Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Astor Anlaşma Mı Yaptı? Astor Yükselir Mi?

Astor Anlaşma Mı Yaptı? Astor Yükselir Mi?

Astor Anlaşma Mı Yaptı? Enerji sektöründeki öncü şirketlerden biri olan Astor Enerji’nin (ASTOR) yeni iş ilişkileri hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada iki önemli sözleşmeye imza attığını duyurdu. Bu gelişmenin Astor Enerji’nin ciro ve karlılığı üzerinde olumlu etkileri olacağı ifade edildi.

Astor Anlaşma Mı Yaptı?

İlk olarak, şirketimiz ENDOKS Enerji Dağıtım ile muhtelif elektrik dağıtım şirketlerinde kullanılmak üzere muhtelif sayıda orta gerilim manyetik kontrollü reaktör ve orta gerilim shunt reaktör alımı konusunda anlaştığını belirtti. Sözleşme bedeli olarak açıklanan rakam, 3.095.439 dolar (TCMB satış kuru ile 83.505.038 Türk Lirası) olarak kaydedildi. Bu sözleşmenin 2022 yılı hasılatına oranı ise yüzde 1,13 olarak aktarıldı.

Diğer bir haber ise, şirketimizin özel bir firma ile gerçekleştirdiği iş birliği. Astor Enerji, 5 adet güç transformatörü ve 4 adet kuru tip transformatör satışı konusunda 5.310.000 dolar (TCMB Satış Kuru ile 143.246.808 Türk Lirası) tutarında bir sözleşme imzaladığını bildirdi. Bu sözleşmenin geçen yılın hasılatına oranı yüzde 1,93 olarak ifade edildi.

Astor Enerji, 2023 yılının başında halka arz olmuş ve 12,5 TL’den işlem görmeye başlamıştı. Enerji sektöründeki faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çeken şirketimiz, kısa süre içerisinde yatırımcıların yakından takip ettiği bir konuma ulaşmıştır.

Astor Yükselir Mi?

Bugün itibarıyla ASTOR hisse fiyatları da oldukça hareketli. Hissede günlük bazda yüzde 1,2’lik bir artışla 104 TL seviyesine yükselmiştir. Haftalık bazda ise yüzde 25,44’lük bir artış, aylık bazda ise yüzde 70’lik bir artış gözlenmiştir. Ayrıca hissenin piyasa değeri/defter değeri oranı ise 20.71 seviyesindedir.

Bu gelişmelerle birlikte Astor Enerji’nin gelecekteki performansı ve enerji sektöründeki liderliği konusunda büyük bir ilgi olduğunu söyleyebiliriz. Birfinansçı ailesi olarak şirketi yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Astor mali tablo ve raporlara buradan ulaşabilirsiniz…

Önerilen Yazılar

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00