir bankadır. Dolayısı ile bu bankadan çekilecek olan krediler de faizsiz olarak geri ödenmektedir. KuveytTürk’ten kredi çekilmesi bir kart usulüne dayanmaktadır. Bunun için, kişiler kredi taleplerini bankaya iletmekte ve olumsuz bir durumun olmaması ve kredi onayı çıkması durumunda, kişilere talep edilen miktarın yükleneceği bir kart verilmektedir. Banka müşterileri de 6 aydan başlayıp 46 aya yayılabilen taksit imkânları ile krediyi bankaya geri ödeyebilmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Emekliler, bankalar için önemli bir hedef kitledir ve bu nedenle bankalar, emekliler için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Emekliye faizsiz kredi imkânı, emekliler tarafından oldukça yoğun ilgi görmektedir fakat her emekli olan kişi, bankaların sunduğu bu hizmetten yararlanamamaktadır ve bu kampanyadan yararlanmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar:

  • Kredi çekecek olan kişinin, bankanın belirlemiş olduğu yaş sınırının altında olması gerekmektedir.
  • Kredi çekecek olan kişinin, maaş durumu da göz önüne alınarak başka bankalardan ödemesi devam eden bir kredisinin olmaması
  • Kredi çekecek olan kişinin yapacağı aylık ödemenin, söz konusu maaşının yüzde 70’inden fazla olmaması
Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankadan bankaya göre, emeklilere sunulan bu kampanyanın şartları da değişkenlik göstermektedir. Örneğin; emekli olan bir kişiye kredi verirken, çeşitli başka ürün ve hizmetlerinin satışını yapan bankalar da bulunmaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi, Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Emekliye Faizsiz Kredi Var mı? Emekliye Faizsiz Kredi Veriliyor mu? Emekliye Faizsiz Kredi Onaylandı mı? Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00