Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Borç Para Bulma Yöntemleri

Borç Para Bulma Yöntemleri

Kimi zaman acil nakit ihtiyacı duyarız ve bu problemi çözmek çok da kolay olmaz. Akla gelen ilk seçenekler arasında banka kredileri olsa da bilindiği üzere bankalar her talep edene kredi vermez bu da işi iyiden iyiye içinden çıkılmaz bir hale sokar. Bu yüzden derdimize derman olacak daha başka borç para bulma yöntemleri arar dururuz.

Eğer siz de acil borç para arayanlardansanız ve bankadan kredi çekmek dışında bir yol bulmak istiyorsanız sunacağımız çözümlerden biri mutlaka işinize yarayacaktır.

Borç Para Bulma Yöntemleri

1. Nakit Avans Çekmek

Kredi kartından nakit avans çekmek akla gelen diğer bir çözüm yoludur. Kart limitinize göre çekeceğiniz parayı taksitler ile ödeme imkanınız bulunmaktadır. Ancak kimi zaman üst üste nakit avans çekmek ya da kart taksitini ödemeyi aksatmak gibi durumlarda bankalar nakit avans özelliğini kapatabilmektedir. İşte bu noktada yapacağınız şey kredi kartı ile  altın almaktır. Bu altını bozdurabilir ve acil nakit ihtiyacını çözüme ulaştırabilirsiniz.

2. Kuyumcu Kredisi

Sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri de kuyumcu kredisidir. Yapmanız gereken tek şey ile senetle altın satan kuyumcular bulmaktır. Böylece ihtiyacınız tutarında altın alıp bozdurarak nakde çevirebilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki kuyumcular bu işi yaparken altınları olduğundan biraz daha pahalı satarak kar payı koymaktadırlar. Bu tutarlar çok yüksek olmasa da göz ardı etmemekte fayda vardır.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular

3. Evkur Kredisi

Bildiğiniz üzere Evkur ve benzeri mağazalar elden taksit ile satış yapan yerlerdir. Üstelik telefon, tablet ya da beyaz eşya gibi ürünler de satmaktadır. Eğer siz de acil para arıyorum diyenlerdenseniz adı geçen yerlerden elden taksitle telefon alıp sonrasında satarak sıkıntınızı çözebilirsiniz. Ancak bu esnada da ufak bir zararınız olacağını bilmelisiniz.

4. Faturalı Hatta Cihaz Alma

Diğer bir acil para bulma yolu da hattınızın üzerine cihaz satın almaktır. Bildiğiniz üzere tüm GSM operatörleri bu hizmeti sunmaktadır. Siz de kendi kullandığınız operatöre giderek nakit para ihtiyacınıza göre cihaz alıp sonra onu satarak sorununuzu çözebilirsiniz. Hatta bazı telefoncular direk olarak cihaz yerine parayı da verebilmektedir. Aylık ödemeler olarak faturanıza yansıtılacak olan bu para tıpkı banka kredisi gibi nakit ihtiyacınızı giderecektir.

5. Senetle Para Verenler

Piyasada senet karşılığında ve de belli bir faiz ile borç para veren kişiler ya da firmalar da mevcuttur. Ancak bu yerler arasında dolandırıcılık amaçlı çalışanların sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden güvenilir bir şekilde senetle borç para veren yerler bulmak oldukça zordur.  Zarara uğramamak adına söz konusu yerlerden uzak durmak çok daha mantıklı olacaktır.

Borç para ilanları, borç para veren kuyumcular, nakit para bulmanın yolları, senetle para, borç para veren hayırseverler

Önerilen Yazılar

1 Yorum

ilhan Eylül 28, 2019 - 11:37 am

15000 tl ye ihtiyacim var aylik 700 -750 ödeyebilirim emekliyim senet karşılığı borç verecek kişiler ariyorum.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00