Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Büyük Baş Hayvan Hibe Kredisi

buyuk bas hayvan hibe kredi

Büyük baş hayvanlar; tarım ile hayvancılık sektöründe çalışan insanlar tarafından ticareti sürdürülen, ülke içerisindeki ve ihracat kapasitesindeki kırmızı et miktarını artıran ve devletin bu sektördeki insanlara hibe destekleri verdiği hayvanlardır. Büyük başların bakımlarının zor olması, toplu yerleşim yerlerinde koku ve görüntüden dolayı yapılamıyor olması ve besi gereği hayvan yemine yakın olması nedenleriyle her yerde yapılamadığı fark ediliyor olabilir.

Tam olarak bu sebeplerden ötürü her geçen gün büyük baş sektöründen çekilen çalışanların olmasıyla devlet tarafından yatırımlar yapılarak çalışan sayısı artırılmayı amaçlanmıştır. Böylece; büyük baş hayvan hibe kredisi nedir, kimler alır, destek için gereken evraklar nelerdir, bilinerek hayvancılık sektöründe yer alınmasına devam eder.

Büyük Baş Hayvan Hibe Kredisi Nedir?

Büyük baş olan inek, dana ve eti yenen diğer canlılar kırmızı et ihtiyacı vardır.  Hayvancılıktan alınan ürünlerde en yüksek payı olan hayvanlardır. Genelde büyük baş yetiştiriciliğinde çalışan nüfusun azalmasıyla kırmızı ettedir. Dışa bağımlı olmak ekonomiyi kötü etkileyeceğinden dolayı, devletin kalkınma projeleri içerisindedir. Çünkü büyük baş hayvan desteklemelerine büyük mali paylar ayrılmıştır.

Bu projelere göre; hayvancılık yapmaya uygun şartları olan yetiştiricilere devletin farklı meblağları vardır. Hibe olarak yani geri ödeme kabul edilmeden vermesi sağlanır. Yetiştirici olan kişi bu hibeyle isterse büyük baş, isterse yem ve isterse her ikisini birden alarak hayvancılığa devam eder.

buyuk bas hayvan hibe kredisi

Büyük Baş Hayvan Hibe Kredisi İçin Gereken Evraklar

Hibe desteklerinin alınmasında başvuru aşamasıyla değerlendirme olur ve başvuruda istenen evraklar vardır.

Bu evraklar şöyledir:

  • İşletme belgesi
  • Yetiştirme olacak arsaya ait tapu veya kira sözleşmesi
  • Yetiştirecek olan büyük baş hayvanlara dair kapasite bildirme raporu

Kişisel bilgiler ve başvuru beyan belgesi şeklindedir.

Büyük Baş Hayvan Hibe Kredisi Kimler İçindir?

Devletin büyük baş yetiştiricilerini destekleme amaçlı verdiği hibe kredisidir. Hatta ne suretle olursa olsun başvuru yapmayan insanlara verilemez. Başvuru yapan sektör çalışanlarındansa; belgeleri tam olan, mutlaka işletme belgesi almıştır. Böylece olan ve daha önce destekten yarar sağlamamış olan vatandaşlara verir. Bütçeye göre hangi işletmecine ne kadar hibe verileceğiyse en son aşamada besleyicilere duyurur.

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00