Anadolu Sağlık Sigortası Başvurusu

Anadolu Sağlık Sigortası Başvurusu

by Seojen
0 comment
Anadolu Sağlık Sigortası

Anadolu Sağlık Sigortası başvurusu yapmak isteyen birçok kişi bulunuyor. Bu başlık altında özel sağlık sigortasının kapsamından bahsetmek isteriz.

Sağlık sigortası dendiğinde akla ilk gelen sigortalardan birisi SGK’ya ait olan GSS yani Genel Sağlık Sigortası. Bu sigorta, genel olarak SGK hastanelerinde geçerli oluyor. Yani SGK dışında kalan özel hastanelerde geçerli olmuyor. Özel hastanelerden yararlanıp daha iyi hizmetlere uygun fiyattan ulaşmak isteyenler için özel sağlık sigortası bulunuyor.

Anadolu Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Anadolu Sigorta’nın bir ürünü olan bu sigorta, bazı hastanelerde geçerli olmakta. Bu hastaneler, Anadolu Sigorta’nın anlaşmalı olduğu özel hastaneler olarak yer alıyor. Bu hastaneleri burada paylaşmak doğru olmaz. Çünkü hastanelerin listesi zaman içerisinde değişim gösterebilir. En doğru bilgiye ulaşmak için yapılması gereken şey Anadolu Sigorta ile iletişime geçip bilgi almak olacak.

Özel Sağlık Sigortası Yıllık Ne Kadar?

Anadolu Sağlık Sigortası imkanından yararlanmak isteyen bir müşterinin merak ettiği sorulardan birisi bireysel sağlık sigortasının ne kadarlık bir fiyata sahip olduğu. Özel sağlık sigortalarının fiyatı kişiden kişiye değişir. Burada önemli olan husus kişinin sağlık riski olmakta. Risk arttıkça ödenmesi gereken sigorta miktarı da yükseliyor. Yaş, sağlık durumu ve bu gibi pek çok kriter incelenir ve ortaya en doğru fiyat çıkarılır.

Anadolu Sağlık Sigortası Başvurusu, Bir Finansçı

Anadolu Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası almak isteyenler bu firmada birçok paket ile karşılaşıyor. Uygun fiyatlı paketlerden yararlanma isteyen müşteriler hesaplı paketlerden birini seçerken bunun yanı sıra standart ve elit ürün paketleri de yer alıyor.

Hesaplı paketten yararlanma isteyen bir müşteri yalnızca yatışlı tedaviden faydalanabiliyor. Yatışlı tedavi limitsiz olmakla beraber ödeme oranı %100 olarak açıklanmakta. Ayrıca yatışlı tedavi için ilaç giderleri de karşılanıyor. Diğer hizmetler arasında mamografi PSA, koronavirüs tedavisi, diş hizmeti ve yurtdışı giderleri dahil olmakta. Hesaplı paketler arasından daha iyisi seçilerek daha kaliteli hizmet sahibi olunabiliyor.

Anadolu Sağlık Sigortası Başvurusu, Bir Finansçı

En iyi paket elit plus olarak sigortalı olmak isteyenleri karşılıyor. Elit plus paketinde ayakta ve yatarak tedavi imkanı mevcut olmakta. Bu imkanlar için herhangi bir limit yer almıyor ve %100 ödeme yapılıyor. Doğum teminatı ise 15.000 TL’dir.

Özel Sağlık Sigortası Şartları

Kullanıcılar, Anadolu Sağlık Sigortası tarafından sağlanan özel sağlık sigortasına başvurmak için bazı şartları karşılamalı. Bu şartlardan birisi yaş şartı. 64 yaşına kadar olan bireyler sağlık sigortasından faydalanabiliyor. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti veya K.K.T.C. sınırları içerisinde olmak gerekiyor. 65 yaş ve üzeri bireyler ek prim ödediği takdirde 75 yaşına kadar sigortalı olabilmekte. 0 – 17 yaş aralığındaki çocuklar ise ebeveynleri olmadan ek prim ile sigortalanabiliyor.

Özel Sağlık Sigortası Hizmetleri

Anadolu Sigorta, özel hizmetlere de yer veriyor. Bunlardan birisi doğum teminatı. Anlaşmalı olmayan bir kurumda veya yurtdışında doğum yapıldığı takdirde poliçede belirtilen limite kadar destek sağlanıyor.

Bir diğer hizmet sigortası bulunan bir bireyin doğum yaptığı takdirde bebeğinin 30 gün içerisinde Anadolu Sigorta Bebeği kapsamına girebileceği. Ayrıca bu hizmetin içerisinde kuvöz teminatı da vardır. Firma, check-up ve diş sağlığı için de hizmetlere yer vermekte.

Anadolu Sağlık Sigortası Fiyatları

Az önce de bahsettiğimiz gibi sağlık sigortası için ücretler yaş ve sağlık durumuna göre belirler.

Özel Sağlık Sigortası Başvurusu

Özel sağlık sigortasından yararlanmak için öncelikle bu bağlantıya girmek ve ardından teklif almak için formu doldurmak gerekiyor. Sigorta şirketi, sizinle iletişime geçerek teklif sunar.

You may also like

Leave a Comment

logo 5

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

payments
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00