Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

En Çok Kazanan ICO Projeleri

ICO Projeleri

Kripto para piyasasının en önemli unsurlarından birisi olan ICO projelerinin bir kısmı başarılı olurken bir kısmı ise maalesef istediği başarıyı yakalayamıyor. ICO projeleri arasında yer alan bazı projelerden öyleleri var ki, sağladıkları kazançlar herkesi şaşırtıyor.

ICO, kripto para geliştiricilerin fon toplama aracı olarak tanımlanabilir. Bu araç, piyasaya yeni aktörler girmesini sağlarken kripto piyasasının da sürekli dinamik kalmasını sağlıyor. Piyasanın en önemli para birimleri, ICO projeleri ile topladığı fon ile piyasaya girebilmiştir. Bu bakımdan söz konusu sistemin oynadığı rolün son derece önemli olduğu söylenebilir.

ICO Projeleri Sıralaması

ICO çalışmalarından bazılarının yakaladığı başarıyı merak eden insanlar genellikle tüm liste ile ilgilenmektedir. Fakat ICO projeleri ile değerlendirme yapabilmek sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü bu projelerin farklı yansımaları bulunmaktadır ve buna bağlı olarak da değerlendirme yaparken buna dikkat edilmesi gerekir. Bu piyasaya hakim uzmanlardan olan Steven Zheng, ICO’lar konusunda derinlemesine bir araştırma yaparak bunu yayınladı.

Steven Zheng tarafından 300 kadar ICO incelenerek değerlendirildi. Bu değerlendirme sürecinde ICO’ların topladıkları fon, fon toplama süresi, token fiyatları ve şuana kadar olan getiriler dikkate alındı. Dolayısıyla da yapılan değerlendirmenin son derece doğru olduğu söylenebilir.

Zheng tarafından yayınlanan ICO projeleri değerlendirme listesinde, farklı sınıflandırmalar yapmak mümkündür. Bu sınıflandırma kazanç durumuna göre yapılmaktadır.

% 0-10 Kazanç Getiren ICO Projeleri

Bu sınıfta yer alan ICO projeleri arasında Lympo, Kyber Network, Civic, Telcoin, Bread ve AdToken yer almaktadır. 2018 yılının şubat ayında piyasaya giren Lympo’nun bu seviyede bir başarı yakalaması son derece önemlidir. Kyber Network ve Telcoin de ayı piyasası başlayana kadar önemli miktarda fon toplamayı başarmıştır. Lyke ve First Blood gibi 2016 yılında ICO çalışması başlatan kripto paraların ise bu listeye girememesi oldukça düşündürücüdür. Özellikle 2017 yılında piyasada esen bahar havasına rağmen listeye girememeleri, bazı uzmanlara göre tam bir hayal kırıklığı olarak nitelendirilebilir.

% 10-50 Kazanç Getiren ICO Projeleri

Bu sınıftaki projeler arasında oldukça yeniler de yer alması çok önemlidir. Bu sınıfta yer alan projelerden bazıları Mainframe, Power ledger, Golos, Hive Projesi, Enjin Coin, Lunyr ve Naga group şeklindedir. 2018 yılında piyasaya girerek bu kadar kazanç sağlamaları çok büyük bir başarı olarak görülebilir. Üstelik 2018 yılında etkili olan ayı sezonuna rağmen bu başarının alkışlanması gerekiyor. ICO projeleri arasında başarıya örnek olarak bunlar gösterilebilir.

% 50-100 Kazanç Getiren ICO Projeleri

Matrix, Wagerr, Zilliqa, Populous, Ox, Golem, Augur, Storj-x, Tezos, Wanchain, Basic Attention Token, EOS, Dent, Iconomi, Aternity, Dragonchain, ICON, Omise GO, Lisk, Ark ve Neo bu sınıfta yer alan dikkat çeken ICO projeleri arasındadır. Bu grup incelendiğinde önemli bir kısmının yakından tanındığı görülecektir. Bunlar yatırımcıların gözdeleri arasındadır. Fakat tanınmayan onlarca daha proje vardır ve bunlar da çok önemli başarı yakalamıştır. ICO projeleri Zilliqa bu sınıfın en önemli öğesi durumundadır. Çünkü bu kripto para %1033.33 gibi önemli bir kar elde etmeyi başardı. ICO’sunun tamamlanması ise 2018 yılını buldu. Dolayısıyla da yeni kabul edilebilecek çalışmalardandır. Bunların haricinde dikkat çeken bir başka proje olan Komodo ise 45 kat büyümeyi başardı.

Bunların dışında piyasanın en başarılı projeleri STRAT, Spectrecoin ve Ethereum’dur. STRAT, ilk olarak 0,007 dolara satılırken şimdi ise 1,36 dolardır. Spectrecoin ise %24400 değer kazandı. Piyasanın en değerli ve en fazla kar getiren projesi olan Ethereum’da kazanç durumu ise %59552’dir

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00