Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Başarılı Kimseler Nasıl Daha Az Çalışıp Daha Çok Şey Başarır? 

az çalış çok başar

Bazı kişilerin daha az çalışarak nasıl daha çok şey başardığını merak ettiniz mi? Bu sorunun cevabı bu kişilerin zamanlarını nasıl değerlendirdiklerinde saklıdır. Yediden yetmişe hepimiz, sıkı çalışma zekice çalış sözünü duymuşuzdur. Yapılan araştırmalar da zekice yapılan çalışmanın, sıkı çalışmadan çok daha faydalı olduğunu bizlere gösteriyor. Başarılı kişilerin nasıl daha az çalışıp çok şey başardığını bu içerik sayesinde öğrenebilirsiniz.

Az Çalış Çok Başar

Öncelikleri Konusunda Takıntılıdırlar

Zekice çalışırken öncelikli konularınızı belirlerler ve genellikle bu alanlara odaklanmayı seçerler. İşte bu nedenle siz de size faydası olacak işlere öncelik vermeli ve bu işleri takıntı haline getirmelisiniz. Ayrıca, az miktarda fakat yüksek konsantrasyonlu gösterilen çaba işleri başarmanın anahtarıdır. Kavrama, daha az yapmaya odaklanan geleneksel düşünmeyi tersine çevirir. Dolayısıyla tercih yapmak, bir işin yarısıdır. O iş için takıntılı da olmalısınız.

Bir Amaç Bulun

Genellikle neyi sevdiğimizi söyleme eğiliminde oluruz. Yapılan araştırmalar, işine tutkuyla bağlanan insanların diğer insanlara göre daha başarılı olduğunu ortaya koymuştur. Ayrıca, tutkuları kişileri yoldan da çıkarabilir. İşte bu nedenle tutkuları takip etmek zaman zaman tehlikeli olabilir. Bunun yerine kendinize ve toplumunuza faydalı olabileceğiniz bir takım roller bulmalısınız. Böylelikle tutkunuzu bir hedefle bağdaştırabilirsiniz. Hedefler ve tutkular, birlikte en iyi sonuçları doğuracaktır.

Daha Az İş Birliği Yapın

Uzmanlar, iş yerlerinde siloların yıkılıp daha büyük sosyal ağlar oluşturmasını tavsiye ediyor. Özellikle gelişen teknoloji, iş birliğini daha kolay ve zorunlu hale getiriyor. Öte yandan yapılan bazı araştırmalar, bu görüşün yanlış olduğunu kanıtlıyor. Başarılı kişiler, hangi projelerde insanlarla beraber çalışacağını hangilerinde tek başlarına çalışmaları gerektiğini iyi bilen kişilerdir. Başarılı kişiler, kaynaklarını ve çabalarını belli başlı küçük gruplarda toplamayı tercih ederler.

Çalışırken Öğrenin

Yüksek performanslı çalışanlar ve yöneticiler, çalışırken öğrenmeye devam eden kişilerdir. Bu kişiler, toplantıları ve seminerleri birer eğitim fırsatı olarak görürler. Ayrıca, işverenlerinden veya iş arkadaşlarından gelen geri dönüşlere çok önem verirler. Yapılan araştırmalar, bu kişilerin sıkı çalışarak veya aynı şeyi tekrar tekrar yaparak öğrenmediklerini gösterir. Bunun yerine yaptıkları işin kalitesine odaklanmayı tercih ederler. Böylelikle birçok şey öğrenirken kaliteli iş çıkarırlar.

Başkalarının Desteğini Kazanırlar

Bir işi iyi bir şekilde yapmak, iş verenin ve iş arkadaşlarımızın desteğini kazanmada önemli bir etkendir çünkü bu kişiler hayatta ihtiyaç duyulan tüm kaynakları ellerinde bulunduran kişilerdir. Bu kaynaklara ulaşabilmek için hedeflerinizi savunmayı öğrenmeniz gereklidir ve birçok kişinin çalıştığı bir ofiste çalışmaya alışmanız gereklidir. Sadece yaptığınız işin değerini mantık ve verileri kullanarak açıklarsanız, çevrenizdeki kişilerin desteğini kazanabilirsiniz.

Faydasız Görüşmeleri Bir Kenara Bırakın

Ekibinizle toplantı yapmak, iş hayatının vazgeçilmez parçalarından biridir fakat bu toplantıların birçoğu gerçekten verimsizdir. Etkisiz bir toplantı, problemleri çözmeyen ve bir sonuca varılamayan toplantılardır. Bu etkisiz toplantıların ters bir sonucu, daha fazla etkisiz toplantıya neden olabilmektedir. Etkili bir toplantı için kişiler bir konuyu etkili bir şekilde tartışmalı ve bir karar alabilmelidir.

İş Akışınızı Tekrar Düzenleyin

Çalışma düzeninizi tekrar belirlemek, sizin için daha iyi sonuçlara neden olabilir. İş akışınızı düzenlerken harcadığınız çaba için daha yüksek fayda getiren işlere odaklanmalısınız. Bir işin faydasını belirlemek için başkalarının o işten ne kadar fayda elde ettiğini bir düşünmelisiniz. Bu kişiler, patronunuz, iş arkadaşlarınız veya müşterileriniz olabilir. Ayrıca, söz konusu fayda birçok farklı şekilde olabilir. Yeni bir ürün yaratmaktan bir problem çözmeye kadar her şey fayda sağlayabilecek şeyler olabilir.

Önerilen yazı; Yüksek kâr getiren iş fikirleri

az çalış çok başar

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00