Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Düğün-Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

dugun evlilik kredisi 1

Düğün kredisi, evlenmeyi düşünen ancak maddi durumu yeterli olmayan çiftlere finansal kolaylık sağlamak amacı ile verilen bir ihtiyaç kredisi türüdür. Düğün kredisi de denilen bu krediyi, günümüzde çok sayıda banka müşterilerine sunmaktadır. Evlilik – düğün kredisini, herhangi bir ihtiyaç kredisinden ayıran en önemli unsur uygun vade ve geri ödeme koşullarıdır.

Düğün Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’deki büyük bankaların çoğu evlilik veya düğün kredisi adı altında ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Koşullar bankalar arasında değiştiği için, evlenmeyi planlayan çiftlerin detaylı bir araştırma yapması önemlidir.

Evlilik için yapılması gereken masrafları kredi çekerek ödemeyi düşünen çiftler, Yapı Kredi, Garanti Bankası ve Ziraat Bankası gibi büyük bankaların sitelerinde sunduğu koşulları detaylı br şekilde inceleyebilirler.

Bu bankalar genellikle 48 aya varan vade koşulları sunmaktadır. Faiz oranları da çoğunlukla 1.19 ile 1.39 arasında değişkenlik göstermektedir.

evlilik kredisi

Vade koşulları, faizler ve kredi miktarları bankalar arasında farklı olduğu için bütçelere ve ihtiyaçlara göre banka tercihi yapılmalıdır.

Başvuru Şartları

Evlilik – düğün kredisi için yapılan başvuruların aslında herhangi bir ihtiyaç kredisine yapılan başvurulardan çok farkı yoktur. Çiftlerden, başvuru sırasında bazı temel belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler, verilecek kredi miktarında ve bütçe planında etkili olmaktadır.

Başvuru için çiftlerden nüfus cüzdanı, gelir belgesi, serbest meslek sahibi olma durumunda vergi levhası ve gelir tabloları istenmektedir.

Başvuru yaparken çiftlerin birlikte gitme veya başvuruyu beraber yapma zorunluluğu da yoktur. Kredi, bireysel olarak da çekilebilmektedir. Bu nedenle, aslında oldukça kolay bir işlemdir.

Öte yandan, ihtiyaç duyulan kredi miktarı yüksekse, çiftlerden geliri daha fazla olan tarafın başvuruyu yapması daha uygun olacaktır.

Sonuç olarak, evlilik – düğün kredisi, evlenmeyi düşünen ve düğün öncesinde masraflarını kapatır. İsteyen çiftlerin yoğun olarak tercih ettiği ve faydalandığı bir kredi türüdür. Büyük ölçüde kolaylık sağlasa da kredi çekerken dikkatli olmak gerekir.

Evlilik – düğün kredisi sayesinde evlenmek ve düğün yapmak çiftlere kolay görünür. Evlilikten önce borçlanma bazı durumlarda olumlu sonuçlara yol açmayabilir. Çiftlerin geri ödeme sırasında herhangi bir sorun yaşamamasıdır. Gerginlikten uzak kalabilmesi için bütçeler dahilinde kredi çekmeye özen göstermesi faydalı olacaktır.

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Doruk Nisan 20, 2018 - 5:58 pm

Ağustos’un 15’inde düğünüm var …düğün için en az 60 bin lazım beş kuruş param yok sıfır kredi ile nerede kredi çeksem acaba

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00