Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Bankalardan, Ne İçin, Hangi Miktar ve Şartlarda, Nasıl Kredi Alınabilir?

bankalardan nasil kredi alinabilir 1

Bankalardan Nasıl Kredi Alınabilir? Banka, kişilerin ihtiyaç duydukları hemen her şey için, kredi vermektedir. Banka tarafından verilen krediler arasında sayılabilecek olanlar, ihtiyaç, ev, iş kurma, araba, tarım, öğrenim, hatta tatil, ev eşyası, evlenme kredisi gibi, daha birçok şeydir. İhtiyaç duyulan şeye finans yetmediği zaman, bankalara başvurarak kredi çekebilirsiniz.

Bankalardan Nasıl Kredi Alınabilir?

Bankalardan ilk kez para çekecek olan kişiler, bu işlemi nasıl yapacaklarını bilmiyor olabilirler.

Banka Kredi Verme Şartlarının Kontrolü

İlk önce, ne kadar miktarda krediye ihtiyaç olduğu belirlenmelidir. Daha sonra ihtiyaç alanınızın, hangi kredi çeşidine uygun olduğunu belirlemelisiniz. Bankalar kredileri belli faiz oranları ile geri alırlar. Bankalar arasında faiz oranı düşük olan bankayı seçmeniz durumunda, geriye ödemek zorunda olduğunuz miktar da azalacaktır. Geri ödenecek parayı, faiz oranının dışında, ekspertiz ücret, dosya masrafı, sigorta masrafları gibi ek masraflar da etkiler. Kişi kendisine kefil olacak bir finansçı bulabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şeyler, banka kredi faiz oranı ne kadar, dosya masrafı kaç lira, yıllık maliyet oranı ne kadar, hayat sigortası yaptırmak zorunlu mu? Zorunlu ise kaç lira tutuyor. Bu karşılaştırmaları yapmak için, banka şubelerini tek tek dolaşmaya gerek yoktur. İnternet üzerinden, banka kredilerini karşılaştırmakta olan sitelerden faydalanabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Yapma

Banka Kredilerini, karşılaştırıp, bütçenize uygun krediyi veren bankayı bulduktan sonra, bankaya kredi almak için, başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu işlemi de banka şubesine gitmeden, internet üzerinden yapabilirsiniz.

Banka Kredi Başvurunu Nasıl Değerlendirir?

Banka, kredi başvurusunda bulunan kişinin, öncelik ile kredi notunu incelemeye alır. Sigorta sürelerini inceler ve gelir durumunu gösteren belgeleri inceler. Kredi notu, kişinin bankalar ile olan geçmişini detaylı olarak inceleyen ve ona göre puan veren bir not verme sistemidir. Kişinin, bankaların kredi vermek için belirledikleri puanın üzerinde, kredi notu olması durumunda, o bankadan kredi çekebilmektedir. Bu ön onay sonrasında, bankadan olumlu cevap gelmesi durumunda, kişi, bankanın talep etmekte olduğu evrakları hazırlayarak, banka şubesine gider ve kredi başvurusunda bulunur.

Önerilen yazı; kredi kartı başvurusu

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Emre Y Haziran 24, 2018 - 2:15 pm

Türk bankacılık sektörü, sadece kobilere destek veriyor. İhracatının yaklaşık yüzde 60’ını gerçekleştiren aynı zamanda istihdamın yüzde 75’ini oluşturan KOBİ’lere destek veriyor. Bireysel ve mikro şahıs şirketlerine de destek vermeli.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00