Giriş Yapın/Ücretsiz Kayıt Olun

Aidatı Olmayan Banka Kartları

Aidatı Olmayan Banka Kartları

Ülkemizde aidatı olmayan banka kartları için yoğun bir ilgi mevcut. Bunun en önemli sebeplerinden birisi ücretsiz olması.

Aidat, bir banka kartı alırken ödenmesi gereken belirli bir miktar. Genel olarak yıllık ödenen aidat ücreti, kartın masraflarını karşılamak için vardır. Aidat ödemek istemeyen bir banka müşterisi, aidat olmayan masrafsız bankacılıktan faydalanabiliyor. Tabii aidatsız kartlarda ek fırsatlar daha az olduğu için bu durum, müşteriyi etkiler. Tabii müşterinin temel amacı para biriktirip harcamak ise aidatsız kartlar oldukça profesyonel.

Kart Aidatı Ödemek Zorunlu mu?

Kart aidatı, kartların yıllık bazda ödenmesi gerektiği tutar. Bir banka kartı, yıllık belirli miktarda aidat ödemesi yapar. Bu ödeme ile beraber kart kullanılabilir. Kart aidatı ödemek aidatı bulunan kartlar için zorunludur. Eğer ödemez ise kart, kullanmaz.

Aidatsız Banka Kartı Nedir?

Kart aidatı ödemek istemeyenler için aidatsız banka kartı bulunmakta. Aidatsız kredi kartı veya banka kartı, yıllık aidat olmadan masrafsız bankacılığı sağlayan bir yöntem. Bu şekilde pek çok banka, bizlerle buluşuyor. Bu bankalardan en çok öne çıkanı ise Enpara olsa da Enpara’nın dışında daha birçok masrafsız kart sunan banka yer alıyor.

Aidatı Olmayan Banka Kartları

Enpara

Enpara, yıllık aidat bedeli almayan sayılı kartlardan birisini sunar. Faizsiz banka kartı olan Enpara, aynı zamanda faizsiz kredi kartı da sağlıyor. Müşteriler, ücretsiz taksit imkanına da sahip oluyor. Ayrıca çeşitli dijital platformlarda %50 cashback kampanyası da var.

ING

Kullanıcıların aidatı olmayan banka kartları arasında ING’yi de tanıması gerekir. ING, herhangi ek fırsatları bulunmayan sade bir banka kartını müşterilerine veriyor. Amacı para çekmek ve yatırmak veya EFT gibi işlemlerden faydalanma olanlar bu banka kartını kullanarak kafası rahat bir şekilde alışverişlerini yapabiliyor. Yatırım araçlarının kullanılmasına da izin verilen bu kart, vadesiz hesap üzerinden işlem görüyor. Ayrıca temassız ödemeyi destekliyor.

Aidatı Olmayan Banka Kartları

Tosla

Tosla Kart, ücretsiz olarak kullanımı mümkün banka kartlarından birisi olurken ayda 450 TL limite kadar geri ödeme yani cashback imkanı da sağlıyor. Kullanıcılar Netflix, Exxen ve Blu TV’ye özel ayda 25 TL iade imkanını yakalayabilirler.

Axess

Kullanıcılar, aidatı olmayan banka kartları arasında Akbank’ın sunduğu Axess karttan da yararlanabiliyor. Axess banka kartı, yıllık aidatı ücretsiz olmakla beraber çeşitli kampanyalara da yer veriyor. Bunlardan birisi market alışverişlerinde 200 TL chip-para fırsatı. Bir diğer kampanya restoranlarda 100 TL indirim olanağı.

Bir diğer kampanya ise ilk kez Akbanklı olanlar için. Buna göre eğer bir müşteri Axess karta sahip olur ise her 1.000 TL ve üzeri alışverişlerde 200 TL chip-para kazanıyor. En fazla 1.000 TL’lik chip-para kazanılıyor.

TEB Bonus Card

TEB Bonus Card, Türkiye Ekonomi Bankası tarafından geliştirilen bir banka kartı. Bedava olarak müşterilerini karşılayan bu kartın önemli özelliklerinden birisi yılda 4.500 TL’ye kadar bonus imkanı sağlaması. Banka müşterileri, bu fırsatlardan yararlanarak hem ücretsiz kartın nimetlerinden faydalanıyor hem de kazançlı çıkıyor.

Wings

İnsanlar, aidatı olmayan banka kartları arasında Wings ve Wings dijital kartı da bilmeli. Özellikle Akbank’lı olmak isteyenler ve temel amaçlar için kart kullanma talebi bulunanlar Wings karta sahip olarak bankacılığa adım atabiliyor.

Paraf Genç

Halkbank’ın geliştirmiş olduğu Paraf Genç, ilk yıl ücretsiz olan ve sonraki yıllarda yıllık 43,50 TL aidat alan bir banka kartı. Banka kartını alanlar birçok kampanyadan yararlanır. Bu kampanyalardan birisi 100 TL ParafPara. Kafe, fast food ve kahve zincirlerinde yapacak olan 50 TL ve üzeri harcamalarda 10 TL ParafPara hediye eder. Her müşterinin toplamda 10 hakkı vardır.

Önerilen Yazılar

1 Yorum

Tolunay Ağustos 28, 2023 - 2:52 pm

Makaleyi ilginç buldum ancak benim aklıma şu soru takıldı: Aidatsız banka kartları kullanarak ne gibi avantajlar elde edebilirim? Teşekkür ederim.

Cevap Yazın

Yorum Yap

birfinansci_web_logo

Piyasalardaki son durum, finans ve ekonomiye dair tüm merak edilenler BirFinansci.com’da! Güncel kalmak ve bilgilenmek için doğru adrestesin.

Editörün Seçtikleri

Son Yazılar

©2023 Bir Finansçı, Tüm hakları saklıdır. birfinansci.com

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00