Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Emeklilik Promosyonu ve Ayrıcalıklar

Emeklilik Promosyonu

Emeklilik promosyonu avantajları ile beraber bilinmesi gerekir. Bu başlık altında emeklilik promosyonlarından söz etmek isteriz.

Yaşlı insanlar, emekli olduklarında emeklilik maaşı almaya başlar. Emekli maaşı alanlar için bazı bankalar, promosyon sunar. Promosyonun amacı, bankaların emeklileri kendi firmasına çekmeye çalışmak. Bu sayede bankalar, daha fazla müşteriye sahip olup daha çok gelir elde edecek. Özetle bankalar, emeklilerin ilgisini çekmek adına promosyon dağıtır.

Emeklilik Maaş Promosyonu Ne Kadar?

Emekliler için maaş promosyonu pek çok bankada 7.500 TL olarak belirlemiş durumda. Bankadan bankaya bazı farklılıklar olabilir fakat birçok bankanın 7.500 TL seviyesine kadar promosyon sunduğunu açıklayalım.

Emekli promosyonunun miktarı emekli maaşına göre belirleniyor. Örneğin Türkiye İş Bankası’nın belirlediği promosyonlar şu şekilde:

  • Emekli maaşı 3.500 TL’ye kadar olanlar -> 4.500 TL
  • Emekli maaşı 3.500 – 7.500 TL arası olanlar -> 5.250 TL
  • Emekli maaşı 7.500 – 10.000 TL arası olanlar -> 6.750 TL
  • Emekli maaşı 10.000 TL ve üzeri olanlar -> 7.500 TL

2023 Banka Promosyonu Ne Zaman Verecek?

2023 yılı ile beraber bankaların dağıtacağı promosyonun ne zaman verileceği merak edilen bir diğer soru. 1 Kasım 2022’de başlayan kampanya 31 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek. Bu tarihe kadar başvuru yapan banka müşterileri, emeklilik promosyonu almaya hak kazanacak.

Emeklilik Promosyonu Veren Bankalar

İş Bankası

İş Bankası, emeklilere özel bazı haklar tanıyor. Banka, emeklilere 7.500 TL’ye varan promosyon sunmakla kalmayıp aynı zamanda yıllık aidat ücreti olmayan Maximum Kart’ı da veriyor. Bununla beraber internet şubesi veya İşCep üzerinden ücretsiz havale ve EFT imkanı sağlanıyor.

Yapı Kredi

Bir diğer banka olan Yapı Kredi, %26 tanışma faizi ile emeklilere 7.500 TL’ye varan promosyon dağıtıyor. Yapı Kredi ile beraber maaşını çekmek isteyenler bu bankanın kampanyasına hemen başvurarak fırsatlardan yararlanmaya başlıyor.

Emeklilik Promosyonu

ING

Emeklilik promosyonu veren bankalardan birisi de ING olarak bizleri karşılamakta. Banka, 7.500 TL yerine 8.500 TL’ye kadar nakit fırsatını müşterilerine vaat ediyor. 7.500 TL’ye ek olarak 1.000 TL bonus promosyon kazanma isteyenlerin yapması gerektiği şey ING kredi kartı sahibi olmak. Bu kampanyadan yararlanma için 3 yıllık taahhüt verilmesi gerekiyor. Yani emekli maaşı 3 yıl boyunca ING’den almalı.

DenizBank

DenizBank, özel bir kampanya ile emeklilere promosyon hediye ediyor. DenizBank’ın promosyon kampanyasına dahil olmak isteyen bir emekli, en yüksek 5.000 TL promosyon sahibi oluyor. EYT’li olan bir banka müşterisi ise otomatik fatura ödeme talimatını aktif ettiği takdirde 2.500 TL ek ödeme alarak 7.500 TL’ye varan promosyon imkanından yararlanmış oluyor.

Akbank

Akbank, müşterilerine 7.000 TL’ye varan promosyon fırsatı sunar. SGK promosyon tutarına ek olarak firmanın ek promosyonları da mevcut. Ek promosyon almak isteyen banka müşterisi, 3 yıllık taahhüt sözü vermeli. Yani maaşı bu bankadan çekmeli.

Garanti BBVA

Emeklilik promosyonu dağıtan bankalar arasına Garanti BBVA da katılmış oldu. Banka, 6.000 TL’ye varan promosyonların yanı sıra 1.500 TL ek promosyon imkanı da sağlıyor. Bununla beraber emekliler, hafta içi 16:00’ya kadar ücretsiz havale fırsatını yakalıyor.

Ziraat Bankası

Emeklilere promosyon veren bankalardan birisi de Ziraat Bankası olarak bizleri karşılıyor. Finansal kuruluş, 5.000 TL’ye kadar promosyon imkanı tanıyor. Emekliler, bu bankadan yararlanarak emekli maaşlarını buradan alabiliyor.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00