Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

En İyi Kredi Kartı Hangisi?

en iyi kredi karti

Kredi kartları; nakit ihtiyacı olan ancak elinde bulunmayan, acil ödemeleri veya harcamaları için çözüm arayan insanlara bankalar tarafından sunulan, kullanıma ve vadeye göre ödemeleri yapılan kartlardır. Elinde para olmayan insanların harcamalarını sağlayarak ödemeyi sonraya bırakmalarıyla rahata ermeleri sağlanır.

Ancak kredi kartları için ekstre de denilen ödeme zamanlarının kritik olması, ödemelerin yapılamaması veya aksamasında haciz olaylarının doğabilmesi ve mahkemelerle uğraşma olmasından dolayı en iyi kredi kartı hangisi? Diye sorularak banka tercihi yapılmalıdır. Böylece hem vadesi uyan, hem ekstre gününde ödemelerin aksamadığı hem de nakit ihtiyaçları anında halleden kartlar kullanılabilir.

En İyi Kredi Kartını Belirleyen Unsurlar

Kredi kartlarını en iyi veya en vasat yapan durum, ödemelerde yaşatılan kolaylıklar ve kredinin ne kadar nakit ihtiyacını çözüyor olduğudur.

Böylece kredi kartını en iyi yapan özellikler şöyle sıralanacaktır:

  • Vade sayısı bakımından uzunluğu
  • Nakit ihtiyacının tamamını karşılıyor olduğu
  • Ödemeler içerisinde nefes ayı denilen ve ekstre ödenmeyen ayların olması
  • Vade uzun olmasına rağmen kredi faizinin sabit kalması
  • Düşük faiz götürüsün olması
  • Hemen kullanılmasına rağmen aylar sonra ekstrelerin gelmesi halindedir.en iyi kredi karti hangisi

En İyi Kredi Kartı Bulma Mümkün Mü?

Her insanın ihtiyacı bulunan nakit miktarı, maaş getirisi ve aylık bazda yapabileceği ekstre ödemesi bağımsız değişkenlerdir. Böylece en iyi kredi kartı tanımına uyan miktar her insanda aynı bankanın kredisi olamayacaktır. Kendisine en iyi gelen kredi kartını bulacak kişinindir. Bankalarla görüşerek kredi limitleri ve faiz oranlarını öğrenmesi gerekir. Faiz oranlarıyla vade sürelerini kıyaslaması ve aylık gidecek ekstre masrafını öğrenmesi lazımdır. Kıyaslama tamamlanınca en iyi kredi kartının bulunmuştur.

En İyi Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi kartları, fiil ehliyeti olan ve kredi puanı yeterli olan insanlara verilen kartlardır. Kimlerin bu kartları alabileceğineyse bankaların risk merkezleri karar verir. Kredi kartını alacak kişinin seçtiği bankaya giderek kimliğini vermesi; aylık belgelenen veya belge dışında olan gelirlerinin toplam miktarını, iş adresini, vade isteğini ve çekmek istediği kredi limitini banka görevlisine söylemesi gerekir. Banka personeli böylece uygun olan en iyi kredi kartını verecektir.

Önerilen Yazılar

2 Yorumlar

Bariş Ağustos 21, 2023 - 11:19 am

Merhaba, makaleniz için teşekkürler. En iyi kredi kartını bulmak gerçekten zor bir süreç olabilir. Ancak, sizce en iyi kredi kartını belirlemek için hangi faktörler daha önemlidir? Faiz oranları, ödül programları veya diğer unsurlar? Makalenizde daha fazla detay paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler!

Cevap Yazın
Mustafa Ağustos 8, 2023 - 12:46 pm

Makalenin içeriği oldukça bilgilendiriciydi, teşekkürler! Ancak kaç tane kredi kartı alınabileceği hakkında yazılmamış. Bir kişi birden fazla kredi kartı alabilir mi?

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00